Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 ALT] Czy to nastawnik łańcucha wałka rozrządu ?


sianoz

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich,

proszę o radę - motor po uruchomieniu, po kilku sekundach słychać stukanie, obijanie na wysokości łańcuszka wałka rozrządu. myślę że obija się o obudowę. tam jest łańcuszek , napinacz i nastwanik(1600!zł). pytanie czy muszę wymieniać wszystko czy wystarczy łąńcuch i napinacz? dodam ze najechalem 125tys. (przebieg sprawdzony) i nie wiem skad juz taka awaria.

kto maiał podobny problem, proszę o radę

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego ja robiłem ostatnio wymianę rozrządu i łańcuszka, ale bez napinacza[br]Dopisany: 10 Lipiec 2009, 10:29_________________________________________________http://www.a4-klub.pl/smf/silniki_benzynowe/b5_arg_wymiana_rozrzadu-t84093.0.html;new#new

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki czas te stuki trwają?, jezeli tylko przez chwilę tuż po uruchomieniu , to masz luzy na zaworach co niejest niczym niepokojącym,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po uruchomieniu po kilku sek. zaczyna stukac i nie przestaje

Minęło 10 dni i nie zdjąłeś pokrywy zaworów, w dalszym ciągu teoretyzujesz... Uszczelka kosztuje około 50 zeta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam identyczne objawy w moim A4, byłem w dwóch warsztatach specjalizujących sie w Audi i wstępna diagnoza - napinacz. Na naprawę jestem umówiony za dwa tygodnie po powrocie do Norwegii i wtedy się okaże co go naprawdę boli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Niedawno przerabiałem ten sam temat, najpierw miałem stukanie przy odpalaniu rano, wymieniłem łańcuszek i napinacz stuki nadal były i do tego stukanie nie ustawało po odpaleniu. Padła nastawka i zawór sterujący który do niej wchodzi. Jak wyjmiesz nastawkę rozkręć śruby i zajrzyj do środka jest tam element ruchomy ,który blokuje mały sworzeń wchodząc w otwór w obudowie. Umnie ten otwór był wyślizgany .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wymieniaj odrazu wszystkiego ,bez pośpiechu postaraj się o dobrego mechanika który sprawdzi stan łańcuszka i napinacza .

U mnie wymieniałem przy 140tyś z tego łancuszek był dobry i napinacz ale mechanik postawił na te cześci. Wymieniłem ale to nie było to, poleciała nastawka i zawór . Nastawka tylko serwis zapłaciłem 1250 zawór koło 750 . Napinacz też tylko serwis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki bardzo za info. z dobrym mechanikiem mam kłopot w okolicy - znawcy teamtu rozkładali ręce osłuc**jąc silnik. ale jest forum:) i do wniosków mozna dojść samemu

pojadę do "któregoś' i pokażę palcem co trzeba zrobić - może coś z tego wyjdzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napinacz też tylko serwis.

niestety, ale nie ma tragedii cenowej jak poszukasz zniżek.... :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie a moze mi ktos powiedziec gdzie znajduje sie ta nastawka itd??? bo u mnie tez mam podobny problem jestem w trakcie wymiany napinacza i lancuszka tyle ze stare wygladaja dobrze....wiec jak moglby mi ktos troche objasnic to bede wdzieczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znacie przyczyne tej dolegliwosci?? to wada fabryczna czy jak?? :mysli: Bo mam ALT 145tys nalatane i narazie nic nie slysze ale jak bym miał wywalić 2 tyś na taka pierdołe to ręce opadają :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeje troche temat... Czy kolego sianoz udało ci sie naprawić problem z klekotaniem? Ja mam podobny i u mnie jest odłamany kawałek tej prowadnicy łańcucha - mechanik mówił że to to własnie powoduje stukanie. Jezdze z tym juz ponad rok i czas sie w końcu za to zabrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

KLEKOTANIE to najlepsze okreslenie tego problemu u mnie najbardziej słychać rano po opaleniu i przy ostrym przyspieszaniu nie mam pojęcia co to może być ale czas to sprawdzić niedługo jade na wymianę rozrządu i może przy okazii, czy mógł by mi ktoś podpowiedzieć co to jest ta nastawka żebym nie wyszedł na durnia jak pojadę do mechaniora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na klekotanie nastawanika nie ma wpływu obłamana prowadnica napinacza łańcuszka - ja wymienialem napinacz i łancuch - bez potrzeby bo nic to nie dało. nie wiem dokonca jak dziala nastawnik i czy mozna z tym jezdzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...