Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Problem z centralnym zamkiem tylnych drzwi po wymianie komfortu


vivi

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa dotyczy A4 2002 rocznik, sedan, wersja Angielska.

Zalany został moduł komfortu i wymieniony na nowy. Po wymianie wszystko działało tak jak należy. Po około miesiącu nagle przestał działać centralny zamek w obu tylnych drzwiach i drzwi są na ciągle zamknięte i zaryglowane ( nie da się otworzyć od środka ). Co ciekawe przy wciskaniu przycisku otwierania i zamykania na pilocie, z obu tylnych drzwi dochodzą dźwięki, że centralka próbuje otworzyć drzwi. VAG w zasadzie pokazuje jedynie 4 błędy ( po 2 błędy na każde drzwi ). Nie znam dokładnie numerów błędów, ale jeden błąd mówi o tym, że nie udało się otworzyć drzwi ( Can't unlock ), a drugi mówił mniej więcej coś takiego: Won't De-Safe co domyślam się, że nie udało się odryglować i drzwi i przez to właśnie nie mogę ich otworzyć. Pytanie brzmi czy ktoś miał podobny problem i jak się do tego zabrać?

Domyślam się, że czeka mnie zdejmowanie tapicerki od środka przy zamkniętych drzwiach i ręczne odryglowanie ich, ale jak to zrobić? Robiłem to już w swoim Passacie B5, więc wiem jak to tam wygląda, czy w A4 bardzo się to różni?

Z góry dziękuje za wszelką pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W chwili obecnej nie mam możliwości tego zrobić, dopiero w niedziele będę miał dostęp do samochodu ale wtedy będę się brał za próbę naprawy. Pogrzebałem trochę po googlach i wydaje mi się, że to są te błędy:

01561 - Left Rear Door

59-10 - Can't Unlock

01561 - Left Rear Door

61-00 - Won't De-Safe

01562 - Right Rear Door

59-10 - Can't Unlock

01562 - Right Rear Door

61-10 - Won't De-Safe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego byl wymieniany modul komfortu?

Wyglada na to ze ten tez do wymiany.

Mozesz sprobowac otwierajac drzwi/zamek pilotem jednoczesnie ciagnac za klamke(zewnetrzna). Za kazdym razem gdy sie nie uda, zaryglowac pilotem na nowo i ponownie nacisnac odblokowanie ciagnac jednoczesnie za klamke (w momencie gdy slychac jak zamek pracuje).

Musisz kilka/kilkanascie/kilkadziesiat razy sprobowac.

Jezeli sie nie powiedzie, to mozesz podjechac do kogos kto ma pojecie o VAGu i niech ci zasymuluje Crash-Sygnal na modul zamka zentralnego.

Wtedy zamek powinien odregulowac wszystkie drzwi, chyba ze jest to jakis powazniejszy problem natury mechanicznej to czeka sciagniecie tapicerki, co zazwyczaj w takim przypadku konczy sie jej zniszczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komfort był wymieniany z powodu zalania starego. No ale z drugiej strony gdyby ten też walnął to byłby jakieś błędy w module, a tutaj są tylko informacje o tym, że nie można odryglować drzwi, no i jak wspomniałem z drzwi dochodzą dźwięki przy próbie otwierania samochodu pilotem.

W jaki sposób zasymulować taki crash signal i czym to zrobić? Mam dostęp do VCDSa 8. Da rade tym to zrobić czy potrzeba coś poważniejszego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komfort był wymieniany z powodu zalania starego. No ale z drugiej strony gdyby ten też walnął to byłby jakieś błędy w module, a tutaj są tylko informacje o tym, że nie można odryglować drzwi, no i jak wspomniałem z drzwi dochodzą dźwięki przy próbie otwierania samochodu pilotem.

W jaki sposób zasymulować taki crash signal i czym to zrobić? Mam dostęp do VCDSa 8. Da rade tym to zrobić czy potrzeba coś poważniejszego?

Dlatego napisalem zebys podjechal do kogos kto ogarnia temat z VAG-COM.

Crash Signal- w czasie wypadku czujnik uderzeniowy wysyla sygnal do poduszek by sie otwarly, z koleji z poduszek na moduly zamkow by odryglowaly drzwi. Taki sygnal mozna zasymulowac VAGiem na moduly zamkow. Podkreslam na moduly zamkow, bo mi tu ktos zaraz napisze ze im jaski wyskocza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to są te błedy to nie jest problem z modułem komfortu tylko nastwnikami centralnego w poszczególnych drzwiach. Problem może tkwić w uszkodzonym okablowaniu albo uszkodzonym nastawniku. Vagiem można bodajże podejrzeć w blokach wartości mierzonych modułu komfortu czy status nastawników zmienia sie podczas otwierania / zamykania.

Jak nastawniki w drzwiach nie trybią to crash sygnał raczej nie pomoże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No podejrzę te nastawniki w blokach i zobaczę czy wartości się tam zmieniają. W każdym razie jeśli ktoś ma jeszcze jakieś sugestie lub pomysły to proszę pisać.[br]Dopisany: 21 Lipiec 2009, 21:52_________________________________________________Problem połowicznie rozwiązany. Najprawdopodobniej coś jest nie tak z komfortem, bo dobraniu się do drzwi, odłączeniu zamka i podłączeniu na krótko innego sprawa wygląda tak, że zamykanie i ryglowanie zamka działa poprawnie, ale niestety przy otwieraniu nie idzie sygnał do silniczka odpowiedzialnego za odryglowanie zamka. Jutro będę próbował ręcznie podać napięcie na zamek w celu jego odryglowania i otworzenia drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat bo mam identyczny błąd.

Gdzie w blokach wartości mierzonych modułu komfortu sprawdzić czy status nastawników zmienia sie podczas otwierania / zamykania. Jaką wartość wpisać aby dotrzeć do statusu nastawników ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...