Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Skrzypiący wentylator chłodnicy


Krystian1987

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od pewnego już czasu zazwyczaj przy zimnym silniku (co nie jest regułą) słyszałem "świerszcza" spod maski. Na początku myślałem, ze to jakieś paski, czy coś, ale wczoraj postanowiłem pokręcić wentylatorem chłodnicy i myślę, ze udało mi sie zlokalizować źródło tego dźwięku.

Moje pytanie dotyczy tego co należy wymienić w takim przypadku? Czy to łożysko, czy szczotki (ale tu raczej byłyby problemy z odpalaniem wentyla) ? Bo chyba nie ma potrzeby by wymieniać cały wentylator. Ktoś miał już taki przypadek z tym "świerszczem"?

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi Ci o dodatkowy wentylator elektryczny to najczęściej zużyte łożyska są źródłem hałasu.

mam jeden wentylator, bo nie mam klimy. Jak patrzy się z przodu auta to wentylator mam po prawej.

Też myślę, że to łożyska i chciałbym się dowiedzieć czy istnieje możliwość ich wymiany (pewnie tak).

A może to niekoniecznie łożyska więc jeśli ktoś miał podobną sytuację i jakoś się z nią uporał to proszę o odpowiedź.

taz tak mam ze jak zimny silnik to "świerszczy" ale myślę ze ten typ tak ma brata passat b4 tez tak ma :mysli:

No tylko boję się, że np. wentylator zastrajkuje gdzieś na trasie podczas upału i może byc ciężko z dojazdem do domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie chodzi Ci o wentylator który jest napędzany paskiem poprzez sprzęgło wiskotyczne, jeżeli hałasuje to do wymiany jest samo sprzęgło lub łożysko na którym jest ułożyskowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego jezeli to lozysko to latwo to sprawdzci na wolnych obrotach paluszkiem zatrzymasz wetylator

No coś o tym czytałem tu na forum.

Ja na wyłączonym silniku poruszyłem wentylator i pojawiło się skrzypienie. Dlatego też sądzę, że to właśnie wentylator skrzypi/świerszczy.

A orientuje się ktoś w jakiej cenie jest owe sprzęgło lub łożysko (domyślam się, ze nie są to bajońskie sumy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego jezeli to lozysko to latwo to sprawdzci na wolnych obrotach paluszkiem zatrzymasz wetylator

No coś o tym czytałem tu na forum.

Ja na wyłączonym silniku poruszyłem wentylator i pojawiło się skrzypienie. Dlatego też sądzę, że to właśnie wentylator skrzypi/świerszczy.

A orientuje się ktoś w jakiej cenie jest owe sprzęgło lub łożysko (domyślam się, ze nie są to bajońskie sumy).

za 100 powinieneś coś kupić [br]Dopisany: 26 Lipiec 2009, 12:28_________________________________________________http://aukcjewp.wp.pl/search.php?string=wiskoza+audi+a4&order=p&change_view=1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam podobny problem, tylko u mnie wentylator jest tak jakby "poluzowany". Tak delikatnie się rusza i jak chodzi to stuka. Nie wiem czy da się go dokręcić.... Nie wiecie może jak się do niego dostać??

Z góry dzięki za pomoc.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rudzia0505, jeśli wentylator rusza się razem z rolką którą napędza pasek to z tyłu za rolką napędzającą viskozę masz 1 śrubę na imbus, pewnie się poluzowała.

forspam87, a to piszczenie na pewno dochodzi z wentylatora ? czy może rolka od napinacza paska klinowego już do wymiany ? i słychać jak by to piszczało z wentylatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...