Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Zabezpieczenie przed kradzieżą


sylvestroni

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.;czy ukryte odcięcie czujnika położenia wału nie uszkodzi coś w instalacji elektrycznej przed odpaleniem.Zamierzam odciąć jeden z przewodów

Z góry dziękuję za odpowiedz.Pozdrawiam Sylwek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie zrobisz zwarcia i zrobisz to starannie to nie ma minusów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brak sygnału z czujnika halla tylko utrudni odpalenie silnika ale wciąż będzie to możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.Może ktoś ma dobry pomysł jak zabezpieczyć auto przed złodziejem z ukrytym wyłącznikiem.Wszelkie pomysły na numer gg

Z góry dziękuję za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brak sygnału z czujnika halla tylko utrudni odpalenie silnika ale wciąż będzie to możliwe.

Ale kolega pisze raczej o czujniku położenia wału korbowego.

Nie wspominając, że nie posiada czujnika na wałku rozrządu wcale. :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam założony wyłącznik na rozrusznik. Jeśli go nie przełączę to po przekręceniu kluczyka nie dzieje się nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie rzeczy jak odcinanie rozruszników, pomp paliwowych, wtryskowych, immo nie ma sensu. To już jest dawno, dawno wynaleziony sposób na obejście i nie ważne gdzie odetniesz i jak uruchomisz silnik.

Jaki obwód odciąć?? Załóż coś takiego na przewód od paliwa (tak żebyś sam nie miał łatwego dojścia):

http://www.stig.pl/produkty.php?id_produktu=128&id=290

I tym zaworkiem dopiero steruj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam założony wyłącznik na rozrusznik. Jeśli go nie przełączę to po przekręceniu kluczyka nie dzieje się nic.

Piszcie piszcie Panowie, a "fachmani" również czytają te fora :gwizdanie:

Dokładnie tak. :kwasny:

P.S. Każdy sposób jest dobry pod warunkiem, że nikt go nie zna poza właścicielem samochodu... :good:[br]Dopisany: 24 Sierpień 2009, 13:04_________________________________________________A najlepiej kilka sposobów poza fabrycznymi. :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że nawet wtedy albo ją zerwą, albo kilku silnorękich będzie auto po kawałeczku przenosić :gwizdanie: z blokadą nie przełączysz na luz. A lawetą po nasze klamoty już się nie podjeżdża :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że nawet wtedy albo ją zerwą, albo kilku silnorękich będzie auto po kawałeczku przenosić :gwizdanie: z blokadą nie przełączysz na luz. A lawetą po nasze klamoty już się nie podjeżdża :wink4:

...a nawet jak podjada,to parkowac w takim miejscu-zeby sie tam laweta nie zmiescil... :wink4: w zakamarkach,lub pomiedzy autami... :gwizdanie:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie rzeczy jak odcinanie rozruszników, pomp paliwowych, wtryskowych, immo nie ma sensu. To już jest dawno, dawno wynaleziony sposób na obejście i nie ważne gdzie odetniesz i jak uruchomisz silnik.

Czy Ty wiesz o czym piszesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak już pisałem nawet jak to zrobić, ale mnie ochrzanił moderator i usunął wątek, więc tym razem nie będę mówił co i jak żeby udowodnić moją wiedzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.;czy ukryte odcięcie czujnika położenia wału nie uszkodzi coś w instalacji elektrycznej przed odpaleniem.Zamierzam odciąć jeden z przewodów

Z góry dziękuję za odpowiedz.Pozdrawiam Sylwek

Jeżeli chodzi o silniki TDI (m.in. 1Z, AFN), to wystarczy przeczytać ten dokument http://vwclub.org.ua/doc/engine/gen/tdi-tech.pdf a zrozumiecie, które czujniki są krytyczne dla ECU.

I żadna to tajemna wiedza, a "fachmani" już dawno to wiedzą:

- G149 Czujnik kontroli poślizgu zmiana pozycji tłoka (Modulating Piston Movement Sensor) - jego odcięcie praktycznie unieruchamia silnik, ECU nie przewiduje procedury awaryjnej dla tego elementu.

- G28 Czujnik obrotów silnika (Engine Speed Sensor) i G80 Czujnik skoku iglicy (Needle Lift Sensor) - jednoczesne odcięcie obu czujników także unieruchamia silnik. W przypadku odcięcia jedynie czujnika G28, ECU włącza tryb awaryjny i wylicza obroty z czujnika G80, dlatego dopiero odcięcie obu czujników unieruchamia silnik.

Jeżeli zastosujemy jedno lub oba z powyższych zabezpieczeń, to nawet próba kradzieży polegająca na podmianie ECU będzie nieskuteczna, bo niesłyszałem o takiej modyfikacji oryginalnego firmware'u ECU, która wystartowałaby silnik bez sygnału z powyższych czujników.

Inna sprawa, to takie zamontowanie odcięcia, by złodziej myślał, że przewód jest oryginalny...

Pozdrawiam.

Tomek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może blokada skrzyni biegów ?

Chociaż, jak mają skubnąć auto, to i lawetę podstawią.

Tez sie łudzę ze po auta za nizej niz 50k to lawetą nie podjezdzaja ale blokada skrzyni zawsze dobra rzecz, najlepiej łączyc zabezpieczenia mechaniczne z elektronicznymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadzieja to podstawa, ale pozbawię Cię złudzeń.

Dziś zdjąłem zderzak i lampę w ramach sprawdzania co boli moje auto. W robocie wypadła mi kilkugodzinna przerwa, więc zdjęte graty zapakowałem do bagażnika. Auto zamknąłem i tak zostało na parkingu przed blokiem. Od czasu do czasu rzucałem okiem na parking. Po mniej więcej 2 godzinach, autem zainteresowały się dzieciaki i kilku przechodniów... Strach pomyśleć, co zastałbym rano, gdybym popołudniu nie poskładał wszystkiego. :rant:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

autem zainteresowały się dzieciaki i kilku przechodniów... Strach pomyśleć, co zastałbym rano, gdybym popołudniu nie poskładał wszystkiego

probowali otworzyc?bo nie rozumiem,co masz na mysli mowiac -"interesowali"...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...