Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Problem z oświetleniem kabiny


loker23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich! mam problem z oswietleniem kabiny a mianowicie z tym ze swiatlo przy otwieraniu drzwi nie pali mi sie tzn kiedy je otworze lampka sie nie zapala! kiedy jednak wyciagne kluczyk ze stacyjki swiatlo sie zapala...nie wiem co jest grane..mial ktos taki problem??moze mi ktos pomoc i powiedziec o co chodzi i co musze zrobic zeby to sie mi palilo??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam znów tak, że tylko od strony kierowcy nie świeci, tzn. jak otwieram drzwi kierowcy oraz pasażera za kierowcą. Wyczyściłem krańcówki, posprawdzałem żarówki i wszystko jest dobrze. Jak otworze drzwi np. kierowcy to miga mi całe oświetlenie auta i słychać jak przekaźnik cyka. Już 2 raz rozbierałem drzwi, czyściłem styki w kostkach i w przekaźnikach. Nie mam pojęcia już co może być przyczyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja chyba kupie przekaźnik i jak to nic nie da to wezmę się za sprawdzanie każdego kabla związanego z oświetleniem kabiny ;)

A tobie w ogóle nie pali się czy miga oświetlenie? Jak nie pali to wyciągaj krańcówkę z zamka i czyść ją benzyną ekstrakcyjną a kostki spsikaj Elektrosolem. Powinno pomóc tylko, że ciężko jest ją wyciągnąć. Ja ściągam tapicerkę z drzwi, odczepiam wszystkie przewody i linkę od klamki i zobaczysz, że w zamku jest czarny czujnik z wtyczką. Musisz jedną blaszkę odgiąć i ten czujnik wysunąć. Czyścisz, wkładasz i powinno działać. U mnie coś cała strona auta nie świeci a czujniki działają więc nie mam pojęcie co może być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:szukaj: było już mnóstwo wątków na ten temat :yeah:

w dziale warsztat są nawet 2 wątki jak naprawic to oświetlenie

http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t77195.0.html;highlight=zamka

http://www.a4-klub.pl/smf/all_b5_naprawa_podswietlenia_przy_otwieraniu_drzwi-t33380.0.html

2 dni temu znowu podobna odpowiedz pisałem tylko że w dziale " wnetrze " wystarczy trochę poszukać i sie znajdzie konkretne odpowiedzi :evil: opcja "szukaj" nie gryzie :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem VAGoiem i mam jakiś błąd związany z pompom centralnego. To może być to? Poniżej to co mi VAG wywala:

Address 35 -------------------------------------------------------

Controller: 8D0 862 257 C

Component: ZV-Pumpe D12

Coding: 00000

Shop #: WSC 06335

1 Fault Found:

01367 - Central Locking Pump Run Time Exceeded (Likely Leak)

35-00 - -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Central Locking Pump Run Time Exceeded (Likely Leak)

Czas życia pompy od centralnego zamka upłynął (prawdopodobna nieszczelność)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej przekroczony oczekiwany czas działania silnika pompy podczas cyklu zamknij/otwórz.

Naturalnie tak należy to interpretować. Pojechałem dosłownie :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krucho z angielskim, czy przetłumaczyć łopatologicznie?

Nie trzeba nawet znać angielskiego aby doszukać się na forum informacji czego dotyczy ten błąd. Wiem, że centralny jest połączony z tymi wszystkimi światełkami i dlatego zapytałem czy brak oświetlenia może być związany z tym błędem.

Z tego co wiem Carloss to forum jest między innymi do tego aby pomagać innym a nie wypytywać ich o poziom znajomości angielskiego, zamiast wnieść coś konkretnego do wątku.

Nie znam się aż na tyle żeby określić czy ta blokada pompy może mieć powiązanie z usterką, którą próbujemy usunąć z kilkoma osobami, więc zapytałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się aż na tyle żeby określić czy ta blokada pompy może mieć powiązanie z usterką, którą próbujemy usunąć z kilkoma osobami, więc zapytałem

Najprościej podepnij od kogoś sprawną pompkę i zobacz czy git. Jak nie masz znajomego z takim autem to walisz na szrot i mówisz że chcesz sprawdzić czy działa :cool1::naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało się, że wtyczka krańcówki nie stykała. Elektrosol psik psik, kilka razy poruszałem i poszło, działa jak powinna :). Działa oświetlenie i ta pompka od centralnego. Jednak tyle lat nie ruszane styki robią swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...