Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Czy to padający akumulator czy coś innego ?


Gamling

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie ostatnio coś mojej A4 zaczyna brakować prądu. Objawy są następujące:

1: czasem w czasie jazdy zapala się kontrolka ładowania akumulatora, wysiada wtedy też wspomaganie kierownicy - nic przyjemnego brrr

2: czasem przy odpalaniu na całkiem zimnym silniku, np po nocy, długo świeci się kontrolka świec żarowych

Jak myślicie czy to objawy zdychającego akumulatora - mam jeszcze ori fabryczny. Czy też może jest jakiś problem z jego ładowaniem? Niestety nie mam czasu w najbliższym czasie podjechać do jakiegoś elektryka a nie chcę też w ciemno kupować nowego akumulatora a potem okaże się że to nie jego wina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej tak - podładuj przez noc i sprawdz czy problemy nadal występują - jezeli nie -> kupuj nowy AQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie co ma wspólnego wspomaganie i akumulator. Wspomaganie (pompa) działa przeciesz na pasek.

a co ma pasek do świec żarowych ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim kupisz nowy aku. sprawdź jak kolega kazuyaet napisał pasek bo może się ślizga i niema napędu pompy wspomagania i alternatora co za tym idzie brak ładowania i zapala sie kontrolka. To chyba jedyna rzecz wspólna dla tych objawów. Jeżeli z paskiem wszytko ok to trzeba by się wziąć za alternator czy jest odpowiednie napięcie ładowania dopiero myśleć o aku. ale co wtedy z tym wspomaganiem no chyba ze to zbieg okoliczności i masz dwie różne usterki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli masz jakis miernik nawet dla amatorów to sprawdz aku w spoczynku powinien wynosic 12.5 - 12.7 V jezeli po odpaleniu (powinno byc 13.8 14.2V w tych granicach) jest tyle samo to masz padniety regulator napiecia,a jezeli napiecie skacze tzn.ze juz jest jego koncówka,a co do paska to wystarczy troche oleju aby sie slizgal,a co za tym idzie te objawy co masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...