Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Bassowe głośniki w tylne drzwi - namiastka ale zawsze coś


Rekomendowane odpowiedzi

Może jest wśród nas kto się zna bardziej na CA i coś doradzi. Chciałbym w tylne drzwi wstawić glośniczki niżej grające, bardziej bassem niż na przodzie. Taka namiastka no ale cóż... Na jaki parametr patrzeć, co szukać? Może jakiś model polecicie.

Drzwi dodatkowo matą bym obił. Plus może jakiś wzmacniacz.

Miałem kiedyś takie niżej grajace w polonezie - Tonsila tył (górę miały do kitu) ale bassem waliły za to, a na przodzie jakieś Sony (ładnie czysto grały ale słaby bass). Razem całkiem nieźle to grało. :rotfl: Taki wytwór... Osobno beznadzieja :lol:

Co wy na to...?

p.s. Tak w ogóle to teraz w A4 mam coś z tyłu dziwnego wsadzonego, strasznie bassem grają ale beznadziejnie to brzmi i przeniosłem tylko na przód. Może coś walnięte, a może takie wstawiali do A4? Nie mam Bose.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na przod daj blaupunkt Velocity a tyl to jakies tanie Lanzar i bedzie gralo super chyba ze chcesz orginalen glosniki od b6 z przodu 4 z tylu 4 i glosnik basowy z tylu w bagazniku na polce bo mam do sprzedania ( bo wymienialem cale naglosnienie w a4 b6 ) pozdro jak cos to p.w

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uuu ciezka sprawa zapodam pare fotek ale jak chcesz to mozesz juz radio zobaczyc

ZdjA_cie022.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przodu całkiem nieźle gra, chyba Nokia tam siedzie ale nie wiem co jest z tyłu - dziwacznie gra, jakby samymi bassami. Może poprzedni właściciel cos kombinowal.

Właśnie niechce zadnych skrzyń wkładać. Jeszcze zastanawiam się nad tym Bose w nadkole ale chyba sobie z nim daruje.

Te Lanzar to jakiś szczególny model by bardziej waliło bassami niż resztą pasma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No u mnie jest to samo, z ty;u ty;lo kiepski bas s;ychac, do przodu walnalem herza 13 i grają nieludzko. Nikt mi nie wierzy ze tam sa 13 :D

Powiedzcie mi czy do tylu tez potrzebuje jakies dystance czy pierscienie abby wstawic tez 16? bo widze ze wiekszosc glosnnikow np boshmanna maja tyle otworow ze trzema srubami tez pewnie idzie dopasowac (bo z tylu te oryginalne glosniki sa na 3 sruby) te tylnie tez maja soprany ale nic prawie sie z nich nie wydobywa tylko ogolne dudnienie :(

http://allegro.pl/item240939446_audi_a3_a4_a6_podstawy_mocujace_glosniki.html

np widze cos takiego ale caly czas zastanawiam sie czy dla takich glosnikow z wieloma otworami jest to i tak potrzebne?

pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy! Bardzo was proszę! skonczcie z tą skrzynią nikt tu o nią nie pyta. Jakby ktoś chciał dudnienie to by w ogole tematu tu nie zakladal tylko pierwsza lepsza tube sobie kupił ćpnął w bagaznik i heja!

Ja jak również zaożyciel tematu nie przyjmujemy dowiadomości psucia avanta! a profesjonalne rozwiazania typu wykozystanie kola zapasowego czy boku sa zbyt drogie.

Ja chce tylko zmienic glosnik w tylnych dzwiach np na taki:

http://allegro.pl/item239317173_najlepsze_16_5cm_na_rynku_boschmann_400w_oryginal.html

i teraz pytanie? czy uda mi sie taki tam zamocować bez dodatkowych pierscieni?

bo grać pewnie bedzie lepiej niz te co tam teraz są.

Ten brak wysokich pewnie spowodowany tym iż kable ida od suba w nadkolu a tam sa wysokie odciete.

Tylko najbardzie zastanawia mnie to, ze w tych glosnikach jest dodatkowy sopran z ktorego i tak nic nie slychac, cos audi sie pokiełbasiło :/

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ulti

rozwiazania typu wykozystanie kola zapasowego czy boku sa zbyt drogie.
nie wiem o jakich kosztach myślisz ale uwierzmi to nie jest drogie, a rozwiązanie jest estetyczne i praktyczne, zabudowe opisałem tutaj http://www.a4-klub.pl/smf/index.php/topic,14967.0.html

A to że koledze sugerujemy inne rozwiązanie nie jest niczym innym jak pokazaniem innego wyjścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK róbcie co chcecie tylko prosze odpowiedcie mi tylko na moje to jedno pytanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd wiesz , że zejdą do 40hz ? :polew:[br]Dopisany: 12 Wrzesień 2007, 22:01 _________________________________________________Co do odpowiedzi na pytanie, to cięzko odpowiedzieć z kilku powodów:

mianowicie, to co zaproponowaleś nijak sie ma do zasad montowania sprzetu.. (jako kieroca słuchasz muzyki z przodu) po drugie scena itede itepe... nie chce mi sie o tym pisać. Zadam następujące pytanie? Skąd pomysł montowania w tylne drzwi ? Ja jestem za rozwiązaniem wygłuszenia przodu - zrobienia go jak bóg przykazał i jesli bedzie mało basu to dorzuciłbym coś w bagażnik- ale spokojnie, masz kilka opcji mianowicie, wykorzystać dziury <przypuszczam,ze takowe masz> po głośnikach w tylnej półce i zrobić podwieszoną skrzynie pod tylną półke ( odpada między innymi problem "przejścia basu" do kabiny oraz zestrojenia tego z przodem.. takze wybór nalezy do Ciebie, ale jak juz pisalem, odpuscilbym rzeźbe w tylnych drzwiach. Nie ma sensu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Ty jesteś poważny? To jest temat o avantach a Ty o swoim sedanie sobie piszesz!

W tej chwili mam 4 z przodu ktore wymenilem na herza dwa oryginalne w tylnych drzwiach i tube w nadkolu.

Teraz tylko chce wymienic w tylnich drzwiach bo to co sie wydobywa w tej chwili z nich nie jest blizej okreslone :/

PB to firma czy skrot jakiejs firmy?

P-m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyt:''W tej chwili mam 4 z przodu ktore wymenilem na herza dwa oryginalne w tylnych drzwiach i tube w nadkolu.''

ULTI zaciekawiła mnie twoja wypowiedz o tym ze masz tube basowa w nadkolu. Czy moglbys wrzucic jakies fotki tej tuby, podac jej wymiary bo ciekaw jestem jak to jest upchnięte w nadkolu? Ktoś jeszcze ma takie rozwiązanie w avancie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...