Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż zewnerznego wzmacniacza i PROBLEM z CB-RADIEM


fotograf87

Rekomendowane odpowiedzi

Zamontowałem do siebie zewnętrzny wzmacniacz i subwoofer. Teraz niestety mam problem z radiem CB. Dźwięk z głośników przeniósł się na cb radio. Słychac w głośniku od cb radia muzyke, a szczegolnie bass.... Jest na to jakies rozwiązanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego w CB radiu powinna byc funkcja (NB) która eleminuje zakłucenia pochodzace z zewnatrz np.układ zapłonowy,wyciaraczki,klima,itp pokombinuj troche...byc moze masz antene od CB zbyt blisko wzmacniacza..

Ja mam prawie na srodku dachu bo te miejsce jest najlepsze do odbioru sygnału z przodu i z tyłu...

a tak woguje to jakie masz radyjko??!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opcja od szumow jest włączona i było dobrze do czasu zamontowania wzmacniacza. Antena jest zamontowana na stałe na klapie bagaznika. Radio to UNIDEN 520XL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radio CB podłączone go gniazda zapalniczki... i lezy w podłokietniku... a kabel zasilający wzmacniacz ma przekrój 50mm2 i jest puszczony środkiem pod spodem samochodu.. miedzy karoseria a osłonami odzielającymi tłumik (rure tłumika) od karoserii ... podejrzewam ze zakłócenia pochodza z tego zasilającego kabla ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze wina anteny? [br]Dopisany: 19 Wrzesień 2009, 22:57_________________________________________________

odejrzewam ze zakłócenia pocho

Jakby z kabla zasilajacego pochodzilo to szum raczej bylby ciagly a nie pulsujacy. Mysle, ze to jednak wzmacniacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie było wzmacniacza CB było okey... bardzo dobry zasięg miałem i nie narzekałem na zadne szumy... wiec moze być cos uszkodzone w wzmacniaczu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem kupiony masz ten wzmak za wielka woda. Z racji tego, ze po pierwsze uzywaja tam oni innych czestotliwosci radiowych nie sa te wzmacniacze sprawdzane na zaklocenia pasm czestotliwosci uzywanych w krajach europejskich. Moze sa montowane inne podzespoly lub inaczej ekranowane, tak aby nie zaklocaly tych pasm uzywanych za oceanem :mysli:

Takie moje wywody, filozoficzno-naukowe :polew:

A moze to te T1-ki wytwarzaja takie wielkie pole magnetyczne??

Odlacz sam sub i zglos (wzmacniacz i tak musi prad do zasilania, nawet bez obciazenia) wiec moze bedzie mozna chociaz te T1-ki wykluczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uniden jest dość podatny na zakłócenia, też miałem problem z wzmacniaczem i unidenem w aucie fiat marea, problemu nie dało się rozwiązać w 100%, pomogło częściowo, zmiana zasilania bezpośrednio z aku kablami ekranowymi (dość drogie) + filtr przeciwzakłóceniowy. A ostatecznie wycięcie zakłóceń podkręceniem sq

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...