Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ANB] Jakiej marki kupić akumulator do B5 1.8T


mario_82

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Właśnie kończy się żywot mojego akumulatora i mam dylemat jaki kupić. Posiadam Audi A4 1.8T 99r i wg książki powinien to być 55Ah. Jakiego wybrać producenta, ja nastawiałem się na Boscha lub Centre, ale jeden ze sprzedawców zbił mnie z tropu mówiąc, że te są przereklamowane i nie warte tych pieniędzy innymi słowy słabe. Proponuje mi akumulator firmy TOPLA ja nawet o czymś takim nie słyszałem, ale twierdzi ze to są najlepsze akumulatory na rynku. Proszę o pomoc w podjęciu decyzji

:mysli:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja naprzykład mam CENTRA FUTURA+, i daje rade elegancko wszytko ok , a przy tym mam webasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabrycznie siedziały Moll. Mój skończył żywot (w dieselku) po 10 latach i zakupiłem indentyczny.

Rok bez problemów, a zimą przy -25 to nawet całą dobę radyjko grało a potem odpalił bez problemu.

Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabrycznie siedziały Moll. Mój skończył żywot (w dieselku) po 10 latach i zakupiłem indentyczny.

Rok bez problemów, a zimą przy -25 to nawet całą dobę radyjko grało a potem odpalił bez problemu.

Polecam.

Tak jak kolega polecam Moll-a poszukaj w kodach wyposażenia jaki powinien być u ciebie i kupuj śmiało przy sprawnej elektryce na pewno się nie zawiedziesz. Każdy akumulator Molla na słupku ma wybita datę produkcji przez producenta. Tu masz linka do przykładowej aukcji http://moto.allegro.pl/item736937635_akumulator_moll_56ah_56_ah_60ah_60_ah_poznan.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Mam takie pytanie też odnośnie akumulatora... Posiadam jak w opisie A4 1.8T Q 170KM [AMB] 2003 i w wersji wyposażenia mam kod J0R - Battery 380A (80Ah). Pod maską siedzi jakaś Centra stara chyba 56Ah (lub podobnie - nie pamiętam). Żywot akumulatora skończy się zapewne na jesień, wiec czeka mnie wymiana. Jednak uważam, że to chyba według opisu będzie za duży akumulator.... Do diesla chyba idą już mniejsze. Co o tym sądzicie?? O jakiej pojemności dokupić?? Posiadam instrukcję po ang. lecz tam nie ma na ten temat nic......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Proponuję kupić akumulator o parametrach które wynikają z kodów wyposażenia.

_________________

Pozdrawiam

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki AQ proponujecie także do 1.8T ze skromnym car audio bez kondensatora??? :mysli:

Po kodach wychodzi 44Ah 220A ale to chyba za mało...

[br]Dopisany: 02 Listopad 2011, 23:52_________________________________________________Podpowie ktoś???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze kupujcie taki akumulator jaki przewidział producent samochodu, informacje są na wlepce. Sugerowanie się że ma się klimatronik i inne bajery dlatego trzeba kupić większą pojemność to jest błędne myślenie, gdyż alternator musi dać prąd na te bajery i jeszcze naładować ten błędnie dobrany większy akumulator, przez co będzie on cały czas niedoładowany, co skróci jego żywotność. Jak dobierzemy mniejszy akumulator jaki przewiduje producent samochodu, alternator poradzi sobie z naładowaniem go do pełna, co wydłuży jego żywotność. Ja mam centrę futurę 45 Ah 7 lat w aucie przy zalecanym przez producenta 44 Ah kod wlepki J1P, więc wynika że jest prawidłowo ładowana przez auto, zero problemów. Ale Centra teraz to nie to samo, polecam Vartę. A to że producenci akumulatorów zalecają większą pojemność to czysty biznes, taki akumulator szybciej dokona żywota i większe pojemności więcej kosztują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...