Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Czy do B6 konieczny jest moduł haka holowniczego?


silver_leon

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc.

Panowie znawcy tematów- bede lada dzień zakładał haczyk holowniczy i w związku z tym mam pytanie ( jak w temacie) :

Czy konieczne jest podłaczenie gniazda do przyczepki przez dodytkowy moduł odciążający fabryczną instalację elelktryczną ( jak w oryginale ) ???

czy też może moge to zrobić pomijajac taki moduł i podłaczyć się bezpośrednio do lamp?

Jeżeli tak to czy takie rozwiązanie nie spowoduje :

- uszkodzenia sterownika centralnej elektryki

- zakłuceń w pracy tegoż sterownika i w konsekwencji ( np: przeciązenie ) jego uszkodzenia

z gory dziękuję za ewentulane odpowiedzi.

Dla adminów : przeszukałem sporo wątków odnośnie montazu haka w B6 i B7 ale ni chu chu nic nie znalazłem.

Pozdrawiam serdecznie-Silver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem Ci w ten sposob. Jak kupowalem oryginalny hak( z drugiej reki oczywiscie 650 PLN, bo w ASO 2200) to facket ktory tym handluje, twierdzil, ze on podlaczyl do lamp i hulalo, ale wg mnie to te dodatkowe lampy od przyczepy biora sporo pradu i nie wyjdzie to na dobre reszcie instalacji. Najlepszy dowod na to, ze normalnie w instalacji jest osobny bezpiecznik do tego 27 o ile pamietam. Ja kupilem zamiennik, robiony na slowacji. Sprzedawal facet na allegro, chyba 500 pln. Zalozylem w bagazniku schowany za boczkiem od strony kierowcy. Wpialem sie w swiatlo stop i mase z tylu. Zasilanie poszlo na dodatkowy bezpiecznik( byl w zestawie razem z gniazdkiem) wstawiony w skrzynke we wlasciwa pozycje. Wpialem sie jeszcze w CANa w wiazce od kierownicy i smiga az milo. P&P. Polecam takie rozwiazanie. Jesli naprzyklad bedziesz ciagnal camping, to wtedy mozesz tez podlaczyc na czas jazdy lodowke itd. I nie przeciazysz installacji samochodu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...