Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BLB] Kiedy wymienić olej?


sedi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Do dziś wydawało mi sie to pytanie banalnie proste ale dziś mi gość zabił klina w ASO Audi. Zawsze wymieniałem co ok.15 tys km a kolo powiedział ze jak sie zapali inspekcja to dopiero wtedy sie wymienia, a Wy koledzy jak robicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przejdz 15 tys od resetu serwisowego jezeli sie zapali kolejny to masz co 15 tys jezeli nie to co 30 tys longlife

ale na Vagu mozna to sprawdzić z tego co pamietam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniam co 15 tyś km a tygodniowo robię 1000-1200km :wallbash:[br]Dopisany: Październik 24, 2009, 00:27:02_________________________________________________

Ja wymienam co 10-12tys km, nie sa to koszta a dla silnika chyba lepiej, no tyle ze ja robie 10-12 tys km rocznie.

Fajnie masz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Do dziś wydawało mi sie to pytanie banalnie proste ale dziś mi gość zabił klina w ASO Audi. Zawsze wymieniałem co ok.15 tys km a kolo powiedział ze jak sie zapali inspekcja to dopiero wtedy sie wymienia, a Wy koledzy jak robicie?

Podobną informację serwis skody udzielił siostrze która ślepo w to wierzyła. Sprawdziłem jej olej po przejechaniu około 25 tys km i widać było, że ma już dość i teraz wymienia co 15-17. Gdy radziłem jej aby wymieniła sobie filtr powietrza i paliwa to serwis twierdził, że nie trzeba. Zrozumiała co robi serwis gdy sam jej wyciągnąłem i pokazałem w jakim stanie jest filtr i odczuła poprawę dynamiki po jego wymianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno dawno temu pewien ktoś mi powiedział, że olej to zawsze się powinno wymieniać 2-3tysie przed tym co mówi instrukcja a silnik się odwdzięczy.

Ja dodatkowo filtr powietrza wymieniam w połowie cyklu olejowego... Jak jeździsz sporo po mieście to polecam.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniam co 15 tyś km a tygodniowo robię 1000-1200km :wallbash:[br]Dopisany: Październik 24, 2009, 00:27:02_________________________________________________

Ja wymienam co 10-12tys km, nie sa to koszta a dla silnika chyba lepiej, no tyle ze ja robie 10-12 tys km rocznie.

Fajnie masz

Znam to ja tygodniowo robie tez około 700km ale jakby to powiedzieć, robie tyle tygodniowo do pracy a jak mi audiczka wozi dupsko to i na olej i wszelkie inne dodatki dla niej nie zabraknie :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i to jest kurna podejście,

przecież człowiekowi się nawet jedzie lepiej jak ma świadomośc, że olej świeży

poza tym jakże to nudne by było gdyby auto było bezobsługowe - absolutna NUDA!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja kupiłem A4 w Niemczech i olej był wymieniany według książki serwisowej do 30 tyś. i zamierzam wymieniać co 10 tyś. ze względu na turbinę i pompowtryskiwacze, bo ma przejechane 216 tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wymiana na longa Mobil 1 507.00 co 15 kkm, ze względu na wirusik i DPF-a.

Pomiędzy wymianami nie ma konieczności robienia dolewek.

A na pieprzonym costrolu trzeba było dolewać prawie litr :gwizdanie: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wymiana na longa Mobil 1 507.00 co 15 kkm, ze względu na wirusik i DPF-a.

Pomiędzy wymianami nie ma konieczności robienia dolewek.

A na pieprzonym costrolu trzeba było dolewać prawie litr :gwizdanie: .

Gdzie ty ten pseudo Castrol kupowałeś 1L :gwizdanie:

Bo ja śmigam na Castrolu i nie mam żadnych problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...