Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Wyciek z dmuchawy do środka auta


glechu

Rekomendowane odpowiedzi

a jednak udało się zlokalizować wyciek do środka po prawej stronie autka...

leci z dmuchawy - w weekend stanąłem na progu i lekko przechyliłem autko na prawą stronę...moim oczom ukazał się wyciek z dmuchawy - z jej dna, gdzie umiejscowiony jest mały otworek...po zatkaniu palcem wyciek ustał :decayed:

znalazłem na forum wiele informacji na tematy pokrewne, jednak dotyczące modelu B5, a nie B6, a właśnie ten posiadam...

Dlatego zwracam się do Kolegów z prośbą o wyjaśnienie skąd leci woda i jakie ma to znaczenie dla dmuchawy...czy leci po silniku dmuchawy czy jakimś kanalikiem (tak jak ma to miejsce w przypadku Audi B5 - odprowadzenie wody z klimatyzacji) ??

u mnie żadnych wężyków w okolicach dmuchawy nie znalazłem! czy w modelach B6 już ich tam nie było?

widziałem gdzieś jakiś czas temu wątek mówiący o wymianie uszczelek pod obudową filtra kabinowego, jednak teraz nie mogę go odnaleźć. Jeśli Wasze sugestie będą dotyczyły wymiany tychże uszczelek, to czy mogę prosić o informację, jakimi numerami katalogowymi są opatrzone...

pozdrawiam i proszę o Wasze uwagi:)

dzięki wielkie

glechu

p.s rozpocząłem nowy wątek, gdyż mój poprzedni został już zamknięty... :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

płynu nie ubywa ? może chłodnicza uszkodzona :szukaj: jeśli już Twój temat został usunięty znaczy że jest podobny ,więc poszukaj :szukaj:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, to na 100% zwykła woda...

temat i owszem jest podobny, jednak ja nie znalazłem jego rozwiązania korzystając z Waszych Koledzy sugestii... teraz już znam skutek, jednak nie znam przyczyny, stąd moja prośba o pomoc:)

!!!!!

problem rozwiązany...

dzięki wsparciu jednego z członków klubu :) Przemo ukłony!! udało się zlokalizować i usunąć przyczyny wycieku z dmuchawy...

otóż w Audi B6 2002 rok przy konsoli środkowej znajduje się odprowadzenie wody przewodem z wymiennika ciepła pod samochód...przewód jest płaski, nie okrągły(to dlatego, by nie deformować dywaników)...i on się zatkał...nadmiar wody zamiast lecieć pod auto przelewał się dmuchawą do środka auta... szczególnie na zakrętach, gdy przechył powodował przelewanie się wody kanałami od ogrzewania...wydaje mi się że to jest kluczowe dla właścicieli Audi, że leci właśnie na zakrętach...to eliminuje inne przyczyny...

więc problem rozwiązany...

dzięki wielkie

glechu

bliższe informacje pod nr GG...4506186

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...