Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5] Chce wstawic alarm


NezQul

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, poblem polega nie jak by sie moglo zdawac, na wstawieniu bo z ekeltryka i elektronika sobie radze, ale na wyborze odpowiedniego alarmu. Na alegro widzialem kilka ciekawych pozycji, jednak ich cena mnie przeraza, bo dosc sceptycznie podchode do alarmow za 140zl, ale gdyby nie cena to alarm wyglada na dosc konkretny. Dlatego licze ze moze ktos z was mial problem z tym samym i orientuje sie mniej wiecej co jest dobre a co do bani.

Za pomoc dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wstawiłem Exusa V10 (na elektrodzie chwalili za porzadną jakość PCB i elementów choć to też chiny), chyba 150 zeta. Za to odradzali Magic-car właśnie za jakość PCB i "domowy" sposób lutowania choć funkcji on ma więcej niż EXUS czy Elita.

Elita podobno też daje radę.

W poprzednim autku wstawiałem Super fortece i też działa dobrze.

Na alarm to liczyć za bardzo nie ma co - kazdy jest tak dobry jak jest:

- niezawodny

- dobrze zamontowany

- i jakie ma czujniki i odcięcia

A i tak najlepiej coś swojego wykombinować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !!!

Montowałem w swoje A4 z 1997r zabepieczenia Magic Car (nie pamiętam modelu). Założyłem dwie czujki ruchu, czujnik uderzeniowy, dioda sygnalizacyjna, dwapiloty, podpięty został centralny zamek bez domykania szyb, ponieważ za dużo kombinacji z instalacją. Czytałem komentarze na temat tego alarmu - "słabe", albo jeszcze nie doceniony. Zakładał mi to znajomy, który się w to bawi. Mówi, że cały "pic" polega na tym, że jeżeli moduł alarmu nie jest uszkodzony, to musi być profesjonalnie założony. Osobiście bym Ci odradzał zakładanie go samego bez doświadczenia. Oczywiście możesz sobie kupić jaki Ci się potoba, ale założenia pozostaw fochowcom. Mam go już 3 miesiące i żadnych problemów. Sam alarm kosztował 215 zł + koszt założenia 50 zł. MA dobrą funkcję, że po wyjściu samochodu i zostawieniu kluczyka w stacyjce- alarm się nie uzbraja i nie zamyka drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no magic ma fajne funkcje.

TAniutko ząłożenie - ja pytałem to 200 PLN - ale i tak wolę sam bo jaby oni zaczęli montowac te kabelki w słupkac i tak dalej to... oj nie widże tego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę polecić Proximę, ma ten alarm w trzecim aucie i zawsze było ok. Oczywiście zależy czy chcesz alarm ze sterowaniem centralnym zamkiem czy potrzebyjesz coś więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już o alarmach,to ma pytano.Założyłem tydzień temu alarm.Wszystko jest ok tylko dioda sygnalizacyjna przestałą wogóle reagować.Załączam-nic nie mruga. MAcie jakieś pomysły,co może być tego powodem? Bo chyba dioda po tygodniu się nie spaliła :tongue:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę polecić alarm "BASTION". Mam go w swojej niuni, zakładałem go w wielu samochodach znajomych a tydzień temu zakładałem go w Audi mojego brata. Jak dotąd wszyscy zadowoleni i zero kłopotów. Koszt "normalny". Alarm 100zł, czujniki ruchu 35zł, syrena 20 zł i jakieś 6 godzin roboty.

Oprócz alarmu polecam również własne, nikomu nie znane zabezpieczenie, np. nie odpialisz autka dopóki nie włączysz radia. Potem pamiętaj o zabieraniu panela. Nie ma panela - nie włączysz radia - nie odpalisz silnika. Każde zabezpieczenie, nawet najprostsze, zabiera złodziejowi troche czasu więc spadają jego szanse.

Powyższy przykład to tylko jedna z wielu, wielu możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz alarmu polecam również własne, nikomu nie znane zabezpieczenie, np. nie odpialisz autka dopóki nie włączysz radia. Potem pamiętaj o zabieraniu panela. Nie ma panela - nie włączysz radia - nie odpalisz silnika. Każde zabezpieczenie, nawet najprostsze, zabiera złodziejowi troche czasu więc spadają jego szanse.

NO to jest niezle, ale w zasadzie immobilizer mam wiec tego typu zabezpieczenie jest mi niepotrzebne, chodzi mi raczej zeby mi ktos szyby nie wywalil a ja dowiedzial sie o tym dnia nastepnego, albo jak go w miescie postawie to zebym wiedzial kiedy mi ktos autko stuknie. No i jeszcze jedna niezla funkcja domykanie szyb. Ostatnio mialem akcje ze zostawilem autko z szyba pasarzera a full otwarta, z domykaniem szyb takiej wpadki bym nie mial.

proszę uzupełnić profil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Ja mogę Ci polecić "Seo Dolphin" działa u mnie od roku bez żadnych niespodzianek steruje centralnym i domykaniem szyb. Możesz o nim poczytać na Elektrodzie, tutaj masz link do instrukcji:http://www.elsmed.pl/instrukcje/autoalarmy/seodinstr.pdf?PHPSESSID=2b2332d642f8685ed2761f18918fc4a1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz alarmu polecam również własne, nikomu nie znane zabezpieczenie, np. nie odpialisz autka dopóki nie włączysz radia. Potem pamiętaj o zabieraniu panela. Nie ma panela - nie włączysz radia - nie odpalisz silnika. Każde zabezpieczenie, nawet najprostsze, zabiera złodziejowi troche czasu więc spadają jego szanse.

NO to jest niezle, ale w zasadzie immobilizer mam wiec tego typu zabezpieczenie jest mi niepotrzebne, chodzi mi raczej zeby mi ktos szyby nie wywalil a ja dowiedzial sie o tym dnia nastepnego, albo jak go w miescie postawie to zebym wiedzial kiedy mi ktos autko stuknie. No i jeszcze jedna niezla funkcja domykanie szyb. Ostatnio mialem akcje ze zostawilem autko z szyba pasarzera a full otwarta, z domykaniem szyb takiej wpadki bym nie mial.

proszę uzupełnić profil

Domykanie szyb alarmem jest opisane na forum. A co do dowiadywaniu się od razu gdy coś nie tak z autkiem to polecam poszukać alarmu z modułem GSM. Widziałem kiedyś takie coś ale nie pamiętam gdzie. Było to ze 3 lata temu. Działa to tak że gdy alarm zadziała to moduł wysyła do Ciebie sms za pośrednictwem operatora sieci GSM. Wiem że trzeba było tylko wykupić jakiś dodatkowy abonament na tą usługę. Wadą tego jest to że ten alarm z modułem kosztował coś ponad 900zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...