Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Jakie dystanse?


designer

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem,

postanowiłem "podrasować" trochę wygląd B6 i wypchnąć koła na zewnątrz. Aktualnie mam założone felgi o ET43 i nie bardzo wiem jak dobrać dystans żeby koło było równo z błotnikiem?

Teraz wygląda to tak:

0d96e2e48d6523dc.jpg

Podpowiecie coś?

Z góry dzięki :hi:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że 10mm powinny wystarczyć, maksymalnie 15mm ale za to to już głowy nie daje. Z resztą mozesz oszacować jaki potrzebujesz dystans mierząc odległość od krawędzi opony do zewnętrznej krawędzi nadkola.

pozdr :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykładasz liniał do nadkola w miejscu maksymalnie bliskim koła. Mierzysz odległość od liniału do opony (suwmiarką np.) i już wiesz jakie dokładnie dystanse potrzebujesz. Trzeba pamiętać o tym, że opony teoretycznie tej samej szerokości, ale różnych producentów będą się różnić pod względem rzeczywistej szerokości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że 10mm powinny wystarczyć, maksymalnie 15mm ale za to to już głowy nie daje. Z resztą mozesz oszacować jaki potrzebujesz dystans mierząc odległość od krawędzi opony do zewnętrznej krawędzi nadkola.

pozdr :hi:

Wychodzi na to że tak :good: Z tyłu opona cofnięta w stosunku do nadkola ok 20 mm a z przodu ok 15 mm. Podobno zalecenia są takie (?) że po montażu dystansu opona powinna być cały czas cofnięta ok 5 mm. Czy to prawda? Bo jak tak to wychodzi na to że z przodu 10 mm a z tyłu 15 mm.

I druga sprawa to taka że dystanse ceńsze niż 17 mm nie mają w większości pierścienia centrującego. Jaki ma to wpływ na ich użytkowanie?

Czy polecacie dystanse jakichś konkretnych producentów i z jakichś konkretnych materiałów? Bo na Allegro jest tego mnóstwo i nie wiadomo co wybrać żeby nie było miny...

Pozdrówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapytaj BART-S on tez ma avanta i powie ci co i jak sam ma załozone dystanse , ja obstawiam 12mm, max 15mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zimowych felg ( 17 stka 7,5" Et 43 ) mam założone na tyle 17 mm i jest idealnie ;) na przód nic nie zakładam bo w sumie obleci tak jak jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cuberek, przod przy tym dystansie by tarł... :tongue4:

Zreszta zaloze sie, ze tylnie kola tez ladnie Ci wytra nadkola :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam kółko 7x16cali ET42 oponke 205/55 i dystanse H&R 12mm z pierscieniem centrującym. I nic mi nie trze, ale mam wrazenie ze spokojnie podeszłoby 15mm przy tych kółkach i oponach. Polecam firme H&R, jednak ciężko dostać taki zestaw w PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cuberek, przod przy tym dystansie by tarł... :tongue4:

Zreszta zaloze sie, ze tylnie kola tez ladnie Ci wytra nadkola :kox:

myśle że nie :gwizdanie: patrzyłem jest duuuzo miejsca :wink4: zresztą sam zobaczysz na zlocie w BT no chyba ze uda mi sie fotki zrobić jakieś jutro :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepne sie pod temat

mam zamiar zalozyc dystanse do swojej audi ale nie wiem ktore wybrac - przykrecane osobnymi srobami czy te ktore przykreca sie razem z kolami

prosze o porade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepne sie pod temat

mam zamiar zalozyc dystanse do swojej audi ale nie wiem ktore wybrac - przykrecane osobnymi srobami czy te ktore przykreca sie razem z kolami

prosze o porade

jeśli od 17 w gorę to lepiej przykręcane jak mniejsze to po prostu dłuższe śruby i po problemnie

ja też podepnę się pod temat aby nie zakładać nowego wątku 18x8,5 et 43 da rade dystans na tył 17mm? ktoś ma doświadczenie w tej materii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepne sie pod temat

mam zamiar zalozyc dystanse do swojej audi ale nie wiem ktore wybrac - przykrecane osobnymi srobami czy te ktore przykreca sie razem z kolami

prosze o porade

jeśli od 17 w gorę to lepiej przykręcane jak mniejsze to po prostu dłuższe śruby i po problemnie

ja też podepnę się pod temat aby nie zakładać nowego wątku 18x8,5 et 43 da rade dystans na tył 17mm? ktoś ma doświadczenie w tej materii?

Ja mam w tej konfiguracji z tyłu dystans 20mm, przod zostawiłem i jest idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o takich dystansach do A4 B6 przy feldze 18x8" ET42

http://www.allegro.pl/item870071735_profesjonalne_przykrecane_dystanse_audi_17mm.html

Czy takie przykręcane dystanse są lepsze od przelotowych??? Dlamnie takie rozwiązanie jest lepsze pod tym wzgledem że potem mozna zastosowac ori śruby w tym zabezpieczajace.

Czy takie przykręcane dystanse są bardziej bezpieczne od przelotowych???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o takich dystansach do A4 B6 przy feldze 18x8" ET42

http://www.allegro.pl/item870071735_profesjonalne_przykrecane_dystanse_audi_17mm.html

Czy takie przykręcane dystanse są lepsze od przelotowych??? Dlamnie takie rozwiązanie jest lepsze pod tym wzgledem że potem mozna zastosowac ori śruby w tym zabezpieczajace.

Czy takie przykręcane dystanse są bardziej bezpieczne od przelotowych???

Jarol....te co pokazałeś to chyba bezpieczniejsze są ... tylko ta cena :thumbdown:...pytałem sprzedawcę i do A4 B6 na przód to min 17mm , a na tył to min 20mm.....troszkę duże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o takich dystansach do A4 B6 przy feldze 18x8" ET42

http://www.allegro.pl/item870071735_profesjonalne_przykrecane_dystanse_audi_17mm.html

Czy takie przykręcane dystanse są lepsze od przelotowych??? Dlamnie takie rozwiązanie jest lepsze pod tym wzgledem że potem mozna zastosowac ori śruby w tym zabezpieczajace.

Czy takie przykręcane dystanse są bardziej bezpieczne od przelotowych???

Jarol....te co pokazałeś to chyba bezpieczniejsze są ... tylko ta cena :thumbdown:...pytałem sprzedawcę i do A4 B6 na przód to min 17mm , a na tył to min 20mm.....troszkę duże.

Nie uważam że za duże - ja mam dokładnie taki zestaw i wygląda naprawdę cool :good:. Gdyby nie to, że B6 stoi od kilku dni przysypane śniegiem wrzuciłbym foty. Też się na początku bałem, że za duże, ale jestem mega zadowolony z tej koniguracji. Felgi S-line 17" ET43 i zawiecha 1BV.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uważam że za duże - ja mam dokładnie taki zestaw i wygląda naprawdę cool :good:. Gdyby nie to, że B6 stoi od kilku dni przysypane śniegiem wrzuciłbym foty. Też się na początku bałem, że za duże, ale jestem mega zadowolony z tej koniguracji. Felgi S-line 17" ET43 i zawiecha 1BV.

dawaj foty sniegiem sie nie przejmuj...tez zastanawiam się nad takim zestawem :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...