Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Nawigacja Audi NAvigation Plus RNS-D brak podświetlenia


and76sz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam małe pytanko odnośnie navi, a mianowicie mam problem z podświetleniem przycisków navi działa radio i cd też tylko nie ma po bokach podświetlenia. Navi jest dokładana, po podpięciu VAG a mam błąd komunikacji z radiem, ale tylko dlatego że to nie oryginał w tym samochodzie.

Gdzie może tkwić problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

can adapter

aju - dowaliłeś :laghing2:[br]Dopisany: 06 Styczeń 2010, 13:01_________________________________________________Jaki masz kolego program vag?? Nie każdy interface łączy się z podzespołami, które są na CAN'ie - a navi na takim właśnie jest. Potrzebujesz HEX-CAN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może niech kolega najpierw poprawi profil, bo ma wpisane B6 a rocznik 2000, więc nie wiadomo o jakie auto chodzi. Jeśli to B6 to wystarczy podciągnąć CAN np. z zegarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączałem pod oryginalny serwisowy komputer audi taki jaki mają w salonie audi np. Gajos.

Kumpel powiedział mi że radio nie jest oryginalne bo jest błąd komunikacji z radiem. Podejrzewam, że to jest przyczyną braku podświetlenia przycisków na navi. A reszta działa znakomicie oprócz zawsze głupiego komunikatu o TMC, ale to jakoś przeżyję.

Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć co muszę kupić, aby to w końcu zagrało. Może jakieś zdjęcia tego ustrojstwa, bo jeszcze navi nie wyciągałem, ale się do tego przymierzam

Opisu nie będę zmieniał bo taki jest stan faktyczny. rok produkcji 2000 tak mam w dowodzie rejestracyjnym polskim i tak było w niemieckim, buda B6, model 2001.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisu nie będę zmieniał bo taki jest stan faktyczny. rok produkcji 2000 tak mam w dowodzie rejestracyjnym polskim i tak było w niemieckim, buda B6, model 2001.

Faktycznie, zapomniałem, że sedany robili wcześniej, sorki :)

Co do podłączenia to potrzebujesz pociągnąć linie magistrali CAN do RNS-E (CAN-High i CAN-Low) i podłączyć do pinów 9 (CAN-High) i 10 (CAN-Low) do kostki D. Opis pinów tutaj http://www.a4-klub.pl/smf/rnse_od_a_do_z-t12081.0.html;msg260279#msg260279

Trzeba się przypiąć do kabelków pomarańczowo-brązowego (CAN-Low) i pomarańczowo-purpurowego (CAN-High) idących do gniazda diagnostycznego - pin 10(CAN-Low), pin 2 (CAN-High). Lub po prostu do tych samych kabelków przy liczniku - pin 19 (CAN-Low) i 20 (CAN-High) wtyczki 32-pinowej niebieskiej.

Tu http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t22520.0.html więcej w temacie. Dziwi wprawdzie fakt, że nie ma CAN-ów przy navi Lepiej ją wyciągnij i sprawdź zanim zaczniesz cokolwiek dłubać, bo może się okazać, że są nie podpięte tylko lub podpięte źle. Sprawdzic wystarczy kolory przewodów (napisałem powyżej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok kolego ale ja mam RNS-D a nie E.

Zresztą idę to rozebrać i zobaczę co jest nie tak może coś zauważę to się podzielę wiadomościami.

Założyłem, że chodzi o rns-e przez tytuł wątku - "MMI", ale to w sumie wszystko jedno, tylko inne piny :)

Czekamy na niusy co tam odkryjesz ciekawego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już zmieniłem temat wątku. Wyświetla Ci info na zegarach z RDSu i strzałki z navi ? Pewnie nie... Pewnie masz CANy bo wcześniej był Concert CD albo kaseciak a teraz potrzebujesz komunikację starego typu więc będzie trzeba pogrzebać trochę w kabelkach łącznie z pociągnięciem przewodów z zegarów i od podświetlania (np. z klimatronika albo z popielniczki...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem ze nie moge ustawic strzalek i komunikatow na Fisie. Nie mam can adaptera ale dziwne podsweietlenie dziala ok i chodzi tez sciemnianie, radio nie wylacza sie co godzine. Podlaczalem cany z rns-d do licznika i lipa nadal ciemnosc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CAN adapter nie jest potrzbny do RNS-D tak samo jak RNS-D nie komunikuje się z zegarami PO CANie w B5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli Rns-d jest z a4 b5. Ja mam z A6 i bez can adaptera chodzi sciemnianie i nie wylacza sie co godzine. Natomiast nie mam pinow data enable clock. Aby u mnie dzioala Fis musze kupic tuner Tmc (Can gateway inaczej) i przez niego podlaczyc zegary. Tu opis podlaczenia

9585b3725e41d83bm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla zainteresowanych znalazłem coś u kolegów z zachodniej granicy, są to dodatkowe ukryte opcje RNS-D, co prawda nie da się za wiele ustawić ale do testów się przyda.

Za pomocą tego menu dowiedziałem się właśnie że nie mam podłączone CAN do Navi.

Nie mam kluczyków do wyciągnięcia Navi tak więc stoję z robotą, opcja z pilniczkami nie działa, moja navi pochodzi chyba od A6 i siedzi tak ciasno że nie daję rady jej wyjąć, a na siłę wolę nie próbować.

a tu link: http://translate.google.pl/translate?hl=pl&langpair=en|pl&u=http://www.audi-sport.net/vb/showthread.php%3Ft%3D26678

wersja z tłumacza google ale coś się da z tego zrozumieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem rozwiązany.

Brak podłączonych Can-ów. Teraz chula podświetlenie i na FIS pokazuje radiostacje.

Znalazłem w wiązce przycisk niech mi ktoś przypomni do czego on służy, czy to ma związek z Gala-ą?

Wyprowadziłem go sobie na razie do schowka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...