[B5 AHH] Antena radiowa problem

czaja77

witam. koledzy podpowie mi ktoś co i jak mam z tym fantem zrobić? jakaś łachudra wyłamała mi antenę razem z jej mocowaniem [musiałem wymienić bo przeciekało woda do wewnątrz]auto to audi avant 2000 r radio chorus 2 dokładne , pod stopką mocowania anteny był taki wzmacniacz ..

1Fw5nS.jpg

1Fwuki.jpg

na przewodzie antenowym był plus ale podczas demontażu plus znikł??? co się stało nie wiem.

kupiłem taką antenkę http://www.allegro.pl/item849896994_antena_dachowa_vw_passat_vk_ze_wzmacniaczem.html

podłączyłem ale odbiór fal radiowych jest taki sobie ,

czy ten wzmacniacz w antenie sobie poradzi i do czego go dokładnie podłączyć? hi

hej ja kupilem to samo gowno na alegro :sick3: najlepiej by bylo ori ale wiadomo cena :shocked: dokupilem w feuvert zmacniacz osobno za jakies 50zl i jest w miare oki ale u ciebie poszukalbym tego plusa na zmacniacz ktory ci sie zgubil :hi:

Kolego jak wcześniej napisałeś znikknoł ci plus sterujacy wzmacniaczem anteny, musisz go mieć Aby wzmacniacz pracował poprawnie.

Druga sprawa to zobacz czy w radiu nie ma błedu anteny, jak ja miałem to też miałem o wiele gorszy odbiór.

Plus który pokazuje sie przy bacie anteny "wzmacniacz" wychodzi z radia, mam tylko nadzieje że n ie spaliłeś sobie wyjścia radia dotykajac tym kablem gdzieś do masy. Pamietaj że to wyjscie ma małą obciążalność prądową.

hm ok wszystko ładnie ale ,ta antena nowa ma oddzielne wyjście od wzmacniacza ,[czerwony kabelek] i teraz głównie o niego się rozchodzi do czego go podłączyć?

Sa daw wyjscia które przychodza mi do głowy. Jedno to podłączyć pod oswietlenie lampki i włączyć ja na stałe swiecenie, ale lampka juz nie bedzie działac i wzmacniacz bedzie pracował non stop i kto wie ile wytrzyma.

Drugie wyjscie to jak masz spalony plus w radiu to trzeba dokupić separator antenowy z allegro i podłaczyć go pod plus po kluczyku albo po zasilaniu radia zależnie jak to jest rozwiązane.

ten separator jest mi teraz raczej nie potrzebny,bo antena nowa ma dodatkowy kabelek do zasilania ,tylko jak go podłączyć?

Ja sugeruje, żeby wlutować przewód zasilania wzmaka antenowego do przewodu sygnałowego anteny. Może nie trzeba separatora, po rozebraniu radia prawdopodobnie jest jakiś bezpiecznik i po jego wymianie + wróci na przewód antenowy.

Ja zasugeruje nieco inaczej... Kupiłem za 50zł jakąś włoską antene bez wzmacniacza i bardzo dobrze, bez zakłoceń zbiera sygnał :wink4:

I co on da jak i tak nie bedzie działał wzmacniacz na antenie. A więc jak niebedzie sygnału z anteny to co on ma wzmacniać.

To też sie na nic nie zda. Plus wychodzący z radia jest wyjściem tranzystorowym , o małej obciążalności, a więc jeśli nie wychodzi z radia to napewno w nim jest spalony tranzystor "nie ma żadnego bezpiecznika"

Kolego

Musisz wyciagnąć radio "obstawiam ze jakieś orginalne AUDI" popatrzec miernikiem gdzie pokazuje sie napiecie po właczeniu radia. Pod niego trzeba sie podpiąć.

Jesli masz system Bose lub nokia to bedzie troche prościej.

Napisz czy masz ori radio i czy siedzi sub w bagażniku ???

Jak to nie da jak puścisz kablem antenowym "+" do wzmacniacza w antenie to co tu ma nie działać. Przewód antenowy autor tematu napisał,że jest sprawny działa tylko słabo bo wzmacniacz w antenie nie ma zasilania.

A powiedz mi jakim sposobem chcesz puscic + w kablu antenowym "bo ja tego sobie nie wobrażam, chyba że chcesz spalić głowice UKF w radiu."

Dokładanie jakichkolwiek wzmacniaczy na samym kablu antenowym na nic sie zdaje jeśli nie działa główny wzmacniacz na samym bacie anteny.

Bo jak wiadomo kabel ant. to srodek i ekran "który nie pozwala sie dostać zakłuceniom a rownież w pewnym stopniu falom radiowym"

Sa daw wyjscia które przychodza mi do głowy. Jedno to podłączyć pod oswietlenie lampki i włączyć ja na stałe swiecenie' date=' ale lampka juz nie bedzie działac i wzmacniacz bedzie pracował non stop i kto wie ile wytrzyma.

[url']http://www.allegro.pl/item861130279_separator_antenowy_din_prosty_audi_vw_seat_skoda.html[/url]

Tak samo jak puściłem + w swoim kablu antenowym za pomoca separatora antenowego prosto do wzmacniacza w oryginalnej antenie.

Po pierwszym lifcie jest też tak to rozwiązane w ori.

A dlaczego zakładasz, że wzmacniacz w antenie nie działa przecież jest nowy, wystarczy podac mu stałe 12v i wszystko bedzie hulać.

Po pierwszym lifcie jest też tak to rozwiązane w ori.

Tak naprawde nie nazywa sie separator antenowy, ale wzmacniacz.

Sprawdz to sobie odłacz kabel za separatorem "antenowym" i i sprawdz czy jest tam napięcie.

Założymy sie że nie !!!

Pozatym u kolegi mija sie to z celem bo wzmacniacz ant. zasilany jest na osobnym kablu.

radyjko to orginalny chorus 2 .suba mam ale bez bosse .

No to masz ułatwioną sprawe. Rozumiem ze masz sub NOKIA.

W kostce co zasila wzmacniacz w subie jest kabelek który włancza sub.

Czyli ten kabelek ma zasade "jak włączysz radio jest tam +12V" jak wyłączysz napięcie zanika"

Pod ten kabelek musisz sie podłaczyć "dodać kawałek kabelka z sub do anteny"

Pamietaj żeby prawidłowo znaleźć kabel, i przypominam ze to wyjście ma małą obciążalność, awięc w gre wchodzi sprawdzenie miernikiem lub diodą na 12v. Broń boże podłaczać jakąkolwiek zarówke "no ewentualnie 1W"

Nie pytaj sie jaki ma kolor bo tego to ja już nie pamietam, ale jest tam na 100%.

Z tego co wyczytałem na tym forum to twój rocznik najprawdopodobniej miał 12+ razem w kablu antenowy, ja u siebie mierzyłem weź miernik w rękę i jeden kabel do masy drugi do anteny i włącz radio zobaczysz, że będzie prąd, mam taką samą antenę i wchodzi tylko kabel antenowy i nic więcej.