Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Podgrzewana przednia szyba.Robił ktoś?


Maniusiek28

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo podoba mi się ten patent.....kolega ma w seacie i zero problemów z zamarzaniem szyby.chciałbym mieć coś takiego u siebie.Może ktoś robił już coś takiego w swoim B6 , jakie są koszta i jakie problemy.coś takiego jest w B6 oto przykładowe ogłoszenie auta z podgrzewana szybą http://kupuzywane.moto.onet.pl/audi-a4-idealna-zadbana-C11131522.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kolego co masz na mysli?? chcesz rezac szybe zeby była podgrzewana tak jak z tyłu albo tak jak np w Fokusach ze po 30 sekundach lodu nie ma??

Nie słyszałem zeby ktoś to rezał :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kolego co masz na mysli?? chcesz rezac szybe zeby była podgrzewana tak jak z tyłu albo tak jak np w Fokusach ze po 30 sekundach lodu nie ma??

Nie słyszałem zeby ktoś to rezał :wink4:

tak jak mówisz podoba mi się ten pomysł i interesuje mnie czy to droga/trudna sprawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to chyba jest u nas w oryginale... więc nic nie trzeba rezać tylko wymienić :tongue4:

rzadkie to prawda ale gdzie tu już o tym czytałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to chyba jest u nas w oryginale... więc nic nie trzeba rezać tylko wymienić :tongue4:

rzadkie to prawda ale gdzie tu już o tym czytałem...

cos takiego w B6 było, ze sa takie delikatne, mało widoczne paski które grzeją szybe i jak juz wyzej pisałem po ok 30 sek lodu nie ma?? Moi starzy to maja w Fokusie jak sie to włączy to az światła przygasają tyle prądu bierze :) nie powiem jest to dobry bajerek ale audi chyba tego nie miało a jeśli tak to taka szyba kosztuje pewnie krocie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiele osób pisze podgrzewana szyba przednia bo na klimatroniku jest guzik do podgrzewania szyby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiele osób pisze podgrzewana szyba przednia bo na klimatroniku jest guzik do podgrzewania szyby

dokładnie, ludzie tak piszą a to nie to samo co w Fordach. kazdy ma ten przycisk na klimatronicu ale to nie działa na takiej zasadzie jak w Fordach

Audi na moje nie miało tego bajeru :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W B6 była podgrzewana szyba - tak jak napisaliście wcześniej można ją rozpoznać po wzorku na szybie (instalacja grzewcza). Dużo osób myli jednak to wyposażenie z funkcją odmrażania którą dysponuje większość sterowników klimatronika. Rzeczywiście grzany przód to rzadkość - z tego co wiem na forum jeszcze nikt tego nie wyrezał. Koszty są spore - nowa szyba to kwota ok. 3/4tyś (używanej chyba nie ma sensu ryzykować), do tego konieczny sterownik który instaluje się w podszybiu no i dołożenie troszkę kabelków aby to pospinać - chyba lepiej będzie zainwestować te pieniądze w webasto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W B6 była podgrzewana szyba - tak jak napisaliście wcześniej można ją rozpoznać po wzorku na szybie (instalacja grzewcza). Dużo osób myli jednak to wyposażenie z funkcją odmrażania którą dysponuje większość sterowników klimatronika. Rzeczywiście grzany przód to rzadkość - z tego co wiem na forum jeszcze nikt tego nie wyrezał. Koszty są spore - nowa szyba to kwota ok. 3/4tyś (używanej chyba nie ma sensu ryzykować), do tego konieczny sterownik który instaluje się w podszybiu no i dołożenie troszkę kabelków aby to pospinać - chyba lepiej będzie zainwestować te pieniądze w webasto...

Na Bartka zawsze można liczyć .....rzeczowa i rzetelna odpowiedź.Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie. Sprawa piękna w zimę. Wystarczy 30 sekund i czysta przednia szyba. Szyba się automatycznie rozłącza, gdy rozmrozi się wszystko na niej.

Wada jest jej cena, wycieraczka zrobiła mi rysę, chciałem wymienić szybę, w zamienniku niestety nie występuje, a w ASO 600-900 euro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gooralos - możesz opisać jak się ją włącza? Jakiś dodatkowy przycisk na panelu klimy? Możesz zrobić fotkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

włączasz przyciskiem na klimatroniku od podgrzewania przedniej szyby.

Nie włączysz jeżeli temperatura jest powyżej chyba 5 stopni.

Po włączeniu dioda przy przycisku miga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jechałem kiedyś autem z taką szybą. Myślałem że mnie krew zaleje. Te paski nie są niewidoczne i wkurzają. Odradzam :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jechałem kiedyś autem z taką szybą. Myślałem że mnie krew zaleje. Te paski nie są niewidoczne i wkurzają. Odradzam :angry:

w audi są całkowicie niewidoczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam grzaną szybę i nie ma na niej jakichkolwiek pasków. To nie FORD!

Niestety nie mam jej podłączonej :confused4: Wystaje z niej tylko wtyczka.

A szybę wymieniał kolega Patrox, który wspominał coś o bardzo drogim sterowniku. I dał sobie spokój z podgrzewaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...