Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Czy to mogą być popychacze, napinacz, łańcuch rozrządu (video) ?


maciekg

Rekomendowane odpowiedzi

Co o tym myślicie? Takie chrobotanie mam codziennie rano, albo jak zgaszę rozgrzany silnik i za 10 minut zapalę go ponownie. Po zalaniu nowego oleju to zjawisko praktycznie nie wystepuje, no moze przez 0,5 sekundy. A po kilku tysiacach od wymiany oleju takie cyrki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy to nie popychacze hydrauliczne?

raczej nie, bo jak one sie odzywaja to nie jest to az tak "drastyczny" halas. choc nie jestem do konca pewny bo tego zjawiska w tym silniku jeszcze nie przezylem.

a jesli to faktycznie popychacze to powinna pomodz ( krotkoterminowo ) wymiana oleju.... a wlasnie kiedy ostatni raz wymieniales?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponad 6 tys. juz przejechalem na tym oleju. A z LPG to tutaj nie ma zadnego zwiazku, ten problem mialem od samego poczatku tz. jeszcze przed instalacją. [br]Dopisany: 04 Czerwiec 2007, 06:19 _________________________________________________Na forum passata, jakis gosc napisal, ze to bendiks nie cofa się z alternatora inny, że pompa wody, ale to chyba wykluczone, bo jak wczesniej napisalem o zalaniu nowego oleju to zjawisko praktycznie nie wystepuje. [br]Dopisany: 04 Czerwiec 2007, 09:19 _________________________________________________Pojechałby do jakiegos speca od silników, tylko powiedzcie mi gdzie takiego znalezc w woj. lubelskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponad 6 tys. juz przejechalem na tym oleju. A z LPG to tutaj nie ma zadnego zwiazku, ten problem mialem od samego poczatku tz. jeszcze przed instalacją. [br]Dopisany: 04 Czerwiec 2007, 06:19 _________________________________________________Na forum passata, jakis gosc napisal, ze to bendiks nie cofa się z alternatora inny, że pompa wody, ale to chyba wykluczone, bo jak wczesniej napisalem o zalaniu nowego oleju to zjawisko praktycznie nie wystepuje. [br]Dopisany: 04 Czerwiec 2007, 09:19 _________________________________________________Pojechałby do jakiegos speca od silników, tylko powiedzcie mi gdzie takiego znalezc w woj. lubelskim.

no bendinks to na bank robi :polew: a w szczegolnosci z alternatora :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum Volkswagena jeden gosc napisal:

Twój problem nie polega na złym oleju czy zużytych szklankach. Masz niskie ciśnienie oleju w układzie. Nawala pompa olejowa, albo do wymiany masz panewki na wale. Przez to, że jest niskie ciśnienie, tłoczki w popychaczach nie wychylają się wystarczająco i dlatego klepie. Żaden olej nie pomoże.

Możliwe przyczyny:

- zużyta pompa ol.

- nie działający regulator ciśnienia ol.

- zapchany smok

- no i te panewki na wale.

Moze faktycznie ma rację i trzeba sprawdzic jeszcze raz cisnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mam taki objaw i gdy bylem u mechanika to powiedzial mi ze jest to przyczyna popychaczy hydraulicznych ! troszeczke sie zmartwiłem bo koszt jest cos kolo 1200 zł . czy jakos tak . Pozniej jak kilka osob slyszalo ten dzwiek to tez mowilo ze to sa popychacze . i z zalewaniem oleju mam taka sama sytuacje jak ty !

----

M@rk :audi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Mam pytanko czy któryś z kolegów mógł by mi odpowiedzieć co było przyczyną tego terkotania bo mam te same objawy pora coś z tym zrobić ?!

Z góry dziękuję za odp

Pozdrawiam !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wymieniłem napinacz i łańcuch ,(ten spinający oba wałki ze sobą ) to przestało tak robic

napinacz łańcucha tylko z orginału jakoś 500pln

łańcuch nie pamiętam

i załoze sie ze to jest powodem tego klekotania[br]Dopisany: 07 Kwiecień 2008, 21:41 _________________________________________________ps.

wymien to puki jeszcze łańcuch niespadł z napinacza i nie narobił ci kosztów w granicach 2tys.

bo tyle bedziekosztowała wymiana zaworów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc sprawdziłem i rzeczywiście padł ten napinacz łańcucha wałków rozrządu .

Jeśli chodzi o jego cenę to w aso strzelili taką cenę że wymiękłem ( ok 1700 zł ) :wallbash:

Więc mam takie pytanko może ktoś ma namiary na to ustrojstwo w jakiejś normalnej cenie ?

Dzięki i Pozdro !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego ja zamawiałem to w normalnym sklepie motoryzacyjnym i poprostu oni to z orginału zamawiali tyle ze ja mam adine z 95r niewiem czy do ciebie jest to drozsze.

ale wymien to puki co bo ja niezrobiłem tego w pore i wsadziłem 2.5 tysiąca za same częsci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i juz wszystko jasne ! Mam ADR II generacji i ten napinacz jest z jakąś elektroniką ( dużo odpowiedzi znalazłem na forum w innych tematach ) więc jego cena jest taka wysoka :wallbash: i inna niestety nie będzie :confused4:

Dzięki za odpowiedź !

Pozdrawiam !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam typ silnika ADR mod 98, mój silnik także wydaje takie podejżane dźwięki. Mam w związku z tym do Ciebie pytanie w jaki sposób określiłeś, że to właśnie uszkodzony napinacz (fazator) jest przyczyną tych hałasów. Ja zdemontowałem pokrywę zaworów i na oko wszystko wygląda jak "nowe" łańcuch napięty, ślizgi bez śladów wytarcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wymianą napinaczy bym poczekał,podobne stuki kolega miał w silniku wszyscy mechanicy zaczynali naprawę od głowicy wymieniali cudowali a tak naprawdę to był smok zatkany od pompy olejowej i na górę szło słabe ciśnienie oleju.Tylko jednemu przyszło do głowy aby zajrzeć do pompy.Taniej zobaczyć to niż od razu wywalać dużo kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wymianą napinaczy bym poczekał,podobne stuki kolega miał w silniku wszyscy mechanicy zaczynali naprawę od głowicy wymieniali cudowali a tak naprawdę to był smok zatkany od pompy olejowej i na górę szło słabe ciśnienie oleju.Tylko jednemu przyszło do głowy aby zajrzeć do pompy.Taniej zobaczyć to niż od razu wywalać dużo kasy.

Święte słowa. Sprawdzam przy następnej wymianie oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zdjęciu pokrywy zaworów okazało się że napinacz luźno chodzi i nie napina łańcucha a na dodatek cieknie z niego olej, z wyglądu wszystko też jest cacy :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam ten sam problem z silnikiem- stuki. Jedynie co mogę dodać to że stukanie ucicha przy większych obrotach silnika. Jak sprawdzić luz na łańcuszku i popychaczu któy łączy dwa wałki rozrządu? Czy zna ktoś dobrego mechanika w okolicach rzeszowa lub przemyśla do którego warto by jechać? Z góry dziękuje za informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...