Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Jakie powinny być napięcia w kostce od czujnika kąta skrętu G85


siniakTDI

Rekomendowane odpowiedzi

Pilnie potrzebuje rozpiskę jakie powinny być napięcia na poszczególnych pinach w module sterującym elektroniką kierownicy J527 , ponieważ nie mogę poradzić sobie ze zdiagnozowaniem co mam uszkodzone:taśma,moduł czy jeszcze coś innego. Po podpięciu auta pod komputer wyskakują dwa błędy w module ABS:

Control Module Part Number: 8E0 614 517

Component and/or Version: ABS/ESP front D1320

Software Coding: 04255

Work Shop Code: WSC 06435

3 Faults Found:

01826 - Sensor for Steering Angle (G85): Supply Voltage Terminal 30

35-00 - -

00778 - Steering Angle Sensor (G85)

37-10 - Faulty - Intermittent

00778 - Steering Angle Sensor (G85)

37-10 - Faulty - Intermittent

Readiness: N/A

Błędy te nie dają się skasować vagiem kiedy świecą się kontrolki ABS i ESP, cały czas powracają, dopiero jak pojeżdże samochodem ok. 20 minut, parę razy w trakcie jazdy zgaszę silnik to kontrolki same gasną, najpierw gaśnie ABS i świeci się samo ESP, a po pewnej chwili samo gaśnie też kontrolka ESP i jest już wszystko wpożądku do końca dnia. Wtedy mogę pokasować błędy vagiem i już nie wracają (tak jakby czujnik G85 się sam kalibrował) . Wtedy też zaczyna pokazywać kąty skrętu w grupie ABS 005 pozycja 1. Aż do następnego dnia kiedy to rano odpalam auto i znów wyskakują kontrolki ABS i ESP i tak w kółko pojeżdże samochodem i samo się naprawia ale jest to trochę denerwujące bo rano nie działa mi ani ABS ani ESP.

Nie wiem co nawala czy to taśma, czy może moduł, błędy mówią że coś się dzieje z napięciem na zacisku 30, tylko nie wiem w którym miejscu jest problem. Do samego modułu dochodzi chyba dobre napięcie w okolicach 12, 13 Volt, natomiast na samym module we wtyczce odpowiedzialnej za czujnik kata skrętu G85 występują jakieś małe te napięcia

Kostka D – Czujnik kata skrętu G85 Kostka E - sygnału dźwiękowego H1

Pin 1 = 4,96 V Pin6 = 4,96 V Pin1 = 0,00 V

Pin2 = 4,96 V Pin7 = 4,96 V Pin2 = 5,04 V

Pin3 = 4,96 V Pin8 = 4,96 V

Pin4 = 3,55 V Pin9 = 0,00 V

Pin5 = 2,69 V Pin10 = 4,96 V

754f9b922d7c3702.png

74b86f4c45712d4a.png

Kto wie jakie powinny być prawidłowe napięcia na tej kostce "D" ?

Akumulator wymieniałem na nowy, bo myslałem że to jego wina ale to nie to :no: na nowym mam napięcie 12,59V auto chyba nie kradnie prądu 0,03A bez kluczyka w stacyjce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tylko że przyczyną usterki nie był moduł kierownicy J527 po wymianie i zakodowaniu na nowy nic się nie zmieniło, choć wszystko na to wskazywało, a winowajcą okazał się sam czujnik skrętu kierownicy G85 zespolony z taśmą airbag, nie wiem co tam mogło się zepsuć (kilka foto-diod i prosty układzik scalony ale jednak. Po wymianie na nową taśmę airbag z nowym czujnikiem G85 wszystko wróciło do normy i nie wywala już żadnych błędów. Taśmę z czujnikiem kupiłem od kolegi z forum, używkę ale sprawną bo w serwisie ich pogięło z cenami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siniakTDI, mam to samo u kumpla w AWxie, tylko że wyrzuca tylko błąd o naoieciu na zacisku 30 ????

mówisz taśma??? napisz Pw ile dałes za uzywaną.

pozdro

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem,świecąca kontrolka esp i kontrolka abs (czasem abs gasło)

do tego błędy:

dsc05104kn.jpg

Uploaded with ImageShack.us

pomogła wymiana rzeczonego czujnika skrętu

na zdjęciu po lewej:

dsc03561n.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Żadnych adaptacji itd. po zamontowaniu czujnika przejechałem się kilkadziesiąt metrów i po naciśnięciu przycisku ESP kontrolki zgasły, Błędy nie powróciły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...