Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BLB] Dziwny dźwięk po włączeniu "auto"


dioniz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wstawiając auto go garażu, przełączyłem tak na próbę z "econ" na którym latam już od września, właśnie na tryb "auto". Kiedy wyszedłem z auta, usłyszałem dźwięk, którego dotąd nie było, a mianowice lekkie świszczenie dochodzące z okolic przodu silnika.

Dźwięk ten pojawia się jakieś 10 sekund po naciśnięciu przycisku "auto", dźwięk przypomina, jakby coś było nie nasmarowane :kox: po chwili robi się trochę głośniejszy (wewnątrz auta nic nie słychać).

Dodam, że właśnie we wrześniu klima jakby przestała chłodzić, uznałem że skończył się środek i przełączyłem w tryb "econ" i tak do dnia dzisiejszego.

Czy to kończy się sprężarka, czy też z możliwego braku środka, coś nie smaruje?

Planowałem zaczekać do wiosny z nabiciem klimy, ale teraz nie wiem, czy tego nie przyspieszyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wstawiając auto go garażu, przełączyłem tak na próbę z "econ" na którym latam już od września, właśnie na tryb "auto". Kiedy wyszedłem z auta, usłyszałem dźwięk, którego dotąd nie było, a mianowice lekkie świszczenie dochodzące z okolic przodu silnika.

Dźwięk ten pojawia się jakieś 10 sekund po naciśnięciu przycisku "auto", dźwięk przypomina, jakby coś było nie nasmarowane :kox: po chwili robi się trochę głośniejszy (wewnątrz auta nic nie słychać).

Dodam, że właśnie we wrześniu klima jakby przestała chłodzić, uznałem że skończył się środek i przełączyłem w tryb "econ" i tak do dnia dzisiejszego.

Czy to kończy się sprężarka, czy też z możliwego braku środka, coś nie smaruje?

Planowałem zaczekać do wiosny z nabiciem klimy, ale teraz nie wiem, czy tego nie przyspieszyć?

W czynniku chłodzącym jest też olej który smaruje cały ukł. klimatyzacji, a przede wszystkim sprężarkę jak go nie ma to za chwilę sprężarka padnie (lub już padła)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj kolego masz temat i myślę, że znajdziesz odpowiedź... http://www.a4-klub.pl/smf/b7_blb_nierowna_praca_silnika_i_dziwne_trzaski-t81294.0.html;all=

BTW Dziwie Ci się, że jeździsz parę miesięcy na ECON i nie sprawdziłeś tego wcześniej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akjam, nie rozumiem, czego nie sprawdziłem, tego, że nie włączałem klimy? na econ jest cisza?

sądząc, że skończył się czynnik chłodzący, przełączyłem na "econ" czyli moim zdaniem wyłączyłem klimę i jeździłem na econ, nadeszła długa zima, więc klima nie była potrzebna, poza tym dopiero od miesiąca mam garaż :) i teraz słyszę "nowe dźwięki :kox:

czy najpierw spróbować nabić klimę, czy też najpierw do mechanika, niech oceni czy to nie sprężarka?

pozdrawiam i czekam na zapowiedziane mody

być może to te gumki, dziękuję za link

wiem coś więcej od człowieka który zajmuje się napełnianiem klimatyzacji, otóż to nie brak czynnika, ponieważ jego brak uniemożliwia wogóle włączenie się klimy, gdyż jest tam zawór niskiego ciśnienia, który nie wysprzęgla, jak nie ma czynnika (albo coś w tym stylu), powiedział mi, że to najprawdopodobniej usterka techniczna i muszę poszukać serwisu klimatyzacji :confused4:[br]Dopisany: 19 Luty 2010, 11:32_________________________________________________Byłem dzisiaj w serwisie klimatyzacji i okazało się, że padła sprężarka (podobno zatarta), mechanik odciągnął do końca czynnik, którego było bardzo mało.

Sprawdzenie po podłączeniu do kompa pokazało, że mimo sygnału, klima nie załącza się.

Mechanik po wyjęciu sprężarki, stwierdził, że jest zatarta... koszt regeneracji, bądź naprawy ok 1200 zł (w tym płukanie układu i nabicie klimy) dają na to 12 miesiący gwarancji.

Jeśli zostawiłbym dzisiaj rano auto, to na 18 byłoby zrobione, to możliwe?

Nie wiem czy to dużo, czy mało, wiem jedno kolejny piękny prezencik dla auta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi Kolego, ale sam sobie jesteś winny. Jeżeli w tych 1200 zł jest płukanie układu, osuszacz i nowa sprężarka to cena jak najbardziej do przyjęcia, a wręcz podejrzanie niska. Z płukaniem układu idzie się wyrobić w 1 dzień roboczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Dodam, że właśnie we wrześniu klima jakby przestała chłodzić, uznałem że skończył się środek i przełączyłem w tryb "econ" i tak do dnia dzisiejszego.

Czy to kończy się sprężarka, czy też z możliwego braku środka, coś nie smaruje?

Planowałem zaczekać do wiosny z nabiciem klimy, ale teraz nie wiem, czy tego nie przyspieszyć?

W czynniku chłodzącym jest też olej który smaruje cały ukł. klimatyzacji, a przede wszystkim sprężarkę jak go nie ma to za chwilę sprężarka padnie (lub już padła)

Przykro mi Kolego, ale sam sobie jesteś winny ...

:naughty::kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za uzywana sprezarke placilem ok 500 w zeszlym roku ( gwar na 12 m-cy) tez mialem zatarta

Po co jezdzic na econ'ie ?

0,5l wiecej spali, 5 km mniej mocy??

Ja nigdy Econ nie wlaczalem

Tak jak koledzy wczesniej pisali w ukladzie tez jest olej ktory smaruje sprezarke

Zima ( w tym roku szczegolnie dluga)

specjalnie pojechalem do kolegi do garazu aby chociaz z pol godziny pochodzila klima

Serwis niestety kosztuje a profilaktyka prawie nic :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za uzywana sprezarke placilem ok 500 w zeszlym roku ( gwar na 12 m-cy) tez mialem zatarta

Po co jezdzic na econ'ie ?

0,5l wiecej spali, 5 km mniej mocy??

Ja nigdy Econ nie wlaczalem

Tak jak koledzy wczesniej pisali w ukladzie tez jest olej ktory smaruje sprezarke

Zima ( w tym roku szczegolnie dluga)

specjalnie pojechalem do kolegi do garazu aby chociaz z pol godziny pochodzila klima

Serwis niestety kosztuje a profilaktyka prawie nic :kox:

Na econie nie jeździłem ze względu na oszczędności (wogóle mnie to nie interesuje), tylko przełączyłem w ten tryb, ze względu na to,że klima przestała chłodzić, więc przeczuwając awarię wolałem ją wyłączyć. Nie znaduję swojej winy w zatartej sprężarce, wpływu nie miałem żadnego na to, przestala działać i tyle :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabrakło w twoim przypadku wiedzy Kolego. Te sprężarki nie są odłączane sprzęgłem elektromagnetycznym od silnika, pracują zawsze, a tym czy klima chodzi lub nie steruje w nich zawór by-pass. Gdzieś była nieszczelność w układzie i czynnik uciekł z częścią oleju, sprężarka nie była właściwie smarowana i systematycznie się "szlifowała". Inna sprawa, że te sprężarki- idea ich działania jak i jakość wykonania- delikatnie mówiąc nie są najszczęśliwsze :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie twoja wina ? A kogo ? Może moja ?

Pisałeś, że ok. września klima przestała działać bo było zbyt mało czynnika, a ty jeździłeś sobie tak dalej ... Więc kto jest winny :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie twoja wina ? A kogo ? Może moja ?

Pisałeś, że ok. września klima przestała działać bo było zbyt mało czynnika, a ty jeździłeś sobie tak dalej ... Więc kto jest winny :mysli:

Szukanie winnego, chyba nie ma sensu...bo nie o to tu chodzi, a jeśli sprężarka zatarła się już we wrześniu??? to naprawdę jest nie istotne. Ja pytałem o zdanie na temat usterki i jej naprawy, nie prosząc o osądzanie mnie!

Zabrakło w twoim przypadku wiedzy Kolego. Te sprężarki nie są odłączane sprzęgłem elektromagnetycznym od silnika, pracują zawsze, a tym czy klima chodzi lub nie steruje w nich zawór by-pass. Gdzieś była nieszczelność w układzie i czynnik uciekł z częścią oleju, sprężarka nie była właściwie smarowana i systematycznie się "szlifowała". Inna sprawa, że te sprężarki- idea ich działania jak i jakość wykonania- delikatnie mówiąc nie są najszczęśliwsze :thumbdown:

Takich odpowiedzi się spodziewałem, dziękuję :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Ja pytałem o zdanie na temat usterki i jej naprawy, nie prosząc o osądzanie mnie!

Ja cię nie osądzam kolego :cool1: ,a odpowiedź dostałeś zaraz na początku :wink4:

W czynniku chłodzącym jest też olej który smaruje cały ukł. klimatyzacji, a przede wszystkim sprężarkę jak go nie ma to za chwilę sprężarka padnie (lub już padła)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czynniku chłodzącym jest też olej który smaruje cały ukł. klimatyzacji, a przede wszystkim sprężarkę jak go nie ma to za chwilę sprężarka padnie (lub już padła)

pozdrawiam

Jedyne czego, żałuję to że za późno zapytałem :wallbash:

dziękuję i pozdrawiam :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj kolego masz temat i myślę, że znajdziesz odpowiedź... http://www.a4-klub.pl/smf/b7_blb_nierowna_praca_silnika_i_dziwne_trzaski-t81294.0.html;all=

BTW Dziwie Ci się, że jeździsz parę miesięcy na ECON i nie sprawdziłeś tego wcześniej!

A mówiłem... :gwizdanie: No ale nie czas teraz na przechwalanie się. :tongue4::wink4:

Jedyne czego, żałuję to że za późno zapytałem :wallbash:

dziękuję i pozdrawiam :good:

Kolego następnym razem pytaj a pewnie zaoszczędzisz kasę i nerwy. :good:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

podłączę się pod wątek

dobra, sytuacja jest taka, że klima działa, chłodzi ładnie, ale zauważyłem, że po włączeniu słychać świerszcze spod maski. Wcześniej tego nie było, klima nie była serwisowana co najmniej od roku, tyle mam auto. Rozumiem, że muszę jak najszybciej skoczyć do serwisu i szukać dziury w układzie którą sp***rza olej?? Poza osuszaczem, coś jeszcze wymienia się przy takim przeglądzie klimy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klima działa, wczoraj zostało wszystko zrobione i tu wielkie podziękowania dla Iceman-a z Koszalina :notworthy: za dobrą robotę. Tak jak zapowiadał auto odstawione rano, odebrałem o godz.17. Kompleksowa usługa polegała na przywróceniu mojej sprężarki do życia, wymieniono osuszacz, wypłukano układ, wymieniono filtr kabinowy, odgrzybiono i nabito klimę.

Jeszcze raz dziękuję i polecam wszystkim www.auto-clima.com.pl Koszalin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...