Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 ALT] Czy wymienia się łańcuszek rozrządu


login642

Rekomendowane odpowiedzi

z tego tematu nic nie wnioskuje tylko to że strzelają jak głupie i powinno je się wymieniać co 100k km ale w mercedesach :wallbash: a ja mam audi i na forum nikt nie wspomina o wymianie łańcuszka w tym aucie dlatego się pytam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak,wyjątek nie może stanowić reguły.To,że komuś ten łańcuszek strzelił nie znaczy ,że posiadacze ALT muszą się rzucić do serwisu na zmianę tego elementu.Przewertowałem internet wszerz i wzłuż i poza jednym info nie spotkałem się z takim przypadkiem.W serwisie także nic mi nie mówiono na temat wymiany tego elementu,tymbardziej,że kilka dni temu zmieniałem rozrząd....Jeżeli chodzi o mnie to współczuję koledze "wypadku",ale jakoś nie niepokoi mnie to.Jak mówi piosenka "wszystko się może zdarzyć" ,wystarczy,że maszyna,żle zanitowała jakieś ogniwko w tym akurat łańcuszku i stało się...Tak może być z wieloma elementami,łańcuchy mają tendencje do rozciągania się z czasem..A propo mercedesa to przed audi miałem c-klasę z 2004 roku kupioną w polsce z przebiegiem 165tys km i łańcucha nawet nie było słychać.Może jest to regułą w mesiach,które mają na liczniku 100tys,ale na ośce 500...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do łańcuszka - wymieniłem przy 130k tylko dlatego że były obawy że napinacz nie dopina - przy okazji wymiana łańcuszka

ale oryginalny był jak nówka więc nie jest to część serwisowa którą się wymienia przy takich przebiegach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...