Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ALL] Jaki łącznik do stabilizatora?


_Kuba_

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem, zaczęło coś stukać z prawej strony i najprawdopodobniej jest to łącznik do stabilizatora i tu zaczynają się problemy. Z lewej strony ma inny typ zamontowany niż z prawej. Ponoć są dwa typy tych łączników tzn.:

1- To wygląda jak by miał osobne śruby na przelot.

2- Śruby są zamocowane kulowo lub coś w tym rodzaju.

Ja mam teraz z lewej 1 a z prawej 2, chcę wymienić, 2 ale nie wiem czy mam dać 1 czy 2, lub wymienić oba na takie same? Czy kupować zamiennik a jak tak to, jaki? Czy da się to zrobić samemu mając podstawowe narzędzia?

Mam A4 1.8l kat 06.95r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec tak, u mnie były orginalne na przegubach czyli bez śrub na wylot, kupiłem jakieś zamienniki i dokupiłem śruby, poskręcałem i jest git,moja rada kup dobre zamienniki i śruby 10ki z nakrętakmi samokontrującymi , napewno sobie poradzisz, do tego łącznika z przegubami pewnie klucz nr 16 bedzie Ci potrzeby do reszty zapewne 17, podnieś przód auta do góry, no chyba ze masz kanał lub podnośnik i wymieniaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tro jest tak że te łączniki z przegubem kulowym były stosowane w pierwszych wersjach a4 a później ze względu na to że często padały zamieniono je na te z śrubami które przechodzą na wylot a tamtych z przegubem jóż nie produkują chyba że jakieś zamienniki. W zestawie łącznik powinien być z śrubami i nakrętkami z teflonem tzw nakrętki samokontrujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie zrób tak jak napisał Darek, ja też wymieniłem na "przelotowe" firmy FEBI :wink:

[ Dodano: 2006-06-28, 20:35 ]

W zestawie łącznik powinien być z śrubami i nakrętkami z teflonem tzw nakrętki samokontrujące.

Nie widziałem w zestawach ze śrubami :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item112857046_lacznik_stabilizatora_audi_a4_a6_vw_passat_trw_.html

Z obu stron łącznik jest taki sam a nie różny dla każdej strony

A ja jak wymieniałem to śruby miałem w zestawie i był to łącznik firmy lemforder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item112857046_lacznik_stabilizatora_audi_a4_a6_vw_passat_trw_.html

Z obu stron łącznik jest taki sam a nie różny dla każdej strony

A ja jak wymieniałem to śruby miałem w zestawie i był to łącznik firmy lemforder.

Moje łączniki były prawy i lewy i odwrotnie nie pasowały :razz: i kosztowały coś koło 50 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie możliwe żeby nie pasowały trzeba było je tylko odwrotnie przekręcić

http://www.allegro.pl/item112225940_lacznik_stabilizatora_przedni_audi_a4_94_01.html

Tu masz zdjęcie obu i powiec czym się różnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie możliwe żeby nie pasowały trzeba było je tylko odwrotnie przekręcić

http://www.allegro.pl/item112225940_lacznik_stabilizatora_przedni_audi_a4_94_01.html

Tu masz zdjęcie obu i powiec czym się różnią.

powiedz Tym się różnią , że dolne tulejki są bardziej wysunięte, są dłuższe z jednej strony ( na foto pewnie są pod spodem ) :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety tak nie jest jak mówisz jak nie wierzysz to idź do pierwszego lepszego sklepu z częściami i zpytaj on musi być tylko tak założony aby strzałka była zgodnie z kierunkiem jazdy. :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety tak nie jest jak mówisz jak nie wieżysz to idź do pierwszego lepszego sklepu z częściami i zpytaj on musi być tylko tak założony aby strzałka była zgodnie z kierunkiem jazdy. :razz:

wierzysz bo wiara :razz: Piszę co ja miałem i nie będę w sklepie sprawdzał :razz: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z polskie to słaby jetem :razz: ale za to z matematyk i przedmiotów zawodowych lepszy a tełączniki się nie różnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z polskie to słaby jetem :razz: ale za to z matematyk i przedmiotów zawodowych lepszy a tełączniki się nie różnią.

Mam dość :???: Masz rację :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to niby wystepuje lewa i prawa strona ale czy sie czyms roznia to nie wiem. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a i prawa w zależności z której strony założysz

A udowodnic Ci to, ze wystepuje lewa i prawa strona :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jak swoje kupiłem to miałem wybite L i R czyli po naszemu lewa i prawa, i ni huhu nie pasowały inaczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...