Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] Silnik zabrudzony olejem - litr oleju na 1000km 2.0 TFSI


mb83

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiełm niedawno Audi A4, 2.0 TFSI. Podobno super silniki. Zrobiłem juz nim koło 3tysięcy km. Wszystko super tylko, że strasznie bierze olej a komora silnika jest coraz bardziej nim zachlapana. Czy te silniki poprostu lubią olej? Gdzie szukać wycieku? Problem z uszczelką pod głowicą? Unikam ASO jak ognia ale chyba będę na nie skazany... Prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podjedz na warszawski spot, tam Koledzy na pewno wskażą Ci konkretny warsztat

jeżeli ubywa oleju i silnik jest cały nim zawalony to chyba sprawa jest prosta

masz gdzieś wyciek i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

duzo tego oleju?? jedz na myjnie, dobrze umyj silnik i zaraz zlokalizujesz gdzie jest wyciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, zaraz tak zrobie. Tak jakby ktos rozpylił mgiełkę z oleju i wszystko nim pokrył. W niektórych miejscach są większe plamy. Zaraz wezmę karchera i dokładnie wymyję silnik. Zrobię rundkę i zobaczę... kurcze troszkę sie wystraszyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pościągaj wszystkie plastikowe osłony, uwazaj na elektrykę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko sama woda to nie zejdzie, uzyj jakiegos siuwaxu do mycia silnikow. karcher nie bardzo bo za duze cisnienie i rozwalisz/zalejesz przewody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja się boję że on już z tej myjni nie wróci... lepiej środek do mycia silników i woda przelewowo lub gąbką, a nie pod ciśnieniem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja się boję że on już z tej myjni nie wróci... lepiej środek do mycia silników i woda przelewowo lub gąbką, a nie pod ciśnieniem...

:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe spoko:) za dużo tam przewodów na karchera :> Przetarlem wszystko szmatką, wali z pod głowicy albo z uszczelki z pod tej plastikowej osłony... Zobaczę jak się przejadę. Wszystkie śrubki torx 30, którymi ta plastkowa osłona była przykręcona były luźne, podokręcałem i zobaczymy jak będzie. Autko było serwisone w ASO i tylko tam... kurde a niektóre śrubki palcami mogłem ruszyć. Masakra jakaś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe spoko:) za dużo tam przewodów na karchera :> Przetarlem wszystko szmatką, wali z pod głowicy albo z uszczelki z pod tej plastikowej osłony... Zobaczę jak się przejadę. Wszystkie śrubki torx 30, którymi ta plastkowa osłona była przykręcona były luźne, podokręcałem i zobaczymy jak będzie. Autko było serwisone w ASO i tylko tam... kurde a niektóre śrubki palcami mogłem ruszyć. Masakra jakaś.

poprzedni własciciel juz tam musiał grzebac skoro wszystko luzne

zobaczył co sie dzieje i pozakładał z powrotem nie informując Cie o tym

dla mnie to zwykłe skur.....o, które zawsze tępie i piętnuję

u mnie by to nie przeszło :baseball: :baseball: :baseball: :baseball: :baseball:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...