Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWA] Wyciek oleju w okolicy EGR


Tomasz N

Rekomendowane odpowiedzi

witam

jestem od kilku dni posiadaczem audi a4 1,9 TDI 130km. Zauważyłem,że nad turbo (chyba jest to zawór EGR) jest cały zaoliwiony az widać ,że dmucha na nadkole. Czy może ktoś mi podpowie co to może być i jak to usunąć?

pozdrawiam

Tomasz

[mod]pytasz o silnik AWA czy taki jaki masz w profilu? [Musashi][/mod]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest bolaczka Tdi albo go wymien okolo 500 pln nowy lub sprobuj go wyczyscic ( ale starcza na jakis czas )

tu masz link

http://www.a4-klub.pl/smf/b6_awx_wymianaczyszczenie_zaworu_egr_i_kolektora_dolotu-t83037.15.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest bolaczka Tdi albo go wymien okolo 500 pln nowy lub sprobuj go wyczyscic ( ale starcza na jakis czas )

tu masz link

http://www.a4-klub.pl/smf/b6_awx_wymianaczyszczenie_zaworu_egr_i_kolektora_dolotu-t83037.15.html

dzięki za odpowiedź... a czy kolega może mi wytłumaczyć co ma wspólnego cieknący olej z zabrudzonym zaworem EGR? (pytam z czystej ciekawości)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy kolega może mi wytłumaczyć co ma wspólnego cieknący olej z zabrudzonym zaworem EGR? (pytam z czystej ciekawości)

he he, raczej niewiele, zabrudzenie to jedno a wyciek oleju to zupełnie inna para kaloszy, zasyfia się każdy EGR (o ile nie jest zaślepiony przy kolektorze wydechowym dolot spalin do niego) a wycieki oleju z zaworu mają miejsce tylko wówczas jak wyrobi się prowadzenie trzonka zaworu wewnatrz obudowy pod siłownikiem podciśnieniowym, opisywałem to w którymś z podobnych tematów więc jeśli jesteś zainteresowany to możesz przejrzeć posty w moim profilu. W takim przypadku są trzy opcje : wymiana EGR na nowy, oddanie starego do regeneracji (ktoś na forum oddał go do regeneracji i chwalił sobie, nie pamiętam kto) lub wypięcie węzyka odmy z dolotu i zastosowanie Oil Catch Tanka lub zwykłej butelki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak zaślepie dolot spalin do EGR to nie staci na mocy i z wyciekiem będzie OK ? jak tak to w którym miejscu to zrobić

po zaślepieniu dolotu spalin do EGR silnik nie straci na mocy ale wycieków oleju się nie pozbędziesz, wyżej podałem trzy sposoby na pozbycie się oleju (jeśli pozostaniesz przy starym EGR to należy pamiętać aby równocześnie z wypięciem odmy z dolotu cały dolot wyczyścić z resztek oleju jaki tam jeszcze zalega).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, mowa jest o tym, teraz tylko zależy na co się zdecydujesz tzn. Oil Catch Tank czy zwykła butelka, w drugim przypadku wlot po odmie w rurze powietrza do turbo trzeba zaślepić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...