Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] spalony silnik wycieraczek?


danisz_

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś jadę sobie, pada deszcz, wycieraczki chodzą na max i nagle zwolniły. Okazało się, że przestał działać drugi bieg, tzn na pierwszym ma tę samą prędkość co na drugim, pozatym poczułem smród spalenizny. Może ktoś mi podpowiedzieć jak jest rozwiązane sterowanie tymi prędkościami? Wydaje mi się, że to silniczek od wycieraczek ma wbudowane sterowanie, gdyż idą tam cztery kable, ale nie jestem pewien. Może ktoś ma z tym jakieś doświadczenie?

ustaliłem, że powodem było to, że zbierała się tam woda w okolicach silnika. Odpływ był zapchany. Ale co się mogło ujarać? Teoretycznie wszystko działa, ale drugi bieg zachowuje się jak pierwszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wycieraczkami steruje przekaznik (dos spory gabarytowo) schowany w pólce z innymi przekazniczkami od strony kierowcy - jesli cos sie spaliło to zapewnie cos w nim.

u mnie ( b5 po 99 r) ze sterowaniem czasowkami zamiennik Hella kosztuje ok 80 zł

w samym silniku wycieraczek raczej nic nie nie moze spalic - ewnetualnie zatrzec silnik , no ale wtedy by wolno chodzily, zawieszaly sie lub wcale

U mnie przyczyna spalenia przekaznika byl zatarty trzpien wycieraczek co jest dosc czesta dolegliwoscia,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mojego znajomego też się zepsuły wycieraczki, ale tylko poszły cięgła i były podobne objawy jak u ciebie na początku wszystkie działały tam samo a potem umarło, podjedz do dobrego elektryka on od razu dojdzie, czego jest wina, Dla porównania ceny to ci powiem ze mój znajomy za odnalezienie, co było nietakt wymontowanie i wsadzenie zapłacił 15 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !!!

Tydzień temu tez miałem ten sam problem, rano wsiadam do auta szyba była mokra więc odpalam auto włączam wycieraczki a one pracuja wolno jak na samym akumulatorze, włączam drugi bieg i prędkość jest ta sama. Przyczyna była prosta trzeba było nasmarować łaczenia tych przegubów, które poruszają wycieraczki jest troche z tym roboty ale jak przesmarujesz to zobaczysz, że chodić będą jak błyskawica. Jak Ci się spieszy to chwilowo pomoże WD 40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...