Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A8 D2 4,2] Pytanko o wymianę oleju w Tipie


Gość MorgothV8

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MorgothV8

Mam pytanko dotyczące wymiany oleju w Tiptroniku (CML 4 gears)

Czy wogóle wymieniać olej.... ?

Byłem początkowo za wymiana oleju ale po kilku rozmowach sytuacja wygląda tak

Pytałem w Bosch'u w Mińsku Mazowieckm o wymianę:

-nie mają bagnetuy serwisowego więc odesłali gdzie indziej

Pytałem w ASO u Szewczyka:

-podali koszty:

300 robocizna, 100 filtr, 100 uszczelka, 65 zł/litr oleju, podobno około 7 litrów potrzeba

Dzwoniłem do gościa który się tym autem w tym ASO zajmował

-mówi że on by nie wymieniał wogóle, ostatnia wymiana podobno była około 3-4 lata temu

-mówi że przebieg > 320000 km to że może się skrzynia rozszczelnić i że nie ma sensu

-mówi że strata kasy

ALE

słyszałem że polityka ASO to nie wymieniać oleju bo bardziej zyskują potem na generalce skrzyni.....

Dzwoniłem do pierwszego z brzegu serwisu ASB w wawie to powiedzieli że wymienią, ale żadnych cen nie znali

Dzwoniłem do automat.pl (nadarzyn), powiedzieli że moga wymienić

Pytałem czy polecają to powiedzieli że tak, bo przy tym przebiegu może już kiepski być olej w skrzyni....

Termin maja na 19tego dopiero

Wymiana statyczna 80 zł, dynamiczna 120 zł (taka mnie interesuje), filtr około 30-40, uszczelka około 30

Generalnie chyba najlepsza opcja......

Poziom oleju sprawdzałem i jest OK, problemów żadnych nie ma....

Sam juz nie wiem co robić, (nie chodzi o kasę)

-z jednej strony jest dobrze i przy wymianie grozi rozszczelnienie więc po co wymieniać?

-z drugiej strony może olej jest kiepski już i potem się posypie skrzynia (wielkie koszty), doradźcie

najchętniej posłucham opinii ludzi którzy olej wymienili....

Jaki przebieg mieli?

Gdzie wymieniali?

Dynamiczna czy statyczna wymiana?

Czy nie zaczęła cieknąć skrzynia?

Pozdrawiam

[br]Dopisany: 2007-07-04, 11:37:32_________________________________________________Decyzja już podjęta:

Wymiana na oryginalnych (z ASO) częściach (filtr, uszczelka)

Olej oryginalny (musze jeszcze dowiedzieć się jaki)

Miejsce: Nadarzyn (automat.pl), niecałe 100 km ode mnie

Wolne terminy dopiero od 20-tego lipca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym różni się wymiana statyczna od dynamicznej? Szwagier wymieniał u siebie, zdjeli miskę, zlali olej, wymienili filtr (a raczej mieli wymienić bo okazało się, że mają zły). Poskładali do kupy z nową uszczelką i zalali olej. Okazało się, że po wymianie wchodzi 3,5 do 4 litrów (tak jak podaje np. autodata), tylko przy naprawie głównej kiedy skrzynia jest całkowicie pusta wchodzi 7 litrów. W każdym razie biegi zmienia jak zmieniał i nic nie cieknie, więc raczej nie zaszkodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj mateogda nie wiem czy w tiptro nie jest właśnie 11/6.5 tak mniej wiecej - 11 wchodzi do czystej skrzyni, przy wymianie statycznej nieco powyżej 6. przynajmniej w tipie 5-biegowym.

Też się z tym męczyliśmy bo różne źródła podają rozbieżne informację, więc napisałem jak wyszło w praktyce. Auto narazie jeździ i nic złego się nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MorgothV8

Mam termin wymiany oleju w Tipie na jutro (o 8:00) w Nadarzynier, przy okazji pełna diagnoza skrzyni :dance:

[br]Dopisany: 2007-07-11, 13:36:00_________________________________________________Olej wymieniony :)

Okazało sie żę nigdy nie był wymieniany! [324800 km przebiegu!]

Olej był totalnie czarno-brązowy o konsystencji rzadkiej (przypominał wodę zmieszaną z błotem)

Niestety w oleju były opiłki metalu (w/g mechaników niewiele i że skrzynia jest jeszcze ok)

Dziwili się jednak że nie szarpała

Generalnie stwierdzili że ostatnia chwila na wymianę oleju była około 50-70 tys km temu, teraz skrzynia już oberwała ale podobno lekko i powinno być ok, powiedzieli że powinna przeżyc i jeszcze długo bezawaryjnie działać

PS: w/g nich skrzynia która nie ma juz nawet prawie wcale oleju i ma juz duzo opiłków może jeszcze działać prawidłowo - ale to tylko kwestia czasu

PS2: widziałem wymianę oleju w A6 2.5 TDI Q [obok] - miał właściwie szlam i kupe opiłków (aż sięświatło odbijało) - skrzynia już niedomagała, powiedzieli że bez wyciągania skrzyni i kilku tys PLN sie nie obędzie!!!

NIE LEKCEWAŻCIE WYMIANY OLEJU W TIPIE. Nie czekajcie na niepokojące objawy! U mnie ich wogóle nie było a w skrzyni już wióry powoli zaczęły się sypać - wymieniajcie olej natychmiast (jak nie jesteście pewni stanu)

Była też diagnoza komputerowa przed i po wymianie - 0 błędów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...