Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Napinacze Pasów


dante0018

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W mojej audi zepsuł sie mechanizm zwijania pasa kierowcy. Kiedy rozebralem bok okazala sie jeszcze ze brakuje napinacza pirotechnicznego. :shocked: Kabelek od niego wisi. kiedy odpalilem auto zaswiecila sie kontrolka AIRBAG. Czy to od tego że dotknałem stykow kabelka i komputer wykryl jakis impuls i ze nie ma napinaczy???

Bede wymienial caly mechanizm wraz z napinaczem i mam pytanie czy musze odlaczyc aku podczas podpinania kabla do napincza czy nie??? I czy blad mozna komputerowo bez problemu usunac pozniej???? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy post na forum - witam wszystkich.

Czy ma znaczenie jak podlaczy sie napinacze pasow? Konkretnie w B7 ale domyslam sie ze zasada jest taka sama wszedzie. Chodzi mi o polaryzacje (+/-).

Zanim ktos mnie uprzedzi to nie obawiam sie ze zaczna sie rozwijac w trakcie wypadku :). Chodzi bardziej o to czy przypadkiem nie wystrzela po montazu albo czy na pewno wystrzela w trakcie wypadku.

Dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze gniazdo w napinaczu jak i kostka na kablu daje tylko jedna mozliwosc podlaczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ja nie pomoge z tym, nie chce wprowadzac w blad - ale skoro kostka pasuje w jednym kierunku tzn ze nie wolno ci pomieszac polaryzacji

najlepiej poszukac fotek na allegro - nie raz sprzedaja napinacze z obcietymi kostkami a najlepiej jak jakis kolega z forum zerknalby do siebie do autka w srodkowy slupek i ci fotke strzelil

moze podjedz na spota w swoim regionie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a koledzy jak jest u was przekrecacie zaplon i swieci sie kontrolka takiego ludka z pasem ? bo u mnie wcale sie nie swieci widac tylko ze jest taka pod sloncem i pytam was czy to normalne bo we wczesniejszym aucie (sharan) przez chwile sie swiecila po przekreceniu kluczyka,a u znajomego w Touran'ie jak przekroczy 20czy tam 30 km/h to piszczy i ta kontrolka sie swieci jak nie ma sie zapietego pasa. wyjasnijcie mi czy to normalne u mnie a4 b5 2001 r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze w twojej wersji niema sygnalizacji obowiazku zapiecia pasow

skoro to sie nie pali a lampka na zegarach jest - ale nieaktywna - znaczy ze byla to dodatkowa opcja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...