Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Immobiliser + Akumulator - pytania


Hardjack

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj wyczyściłem sobie w Audi odpływy wody znajdujące się pod akumulatorem i pod serwem. Odłączyłem i wyciągnąłem aku. Po ponownym go włożeniu przekręcam kluczyk, a kontrolka od immobilisera pulsuje i nie chcę zgasnąć. Auto odpala i gaśnie po sekundzie. Słyszałem od znajomego, że w takiej sytuacji trzeba przycisnąć przycisk na pilocie na przekręconym zapłonie i trzymać kilkanaście sekund następnie zamknąć auto i otworzyć, mi to pomogło. Przyszedłem rano do samochodu przekręcam kluczyk, a tu znowu pulsuje kontrolka od immo. Musiałem powtórzyć opisywaną czynność. W południe znowu mi się to zdarzyło, ale tylko zamknąłem samochód i otworzyłem i pomogło. Na razie jest już normalnie. Kluczyk, którego używam na co dzień ma przycisk i żaróweczkę, a drugi który mam jest z narysowanym na obudowie kluczem. Chciałbym kupić też nowy akumulator, bo ten co mam ma 45ah i auto informuje potrójnym piknięciem, że jest słaby. Słyszałem, że słaby aku może uszkodzić komputer, prawda to? Minimum jaką pojemność musi mieć nowy akumulator?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Immo i czyszczenie odpływów to zbieg okoliczności. Naciskanie tego przycisku na kluczyku też nie ma nic wspólnego z immo. Spróbuj postukasz w stacyjkę to na chwilę pomoże ale musiałbyś wymienić aku jak masz już słaby i przeprowadzić procedurę opisaną w tym wątku: http://www.a4-klub.pl/smf/immobilizer-t2784.0.html

Jeśli chodzi o aku to 45Ah 400 A miminum do twojego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym uważał z tym rozładowanym akumulatorem, osobiście miałem taki przypadek przy słabym aku, że któregoś raza zgasiłem auto na stacji bezynowej celem tankowania, wracam do autka i chce odpalić i kupa, nic nie gada, więc razem ze szwagrem dajemy go na pych, i co? auto odpaliło ale totalnie rozleguwała mi sie przepustnica, silnik chodził tylko na wysokich obrotach, po podłączeniu vaga wyskoczyło pełno błędów, od układu sterowania silnikiem przez immobilajzer do ABS, i najgorsze że nawet po skasowaniu wszystkich błędów za chol....ere nie mogłem nastawić przepustnicy, próbowałem na wszytkie sposoby (oczywiście na poczatek kupiłem nowy aku) ale silnik nie chciał wskoczyć na swoje obroty, zrezygnowany jade do specjalisty, i nagle czary mary po jakichś 10km jazdy nagle silnik zaczął gadać, niewiem co sie mogło stać ale ja po tej stuacji juz nigdy nie dopuszczę do rozładowania aku a tym bardziej odpalania na tych, no cósz, człowiek uczy się na swoich błedach :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz już jest wszystko w porządku. Kupiłem nowy akumulator 74ah 680A. Myślałem, że zniknie potrójne pikanie, bo czytałem że najczęściej jest spowodowane słabym akumulatorem. Na postoju nie zdarzyło mi się, że zapika, tylko jak przejadę kilkanaście metrów, to piknie trzy razy i potem więcej już nie pika, kontrolka żadna się nie zaświeca. Jutro będę wymieniał klocki hamulcowe, to zobaczę, czy po wymianie też będzie pikać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Ci zaczyna pikać dopiero po ruszeniu to sprawdź poziom płynu chłodniczego i druga sprawa może coś z ABS ale dziwne że nie zaświeca Ci się zaden wykrzyknik na desce :mysli: może żaróweczka sie przepaliła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaróweczka raczej się nie przepaliła, bo jak przekręcam zapłon to się zaświeca kontrolka. Ostatnio jak podłączałem VAG-a to pokazywało błąd czujnika obrotu koła więc, to chyba będzie przyczyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem nowy akumulator 74ah 680A.

A dlaczego kupiłes aku jak do diesla? Jak jeździs zma małych dystansach to w zimę mogę być niezłe kłopoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę na różnych dystansach. Planuję za niedługo zainstalować konkretne car-audio i stąd ten akumulator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o imo to miałem dokładnie tak samo mrugała kontrolka imo i kaplica :wallbash:. z braku pomysłu włożyłem drugi kluczyk do stacyjki i jak ręką odjął :) nie wiem czy to po prostu przypadek ze drugi klucz pomógł czy faktycznie coś było nie tak ale jak dotąd już ponad rok hula bez problemów, nawet na tym kluczyku na którym nie chciał palić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...