Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czujniki cofania ciągłe piszczenie


emgie

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, mam problem z czujkami cofania.
Auto stoi caly czas w garazu. Problem jest nieco dziwny bo jak autko stoi np przez noc to rano nie ma problemu. Czujniki dzialaja prawidlowo. Jak przejade sie kawalek to po wrzuceniu wstecznego piszczy w sposob ciagly, jakby byl tuz przed przeszkoda. Mozna wrzucac i wyrzucac wsteczny ile sie chce, przecierac czujki z kurzu a i tak to samo. Na poczatku myslalem ze to tylko po jezdze w deszcz, ale nie. Zastanawiam sie gdzie zaczac poszukiwania bo pewnie jakas kostka, wiazka lub w gorszym przypadku jakas czujka padla. Najgorsze jest to, ze zdarza sie to czesto, ale nie zawsze wiec ciezko czasem odtworzyc przypadek. Ale wnerwia :)

Czeka mnie zapewne zdejmowanie zderzaka i sprawdzanie zlaczek. Ale to w weekend... :)

Orientujecie moze gdzie jest element odpowiadajacy za sterowanie czujkami? Macie jakies sugestie co moze byc nie tak i co jeszcze sprawdzic?

Bede wdzieczny za wszystkie porady.

Autko to A4 B6 Avant 2004 r.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo prostą metodą sprawdzenia poprawności działania czujnika jest sposób na "Ucho " :> Wrzucasz wsteczny i przykładasz ucho do każdego z czujników. Jeżeli słychać tzw "cykanie" znaczy że jest dobry, jeżeli nie to niestety padł. Przyczyna twojej awarii może być przerwa gdzieś na kablu tuz przy czujniku :mysli: jak wyjedziesz samochodem dostaje drgań i warujuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na sluch testowalem - wszystkie cykaja jak trzeba. Cykanie sprawdzalem w trakcie piszczenia i jest ok.

Teoria o drganiach wydaje mi sie bardzo prawdopodobna.

Orientujecie sie moze gdzie znajduja sie zlaczki, ktore warto sprawdzic? Na pewno sa przy samych czujkach - tam bede szukal w pierwszej kolejnosci. A pozostale? Szczegolnie takie, ktore nie sa w kabinie?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem wiec sie tu podepne :naughty: .U mnie VAG pokazal awarie czujnika ...ale czujnik co jakis czas dziala :decayed: , wiec podejrzewam zlaczki , musze sciagnac zderzak i sprawdzic sprawe.

btw. Koszt czujnika aledrogo 100zl , ASO 240zl . ew. gielda caly "pas" (4 czujniki z przylaczami ) 200zl -ciekawe ile podzialaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zima był ten sam problem, jak było zimno albo padał deszcz dłuzej niż 2 - 3 dni to też czyjnik świrował, od 2 miesiecy nic sie nie dzieje, moze wilgoć gdzieś sie dostaje i przez to tak sie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie VAG pokazal awarie czujnika ...ale czujnik co jakis czas dziala

nie zawsze jak cyka to znaczy że jest OK :gwizdanie: , najprościej jest zamienić je miejscami i sprawdzić ponownie VAGiem czy pokaże błąd w innym miejscu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem kiedyś podobny problem i okazało się że został uszkodzony czujnik, poprostu było jakieś zwarcie, wymieniłem na i teraz jest git, czasem można taki czujnik uszkodzic fizycznie, wcale nie musi to by wina wilgoci i mrozów, ale one potem skutkują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy,

podepnę się pod temat, gdyż mam problem z czujnikami. Kupiłem samochód, który miał do lakierowania zderzak. jak zawoziłem do lakiernika to działały a po odbiorze juz niestety nie. jak wrocilem do machera to zdjęliśmy zderzak ale wszystko podpięte i jest cykanie. Moje pytanie czy ktos miał może podobny kłopot oraz czy lakierowanie ma znaczenie? Ale powłoka lakiernicza powinna ew wywołać sygnały jak przy przeszkodzie.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zruszałem czujniki przy demontażu dokładki zderzaka z tyłu i po złozeniu juz czujnik jeden nie gadał, wygląda na OK ale nie działa, na alegro stoja po 50-100zł/szt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, mam problem z czujkami cofania.

Auto stoi caly czas w garazu. Problem jest nieco dziwny bo jak autko stoi np przez noc to rano nie ma problemu. Czujniki dzialaja prawidlowo. Jak przejade sie kawalek to po wrzuceniu wstecznego piszczy w sposob ciagly, jakby byl tuz przed przeszkoda. Mozna wrzucac i wyrzucac wsteczny ile sie chce, przecierac czujki z kurzu a i tak to samo. Na poczatku myslalem ze to tylko po jezdze w deszcz, ale nie. Zastanawiam sie gdzie zaczac poszukiwania bo pewnie jakas kostka, wiazka lub w gorszym przypadku jakas czujka padla. Najgorsze jest to, ze zdarza sie to czesto, ale nie zawsze wiec ciezko czasem odtworzyc przypadek. Ale wnerwia :)

Czeka mnie zapewne zdejmowanie zderzaka i sprawdzanie zlaczek. Ale to w weekend... :)

Orientujecie moze gdzie jest element odpowiadajacy za sterowanie czujkami? Macie jakies sugestie co moze byc nie tak i co jeszcze sprawdzic?

Bede wdzieczny za wszystkie porady.

Autko to A4 B6 Avant 2004 r.

pozdrawiam

czesc Koledzy!

Podlaczylem VAGa i sprawdzilem moduly:

9 - Centr. Elect.

46 - Central Conv.

76 - Park Assist

Zadnych bledow nie ma. Zdemontowalem zderzak, przepatrzylem wszystkie zlaczki. Wyglada w porzadku. Wszystkie czujniki cykaja... a jednak piszczy.

Macie moze jakies dodatkowe pomysly co robic dalej?

pzdr

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź na VAG-u odległości jakie Ci podaje czujnik nie pamiętam, który kanał ale jest. W passacie miałem okazję taki przypadek przerabiać też nic nie pokazywało ale po sprawdzeniu okazało się, że błędnie pokazywał odległość i piszczał, bo niby to coś już było za blisko :naughty:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bingo!

Bledow jak nie bylo tak nie ma, ale jak uruchomilem pomiary na blokach to zagadka sie wyjasnila.

Odleglosci odczytywane przez czujniki sa widoczne na kanale "001". Trzy czujniki sa ok - pokazuja 255 cm (czyli brak przeszkody) a jeden wariuje i pokazuje cos bardzo blisko (kilkanascie cm) czego w rzeczywistosci nie ma. Czyli wiem juz ktory musze wymienic.

Dzieki wszystkim Kolegom za pomoc.

Pierwsza udana diagnostyka VAGiem za mna :)

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt - wczoraj po 16:00 sie bawilem.

No to mozemy zrobic mikroSPOTa - chetnie! Wiadomosc na PW

Czujnik mam juz zamowiony w ASO (330 PLN) do tego lakier (40 zl) wiec pewnie pod koniec przyszlego tygodnia bede robil wymiane w garazu.

Dzieki raz jeszcze za pomoc Kolegom!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja mowie o orginale :decayed: , ja nie stosuje w samochodach zamiennikow , chyba ze bardzo wysokiej (czasem lepszej jakosci niz ori).

Ja tyle placilem za nowy czujnik ORI AUDI . :cool1: tyle ze nie w ASO bo za 330 zl mialbym ich 4 :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...