Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Regeneracja wahaczy - pytania


Chowix

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Zaczęło mi stukać w zawieszeniu. po sprawdzeniu zawieszeniu na stacji diagnostycznej wyszło zawieszenie dół od kierowcy. No ale jak to wiadomo, jedno zrobi się to 2 sie zepsuje.. tak więc słyszałem o regeneracji wahaczy, nie stać mnie na nowe lemforder.. a do wymiany pewnie będą wszystkie na dole.. (znając moje szczęście). Góre wymieniłem na FEBI nowe. ale dół chciałem dać do regeneracji..

Tak wiec znalazłem warsztat w Katowicach (ale wolałem napisać do Was, bo może mieliście przygody z nim) www.podlesny.go3.pl, zadzwoniłem i ceny są takie

- wahacz "banan" 60zł

- wahacz prosty 80zł

cena za szt. dotyczy dolnych w przodzie samochodu.

Proszę o jakieś opinie, a może Wy znacie jakieś firmy co się tym zajmują.

Mieszkam niedaleko Tychów, tak więc okolice Tychów, Katowic itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego polecam firmę z Bytomia ja regeneruję u nich zawieche zawsze i jestem bardzo zadowolony :decayed: na pw pośle ci namiar do nich :hi: Koszty regeneracji takie same jak napisałeś. Pablo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super dzięki ! Nareszcie sprawdzone źródło :) Na pewno skorzystam :) Pozdrawiam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=3683

Tu jest wątek o regeneracji wahaczy w Twoich okolicach.

Pablo a możesz sie podzielić jakimś namiarem na ten zakłąd w Bytomiu i miło by było jakbyś pochwalił sie przelotami na tej regenerowanej zawieszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Pablo dał mi namiar na firmę "twojserwis.com.pl"

jeżeli reklama jest nie dozwolona proszę o usunięcie odpowiedzi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi mówili w lubelskiej firmie od zawieszeń wahacze regenerowane służą mniej więcej tyle co oryginały (regenerują tylko oryginały), pozostałe krócej i tu żywotność idzie w parze z ceną. Regeneracja kosztuje połowę ceny wahacza lemforder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem w poprzednich watkach zawiecha wytrzymała u mnie 30 tys zero stuków autko sprzedałem i znajomy dalej śmiga bez problemowo. Biorąc pod uwagę że wytrzymają te 30 tys albo więcej to i tak moim zdanie bardziej się opłaca zrobić regeneracje ale podkreślam w dobrej firmie ja polecam tą z Bytomia na ul. Zabrzańskiej 100 numer tel na pw mogę posłać. Dodam jeszcze że w escorcie wytrzymały 100tys km ale tam są mc persony więc trochę inna bajka. Tak z ciekawości będę śledził kiedy mój znajomy zrobi zawiechę wtedy bedzie wiadomo dokładnie ile wytrzymały na razie 35tys bez najmniejszego problemu a ja stawiam że jeszcze z 15 tys spokojnie jak nie więcej :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hadson81, jak wiadomo mało kto bierze się za regenerację zawieszenia. Warto poszukać na google.pl,zumi.pl gdzies warsztatów które to reperują i wtedy pytać o dany warsztat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wal do bytomia w bytomiu są najwyższej klasy specjaliści na pewno zrobią ci to dobrze za innych nie ręcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś słyszał o regeneracji zawieszenia Audi w Podlaskim?

W białymstoku czytałem kiedyś, że są nieźli specjaliści tylko musisz poszukać na forach bo na 100% ktoś polecał. Nie wiem czy nie na forum passata lub racing forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem dziś do nich ceny wychodzą tak

1szt wahacz = 100zł (cena samej regeneracji)

chodzi o dół ! demontaż 75zł

czyli 175zł od wahacza

Tak więc czy jest różnica

zregenerowany /= oryginał

jakościowo

zregenerowany = oryginał

cenowo..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem dziś do nich ceny wychodzą tak

1szt wahacz = 100zł (cena samej regeneracji)

chodzi o dół ! demontaż 75zł

czyli 175zł od wahacza

Tak więc czy jest różnica

zregenerowany /= oryginał

jakościowo

zregenerowany = oryginał

cenowo..

A z jakiej firmy to cennik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tej twojserwis.com.pl, .Pablo. polecał jak i marionozzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tej twojserwis.com.pl, .Pablo. polecał jak i marionozzo

Czyżby się podrożyli? Jak dziś nie zapomnę to i ja zadzwonię sie zapytam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Chowix ja w swojej ex B5 też pokusiłem się o regeneracje wahaczy w sprawdzonej przez znajomych mechaników firmie mieszczącej się w Katowicach przy ulicy warszawskiej. Sam wiesz jakie są drogi w naszych okolicach a ja nie jeżdżę jak "niemiecki emeryt". Kompletnie zregenerowany przód wytrzymał u mnie 33 000 km bez najmniejszego szwanku, później sprzedałem niuńke znajomemu i on też zrobił jeszcze ponad 10 000 i pocisnął do żyda nadal bez problemu. Obecnie poszedł mi zawias w B6... przeczytałem całe 28 stron wątku

http://www.a4-klub.pl/smf/all_b5_master_sport_opinie_i_test_online_wahaczy-t24247.0.html i doszedłem do wniosku że w tych samych pieniądzach co MasterSport mam regenerowane i nie muszę się martwić czy mi się rozsypią po 5000 km czy po 25000 km. To moja opinia i nikt nie musi się z nią zgadzać.

Wybór należy do Ciebie.

Dla zainteresowanych namiary na regeneracje:

WARSZTAT MECHANICZNY KRZYSZTOF KRUPIŃSKI ROK ZAŁOŻENIA 1948

ŚLĄSKIE, 40-008 KATOWICE, WARSZAWSKA 60

Naprawa przekładni kierowniczych, wahaczy gałek drążków układu kierowniczego wszelkich typów osobowych i ciężarowych.

OT: Chowix można zrobić po sąsiedzku jakiegoś spota na Klimoncie :mysli::drunk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie mam do Ciebie BEKACZU, jeżeli możesz. Znasz może ceny regeneracji wahaczy ? I co polecasz regenerację czy kupienie Masterów ?

Ja mam do wymiany 4 wahacze dół i stabilizatory. :( Góre mam z FEBI.

Co do spota to chętnie ale jak zrobie sobie zawieszonko :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...