Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Wentylator dmuchawy


mirek79

Rekomendowane odpowiedzi

witam mój problem polega tym że nagle przestała działać dmuchawa a na wyświetlaczu climatronika siła nawiewu co jakiś czas spada do zera a potem z powrotem rośnie i tak w kółko. oprócz wentylatora wszystko działa słychać jak się otwierają i zamykają przegrody. silniczek wentylatora jak podłączyłem bezpośrednio to działa więc szczotki i komutator ok. znalazłem już podobny problem na forum ale bez odpowiedzi więc z góry dziękuje za wszystkie podpowiedzi i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, mam dokładnie taki sam problem z moim autem (a4 1997 tdi) , sprawdzałem już sterownik klimatronika i silnik wentylatora ( sprawne ). Elektryk po podłączeniu się komputerem i po wykonaniu testu stwierdził że nie ma błędów ( ciekawe ), obecnie staram się znaleźć rezystor wstępny ( wyczytałem że w nim może tkwić problem ), ale puki co nie widzę rozwiązania problemu, dołączam się więc do prośby o pomoc w rozwiązaniu problemu, jeżeli uda Ci się coś to naprawić opisz proszę na forum. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, mam dokładnie taki sam problem z moim autem (a4 1997 tdi) , sprawdzałem już sterownik klimatronika i silnik wentylatora ( sprawne ). Elektryk po podłączeniu się komputerem i po wykonaniu testu stwierdził że nie ma błędów ( ciekawe ), obecnie staram się znaleźć rezystor wstępny ( wyczytałem że w nim może tkwić problem ), ale puki co nie widzę rozwiązania problemu, dołączam się więc do prośby o pomoc w rozwiązaniu problemu, jeżeli uda Ci się coś to naprawić opisz proszę na forum. pozdrawiam

Spróbuj połączyć się z klimatronikiem, mi gdy nagle przestała działać dmuchawa wykazało jej błąd. Sprawdź też czy wentylator obraca się lekko ponieważ u mnie problem był z łożyskowaniem wirnika. Dodatkowo stwierdziłem, że jedna ze szczotek ciężko się przesuwała w prowadnicach. Łożyska nasmarowałem białym smarem i dmuchawa odpukać działa dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...