Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Pryszcze na drzwiach.


kusztyk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam audi B5 po lifcie 99r czarna. I Zauważyłem ze na drzwiach w niektórych miejscach na 3 drzwiach na każdych tak po 1-2 takie jak by pryszczyki malutkie może maja 2 na 2 mm nie ma na tym rdzy ale tak jakby się lakier podniósł wygląda jak pryszczyk jest to niewidoczne trzeba sie przyjrzeć. A druga sprawa to na tylnej kalpie na listwie zamka się lakier zważył ale to chyba normalne w tych autkach. Z tymi pryszczykami na drzwiach na razie to lakierem takim do paznokci trochę zamalowałem ale nie wiem czy to coś da? Wcześniej miałem audi a4 przed liftem i miałem to samo ale na przednim słupku w ogolę tego nie ruszałem i tak przez 1rok czasu nic się z tym nie robiło. Czy audi maja takie słabe blachy? Bo np. mam tez a3 i na dachu są malutkie pryszczyki lakiernik mówił ze w większości a3 tak jest a autko jest 2001r i może to prawda bo jak oglądałem dużo a3 to tak mają. Dodam ze oba autka na 100% są nieruszane przez lakiernika sprawdzane czujnikami i przez serwis jak kupowałem. Zawsze kupuje sam autka w DE z sprawdzone ponieważ mam rodzinkę tam.

Pytanie co zrobić z tymi pryszczykami? Nie będę malować całych drzwi bo raz że duży koszt a po drugie przy sprzedaży mi nikt nie uwierzy ze nic nie było robione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

Ja też mam małego pryszczyka na drzwiach kierowcy. Nie maluj tego od czasu do czasu zapuść troszkę oleju profilaktycznie. Powinno powstrzymać przed wzrostem syfka :tongue4:. Autko ma juz 12 lat i tez nic nie było robione :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No audi się zepsuło chyba :P Wujek ma 80 93 i nie ma pryszczy:P A chyba te pryszczyki się robią od kamieni...

Możliwe że jakiś kamień uderzył w to miejsce. :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mam ich chyba z 5 po licząc wszystkie. z 2 są takie malutkie ze nie widać prawie, trzeba się dobrze przyjrzeć. Kiedyś słyszałem że są jakieś pistolety punktowe co właśnie robią takie pryszczyki tylko jaki lakiernik to ma? Czy wogole jest takie coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sa "pistolety punktowe" jak to nazwales...tzw zaprawkowe ale to sie wiaza z ingerencja lakiernika...pozniej i tak trzeba element polerowac :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to moze kosztowac okolo 150zl a za cale drzwi bys zaplacil okolo 300...

a co do malowania samego "pryszcza" jak to nazwales to tak tym pistoletem pomaluje "pryszcza" no i oczywiscie jego okolice bo inaczej sie nie da :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego ja tez takie bombelki mam, sam jestem lakiernikiem i wiem że to jest spowodowane odpryskami od kamyków i peknieciem lakieru a potem warunki atmosferyczne powoduja odparzanie farby od ocynku, pod spodem jest idealny ocynk, robiłem wiele takich przypadków, ja u siebie porzadnie wysuszyłem i wpuscięłm w to miejsce kropelke farby co blokuje dopływ wody, narazie sie nie powiekszaja,.

zeby to dobrze zrobić trzeba oczyscic cała farbe która zchodzi, przepodkładowac i pomalowac,

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego ja tez takie bombelki mam, sam jestem lakiernikiem i wiem że to jest spowodowane odpryskami od kamyków i peknieciem lakieru a potem warunki atmosferyczne powoduja odparzanie farby od ocynku, pod spodem jest idealny ocynk, robiłem wiele takich przypadków, ja u siebie porzadnie wysuszyłem i wpuscięłm w to miejsce kropelke farby co blokuje dopływ wody, narazie sie nie powiekszaja,.

zeby to dobrze zrobić trzeba oczyscic cała farbe która zchodzi, przepokładowac i pomalowac,

pozdro

racje prawisz :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam na każdych drzwiach po kilka takich punkcików, a autko bezwypadkowe, lakier oryginalny i się właśnie zastanawiałem ki czort ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a skad powietrze niby mialo by sie wziac pod lakierem ??

poprostu moze tez od srodka drzwi brac (nie czytac ze bierze- napisalem ze moze), ale powietrze to mozna wykluczyc :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a skad powietrze niby mialo by sie wziac pod lakierem ??

poprostu moze tez od srodka drzwi brac (nie czytac ze bierze- napisalem ze moze), ale powietrze to mozna wykluczyc :notworthy:

Sa dwa powody:

1. obicia od kamyczków i mikro uszkodzenia lakieru a potem to juz woda i sól robia swoje,.

2. sam ocynk w sobie nie rdzewieje ale czasem gdy nie jest już dobrze chroniony( farbka dobrze nie przylega) utlenia sie i powoduje to własnie bombelki,.

Jak ktos zeskrobał choc jeden z nich pewnie pod spodem zobaczy idealny ocynk, oczywiscie w przypadku gdy lakier jest ori,.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...