Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Spalanie stukowe again...


baraka

Rekomendowane odpowiedzi

witam,,bylem u diagnosty,,programem(nie Vagiem) wykryl mi spalanie stukowe na dwoch cylindrach,i do tego cofniecie zaplonu o 8 stopni na obrotach powyzej 3 tys..wytlumaczyl mi mniej wiecej dlaczego mam zamule..sonda lambda tez do wymiany i to niedlugo..oscyluje za wolno a na dodatek na vagu w ktoryms tam bloku pokazuje czasowe spalanie na biegu jalowym,w adp powinno byc 0.5L/h..no u mnie jest 0.84L/h na jalowcu...ale mam pytanie.co zrobic z tym spalaniem stukowym na dwoch cylindrach;/..ecu mi przez to zaplon cofa i mam strate mocy.czy moze tak byc ze czujnik stukowy jest juz padniety czyli niedomaga i nierozruznia juz tego co ma wylapywac za spalanie stukowe.tylko inne dzwieki bierze za spalanie stukowe,czy wymiana tego czujnika zalatwi sprawe,,a jak zawory graja delikatnie to moze to tez ten czujnik interpretowac za spalanie stukowe?? u mnie cos tam klekocze tylko rano.I dlaczego akurat na dwoch cyl wystepuje to SS..kable nowe,swiece maja 8 tys.kopulka i palec nowe...i jeszcze jedna kwestia..

w mocowaniu czujnika wazne jest też kątowe odchylenie wtyczki przyłaczeniowej od pionu.

czyli rozumiem ze kabel od czujnika ma byc skierowany w dol?? bo u mnie w tej chwili jest skierowany w strone filtra oleju :confused4:w strone aku..wiem ze moment dokrecenia tez jest wazny i za niedlugo to sprawdze,a co sadzicie o tezie ze jak lambda robi za uboga mieszanke to tez wystepuje spalanie stukowe.bede wdzieczny za jakies info od was :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz dwa czujniki spalania stukowego każdy odpowiedzialny za 2 cylindry - skoro na 2 masz spalanie stukowe to pewnie jeden padł.... :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:embarrassed: :gwizdanie: nie spojrzałem że to ADP...Spróbuj może nalać lepszego paliwa i zobaczysz co pokaże bo jeśli czujnik by padł to raczej pokazywał by spalanie na wszystkich złe. Albo podmień gdzieś czujnik na próbe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podmianka niewchodzi w gre..niema od kogo..pewnie cza bedzie zrobic test oscyloskopem na wzbudzenie masy czy jakos tak.albo w ciemno kupic tani zamiennik na probe :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...