Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szyberdach co i jak ???? - wersja POLIZEI


Gumballer

Rekomendowane odpowiedzi

Stałem sie posiadaczem Audi A4 2000rok w wersji po policyjnej i samochód fabrycznie jest z szyberdachem ale aktualnie ma na dachu plastikowe podwyzszenie i nie widac nigdzie szyberdachu, i teraz moje pytanie ,czy do silniczka szyberdachu idą kable prosto od sterownika/pokretła ?? Chce po prostu dojsc czy mam juz instalacje w aucie pod szyberdach,ile kabli powinno byc we wtyczce która idzie do podswietlenia,lampek tych koło sterownika/pokretła ??[br]Dopisany: 20 Sierpień 2007, 13:30 _________________________________________________I co nikt nie ma szyberdachu w audiku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w trakcie montazu szyberdachu i jest lekki problem , mam 2 szyberdachy jeden z WEBASTO a drugi z ROCKWEEL ... no i do sedana ma byc ten drugi a pasuje ten pierwszy a ten drugi pasuje tez na sruby ale zawiasy od płetwy tylnej są za wysoko i nie dolega do konca dachu , te zawiasy blokują głebsze osadzenie , wie ktos moze co jest grane bo juz niewiem czy wierzyć ETCE .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stałem sie posiadaczem Audi A4 2000rok w wersji po policyjnej i samochód fabrycznie jest z szyberdachem ale aktualnie ma na dachu plastikowe podwyzszenie i nie widac nigdzie szyberdachu, i teraz moje pytanie ,czy do silniczka szyberdachu idą kable prosto od sterownika/pokretła ?? Chce po prostu dojsc czy mam juz instalacje w aucie pod szyberdach,ile kabli powinno byc we wtyczce która idzie do podswietlenia,lampek tych koło sterownika/pokretła ??[br]Dopisany: 20 Sierpień 2007, 13:30 _________________________________________________I co nikt nie ma szyberdachu w audiku ?

cześć

niedawno przerabiałem podobny temat w swojej B5 AVANT i sprawa wygląda tak.

W silniku są dwie wtyczki. Jedna do zasilania, druga do sterowania. Z wtyczki do sterowania wychodzi wiązka prowadząca do pokrętła (6 pinów), biorąc pod uwagę że masz autko po 2 lifcie. Wiązka do zasilania silnika posiada 5 pinów, tutaj niestety nie będę mógł ci pomóc czy wszystkie są zajęte ponieważ ja przerabiałem wiązkę z autka przed liftem.

Do zasilania podświetlenia - we wtyczce jest 12 pinów, ale u mnie jeden wolny czyli lampka zasilana jest przez 11 pinów.

Pełne podświetlenie, łącznie z pokrętłem od szyberdachu działa dopiero po spięciu wszystkiego. Wcześniej działa tylko podświetlenie przełączników do oświetlenia.

Co do samych szyberdachów to oprócz różnic w silnikach - WEBASTO - BOSCH/ROCKWELL - inne sposoby mocowania - to same szyberdachy z B5 przed liftem i po lifcie różnią się wielkością szyby - w aucie po liftingu szyba jest o ok. 1cm większa od autka przed liftem.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiązka do zasilania u mnie ma miejsce na 6 pinów ale są 4 i w WEBASTO i w ROCKWEEL... , ja narazie nie bede podpinał szyberdachów bo musze pociągnąc instalacje ale wykorzystam do tego instalacje do kogutów:) , a co do problemu z szyberdachem do sedana to prawdopodobnie mają byc jakies dystanse miedzy dachem a szyberdachem tylko niewiem jakie grube bo w serwisie mówią ze to nie jest czesc zamienna wiec tego nie mają , wiec jak ktos wie o tych dystansach do sedana cos wiecej to bede wdzieczny za informacje, stoje z robotą .[br]Dopisany: 12 Październik 2007, 19:01 _________________________________________________I co nie ma na tym forum nikt sedana z szyberdachem po lifcie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...