Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Naprawa luźnej klamki - wymiana sprężynki


dreamweb

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, problem wielu starszych modeli oooo to pęknięta sprężynka wewnętrznej klamki od strony kierowcy. Przed Wami komiks z relacją co i jak rozebrać żeby nie popsuć.

20100826628.jpg
1. bierzemy jedną sprężynkę

20100826627.jpg
2. idziemy do samochodu :)

20100826626.jpg
3. wykręcamy śrubkę z uchwytu

20100826624.jpg
4. wyciągamy takie coś...

20100826623.jpg
5. wykręcamy dwie śrubki i podnosimy tapicerkę do góry i tak trzymamy opartą np. na kolanie

20100826622.jpg
6. musimy odpiąć cięgno klamki

20100826621.jpg
7. zdejmujemy zapinkę (płaskim śrubokrętem podważamy brzeg)

20100826618.jpg
8. wypinamy linkę (uczymy się robić ostre zdjęcia)

20100826616.jpg
9. odciągamy wygłuszenie (taka pianka szara) i pod spodem wykręcamy czerwoną śrubkę obok głośniczka

20100826614.jpg
10. żeby wyciągnąć zespół klamki trzeba poluzować te przewody (wystarczy je odpiąć od body)

20100826609.jpg
11. wyciągamy trochę całą klamkę i zakładamy sprężynkę. nawet jak macie ułamany trzpień to będzie działać :)

20100826611.jpg
12. ale warto sprawdzić czy na pewno się nie zsunie i jest ok...

20100826612.jpg
13. ucinamy za długi wąs sprężynki cęgami i składamy. THE END

powodzenia

p.s. Sprężynki można dorobić w warsztacie, jeśli macie z tym problem to piszcie do mnie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 nowa sprężynka razem z przesyłką 10 pln. każda dodatkowa sprężynka 5 pln. Od razu mówię że już trzech nie ma, więc kto pierwszy ten lepszy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko jest pod kontrolą:) jak zamawiacie to od razu podawajcie ilość i swój adres, ja odpisuję potwierdzenie z kwotą i numerem konta. zamówienia, które do mnie dotrą do niedzieli wyślę wspólnie w poniedziałek. jeszcze mam 5 sprężynek. ale jeśli dużo osób będzie chciało to mogę zamówić jakąś większą ilość w tym zakładzie co mi dorabiali...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mogę założyć w dziale sprzedam... dopiero mam 20 postów, trzeba 30... próbowałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie zrobione opowiadanko. :good:

Ubiegłeś mnie kolego z tym fotostory, ja po próbie naprawy swojej klamki doszedłem do wniosku że zrobię to na zasadzie "jak popsuć sobie klamkę".

Naprawę w swoim A4 wykonywałem w nieogrzewanym garażu przy temp. zewnętrznej ok -15. :wallbash:

Popsułem chyba wszystko co się dało popsuć.

Jedna rada dla potomnych, nie róbcie tego jak jest zimno. Cierpną palce, drętwieją ręce. Plastyki przestają być elastyczne.

Można sobie narobić niepotrzebnego bałaganu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawniej też próbowałem naprawić tą klamkę metodą partyzantki - rozebrałem i zacząłem grzebać i potem musiałem zakupić nową linkę bo ją złamałem... nie polecam!!! Ważna informacja tutaj się pojawiła - że sprężynka z prawej strony na lewą nie pasuje... mogę prosić o więcej szczegółów? Jest symetrycznie odwrotna - zwinięta w drugą stronę, czy po prostu inna? Może ktoś ma zdjęcie?

:!: Chciałem powiedzieć, że parę osób czeka na sprężynki, ja muszę mieć po pierwsze wiadomość od wszystkich którzy już odebrali i założyli swoje sprężynki - czy wszystko jest ok, po drugie to potrzebna mi lista zamówień na jeszcze 10 sprężynek (co najmniej) bo mnie pan w warsztacie wyśmieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprężynka dzisiaj dotarła. Zamontowałem i ....wszystko jest :good:!!! W końcu nie będzie stukać. Pasuje idealnie. Jest zrobiona z bardzo twardego drutu i jak na moje oko wytrzyma bardzo długo. Polecam, jeżeli ktoś ma luźną klameczkę to brać i się nie zastanawiać. Ja wymieniłem z lewej strony, a z tego co wyczytałem na prawą musi być odwrotnie zwinięta więc czekam aż kolega dorobi do prawych drzwi i też zamówię (tak na zaś). :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie też dzisiaj dotarła. Zamontowałem ją. Ale z ucinaniem wąsa tej sprężynki to bym nie przesadzał. Jeśli ktoś ma za bardzo wyrobione gniazdo klamki( miejsce w którym siedzi sprężynka ) to można nie otrzymać odpowiedniej sprężystości klamki. Prawe drzwi mają bardziej elastyczną klamkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niektórych egzemplarzach jest za długi wąs, w innych jest dobry - kwestia jak się panu ucięło :) w mojej był troszkę za długi (jakieś 5 mm). Oczywiście można to zostawić:) Ponowię jeszcze prośbę o opis tej prawostronnej sprężynki. Już dużo osób o nią pyta, może ktoś ma/zrobi zdjęcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po proszę jedną sprężynkę, na lewą stronę :)

Ps. Masz już 32 posty więc możesz uderzyć do działu sprzedam :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...