Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Ręczne otwieranie drzwi - nie działa centralny


sir_Gustavo

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

mam problem, nie działa mi elektryka w drzwiach pp, tzn: szyba, lusterko i centralny zamek... podejrzenie pada na wiązkę w drzwiach, jest tylko problem jak się do niej dostać skoro drzwi są zamknięte??

czy jest jakiś sposób otwierania ręcznego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... a dwukrotne pociągnięcie za klamkę wewnętrzną nie otwiera drzwi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

mam problem, nie działa mi elektryka w drzwiach pp, tzn: szyba, lusterko i centralny zamek... podejrzenie pada na wiązkę w drzwiach, jest tylko problem jak się do niej dostać skoro drzwi są zamknięte??

czy jest jakiś sposób otwierania ręcznego??

Cześć

Weź śrubokręt plaski bądź krzyżak obojętnie owiń go czymś najlepiej dobrze szmatką i spróbuj lekko odchylić klapę wlewu paliwa po czym gdy to zrobisz ujrzysz tam taki bolczyk który otwiera i zamyka klapę po zamknięciu auta bądź jego otwarciu.Postaraj się go wsunąć tak jakby był otwarty.Powinno to otworzyć automatycznie zamki w aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to działa, to jest to niestety dobry sposób dla złodziei na dostanie się do auta bez szkód :(

Miałem kiedyś podobny problem, że nie mogłem otworzyć drzwi ani ze środka ani z zewnątrz - tak jakby coś w zamku nie przeskoczyło do końca. Mordowałem się z tym trochę i w końcu pomogło mocne dopchnięcie drzwi z zewnątrz. Wtedy 'puściło' i udało się otworzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

mam problem, nie działa mi elektryka w drzwiach pp, tzn: szyba, lusterko i centralny zamek... podejrzenie pada na wiązkę w drzwiach, jest tylko problem jak się do niej dostać skoro drzwi są zamknięte??

czy jest jakiś sposób otwierania ręcznego??

Przecież kolega wyraźnie napisał że nie otwierają mu się PRAWE PRZEDNIE drzwi... Więc pogiglanie :naughty: centralnego niewiele pomoże...

Sugerowałbym raczej sprawdzenie czy nie masz zalanego modułu komfortu (pod nogami pasażera) lub wiązki elektrycznej z niego wychodzącej... Masz wtedy lekkie zwarcie i nie idzie impuls do zamka/osprzętu w drzwiach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym że u mnie nie da się otworzyć ani zamknąć drzwi pasażera z przodu, pozostałe zamki działają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie i panie wracam do tematu, robi się dla mnie wyjątkowo meczący, błędy jakie zaobserwowałem:

Control Module Part Number: 8E0 959 433 AR

Component and/or Version: Komfortgerát T85 1412

Software Coding: 06976

Work Shop Code: WSC 63251

Additional Info: 8E1959801B Tőrsteuer.FS BRM 0103

Additional Info: Steuergerát Beif. antwortet nicht

1 Fault Found:

01332 - Door Control Module: Passenger Side (J387)

49-00 - No Communications

czyli brak komunikacji z drzwiami pp, problem pojawia się szczególnie jak jest wilgotno i zimno, jak jest ciepło jest ok, drzwi działają. problem ustaje po przejechaniu kilku kilometrów, drzwi zaczynają działać jak autko się zagrzeje...

sprawdzałem kabelki w drzwiach ok, wyjąłem sterownik w drzwiach - brak jakichkolwiek śladów wilgoci i uszkodzeń, sprawdzałem moduł pod wykładziną pod nogami kierowcy, wygląda OK.

czy jest jeszcze jakiś sterownik lub strategiczne miejsce??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...