Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Skrzynia biegów - zamarzła?


facien

Rekomendowane odpowiedzi

witam

wsiadam dzisiaj rano do auta (jest -10st) odpalam i nie mogę wyrzucić z 1 biegu na luz. jakby ktoś wajchę przyspawał. mordowałem się żeby wrzucić na luz z parę minut, bałem się że coś urwę, ale coś pościło, jednak wajcha na luzie nie pracowała normalnie, jak bym jakąś sprężynę urwała i nie kiwotała się na boki tylko ciężko chodziła, biegi też ciężko wchodziły. po przejechaniu ok 5km zostawiłem auto na parkingu poszedłem na zakupy. jak wróciłem to skrzynia biegów normalnie chodziła jak wcześniej-pewnie coś odmarzło i puściło.

Auto kupiłem we wrześniu w Austrii ma 350tyś km wiem że oryginał.

Myślicie że czas na wymianę oleju w skrzyni biegów? czy to coś gorszego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dzisiaj identyczny problem. Odpaliłem poczekałem, aż się nagrzeje trochę, ruszyłem kawałek do przodu i delikatnie próbowałem wyrzucić z 1, jakoś się udało. Mam nadzieję, że to jednorazowy przypadek, bo trochę to kłopotliwe. Na wszelki wypadek na noc już nie zostawiłem na biegu :) Dodam, że mam 165tyś. przejechane, udokumentowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie niestety wczoraj i dzisiaj to samo :(. Bieg udało mi się wrzucić dopiero po około 25min pracy silnika (samochód zostawiłem na luzie).

Spróbuję podjechać do jakiegoś mechanika, zobaczymy co powie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj też mi to sie przytrafiło ruszyłem normalnie tylko dopiero po ujechaniu ok 10km nie mogłem nic wbić.stanąłem na srodku ruchliwego skrzyżowania uratowała mnie pełna "lodówa" :> policjantów... znależli sie we właściwym miejscu i porze chociaż raz :) nie minęla minuta a skrzynia zaczeła działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wczoraj bylo podobnie. Samochod zostawiony byl na "luzie", rano przed odpalaniem chcialem sprawdzic pozycje lewarka a on ani drgnie. Chwila prob lewo, prawo i nagle cos puscilo. W czasie jazdy niektore biegi wchodzily ciezej niz zazwyczaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też się wydaje że to bardziej sprawa tych wodzików niż oleju w skrzyni - wnioskuję to po tym że jak już odpuści to biegi wchodzą bardzo lekko.

Niestety mechanika odwiedzę dopiero w sobotę, wtedy dam znać w czym był problem.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

również mam problem z ciężko pracującą skrzynią biegów rano było - 10 stopni po nocy nie było problemu przejechałem z 10 km i po 8h temp -7 wsiadam chcę wybić z jedynki a tu nie da rady jakoś się udało i przez cała drogę powrotna ledwie wchodziły mi biegi następnego dnia po - 22 stopniach podobnie dziś - 10 jak ręką odjął też podejrzewam inna przyczynę niż olej bo nawet po osiągnięciu przez auto 70 stopni było cieżko wyczuć położenie danego biegu. Czy w tych autach jest zalecana wymiana czy dolewka ? tzn okresowe uzupełnianie stanu przebieg 160 tys i nie było: sprawdzane :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej to na bank nie jest. Pamiętam jak w malcuhu pewnej zimy zamarzło mi paliwo w gaźniku przy około -20 a skrzynia pracowała idealnie :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... u mnie wczoraj przy -7 leciutko przymarzlo..natomiast dzisiaj przy -10 wszystko chodzilo idealnie.... zabral sie ktos juz za sprawdzenie tych wodzikow??? .... ja narazie nie mam mozliwosci :kwasny: na szczescie w NL od niedzieli temperatura ma byc na plusie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie a ci którym przymarzła skrzynia mają osłonę plastikową pod autem :mysli:. (osłonę skrzyni)

Już spieszę wyjaśnić dlaczego o to pytam.

W zeszłym roku miałem ten sam problem i nie miałem osłony pod skrzynią a jak założyłem osłonę biegi chodzą gitez majonez :good: czy to -5*C czy -19*C jak było dzisiaj.

Bardzo możliwe, że jest to zbieg okoliczności ale u mnie naprawdę pomogło :good: :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą zszedłem sprawdzić czy mam osłonę skrzyni i okazało się że u mnie jej nie ma. Jest tylko osłona silnika. Wydaje mi się to dziwne bo jestem przekonany, że jak ostatnio sam wymieniałem olej silnika to pod spodem miałem dwie osłony. Może podczas ostatniej wizyty w warsztacie zapomnieli ją przykręcić... :mysli:

Niestety zatrzymały mnie warunki drogowe i do mechanika jeszcze nie dotarłem :(. Spróbuję jeszcze w tym tygodniu zamontować osłonę skrzyni i zobaczymy jak będzie - na pewno nie zaszkodzi :).

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał ewentualnie była słabo zamontowana i zostawiłeś ją gdzieś w śniegu :kox: w ostatnich dniach było kilka takich dróg że tylko ślady po kołach a reszta to śnieg do połowy kół - sam nie raz szorowałem osłonami aż mi szkoda było :wallbash: :wallbash: ale co zrobić :confused4: :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w temacie. Co ile powinno się wymieniać płyn w skrzyni? U mnie przy większych mrozach też biegi ciężko wchodzą przez pierwsze kilometry. Ale nigdy nie miałem tak, że nie mogłem z jedynki wybić (auto stoi pod wiatą właśnie z wbitą jedyneczką).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...