Montaż oświetlenia przestrzeni nóg

piteras

Witam
Być może juz to ktoś kiedyś tu przerabiał, postanowiłem naswietlic to bardziej tym którzy zamierzają sami podłączyć lampki podświetlania podłoża.

Pomocne tematy z FORUM :

Moje lampki pochodzą z audi a6 można je nabyć chociażby na allegro, (prawdopodobnie pasują tez z passata) gorzej jest z wtyczkami, ciężko je dostać, na allegro czy ebay-u nie ma, na forum niektórzy podłączają poprzez normalne wsuwki, moje pochodzą ze schrotu :) z audi a6 i passata - chce by wyglądało jak w ori i bez żadnych ewentualnych niespodzianek po np. zalaniu woda.
lampka.jpg
Lampki i wtyczki kosztowały mnie 5 euro, na razie mam tylko przód tył w późniejszym terminie

Zaczynamy oczywiście od zdjęcia listwy ozdobnej (uwaga by nie ulamac mocowań),
050420111172.jpg

odkręcenia 6-7 śrub (w zależności od drzwi) odpięcia linki od klamki 5 i odłączenia wtyczki zasilającej 4
tapicerkax.jpg

Nacinam osłonę kabla 1 od obrysowi 3 i lutuje do niego kabel z kostka +/- dopasowuje według obrysowi 3
lutowanie.jpg

Nastepnie wycinam otwór na lampkę

W mojej tapicerce u dołu jest wgłębienie 1 gdzie ma sie znajdować lampka wiec pozostaje mi tylko wyciąć w nim otwór 2, wymiary otworu na lampkę wziąłem z otworu obrysowi (czerwona lampka z boku tapicerki), samo wycinanie jest trochę trudne bo wyrzynarka sie nie podejdzie, wiec nawierciłem cztery Małe otwory w narożnikach a później Małym brzeszczotem wycialem, resztę nierówności potraktowałem pilnikiem i otwór gotowy efekt końcowy 3.
lampkamontaz.jpg

Czas montażu od A do Z około godziny w zależności od posiadanych umiejętności i narzędzi.

A oto i efekt koncowy przodu:naughty:
160420111212.jpg
A to po montazu tylu:
280420111266.jpg
Mam nadzieje ze pomoże to komuś.
Powodzenia :hi:

Czy ktoś może mi napisać który jest plus a który minus w lampce białej ? bo mam info że pin 1 to masa a 2 to zasilanie ale na lampce nie jest podpisane który jest który. Na pierwszym zdjęciu pierwszy od góry będzie pin od masy a drugi od zasilania czy odwrotnie ?

Metoda prób i błędów i znajdziesz odpowiiednią kombinację (a masz 50% szans ze trafisz w odpowiednią:))

pozdr :hi:

dopasuj wzgledem krancowki - jak tak zrobilem i dziala :hi:

pozdr :hi:

Mam nadzieje że i Ty będziesz kiedyś potrzebował pomocy w podłączeniu czegoś na plus i minus - zacytuje Ciebie :)

tylko mam nadzieje że nie będzie to lampka a coś poważniejszego - wtedy też spróbujesz a może się uda:polew:

P.S za takie podpowiedzi dziękuje ale jak się nie umie pomóc lepiej nie pisać nic

dominikt1 sprawdzić gdzie jest "+", a gdzie "-" najlepiej wykonać zwykłym miernikiem do prądu jak przyłożysz "+" z miernika do kabla "-" w instalacji i "-" miernika do "+" w instalacji pokaże ci prąd np -12v. Tym sposobem sprawdzisz bieguny w instalacji, ale tak się zastanawiam czy w tej lampce "+" i "-" mają znaczenie, bo z tego co się orientuje jeżeli siedzi tam żarówka to ona nie ma oznaczonych biegunów i wkładasz ją jak bądź

Dziękuje za info już mi kolega Rapalka wytłumaczył :hi:

zamierzam zrobic teraz oswietlenie w tylnich drzwiach, mam jednak maly problem mam korby :confused4: i nie wiem jak je zdemontowac, sa przykrecane czy tylko na wcisk?

... mam korby :confused4: i nie wiem jak je zdemontowac, sa przykrecane czy tylko na wcisk?

korbki2.png

• Element nr 1 przesuwasz w kierunku, który pokazuje strzałka (jest mocowany na zatrzask).
  • Odkręcasz śrubę nr 2.
  • Ściągasz korbkę.

Pozdrawiam.

Sławek

... a tak przy okazji skad masz takie"obrazki"

Obrazek pochodzi z programu serwisowego samochodów grupy VAG o nazwie ELSA.

... moze masz "na zbyciu" instrukcje do b6?

Chodzi ci o instrukcję obsługi? Jeśli tak, to zdaje się, że ktoś tu na forum zamieszczał wersję elektroniczną tejże.

Pozdrawiam.

Sławek

tematy juz byly fakt ale znajdz w tym wszystkim to czego szukasz - za duzo stron i czytania :) jest to dzial WARSZTAT ZROB TO SAM wiec mysle ze powinno byc na samym poczatku konkrety: montaz-demontaz i instalacja czegos, a nie gdybanie itd

a przy okazji to nie zamierzam rozebrac pol samochodu by lampki zainstalowac

:hi:

wkoncu doszedl kolejny komplet lampeczek wiec biore na warsztat tylne drzwi, opis i fotosy wrzuce po robocie

Też już zakupiłem komplet lampeczek, po długim weekendzie biorę się za robotę. Dużo pomógł mi ten temat. Myślałem osobiście, że to dużo trudniejsze i trzeba szukać fachowca do wstawienia lampeczek i Vag-u coś może włączyć.

POZDRAWIAM!

fajnie ze komus sie przydal ten temat,

ja juz mam za soba montaz, dzis zrobilem tyl, w zasadzie nie ma zadnych trudnosci wiec daruje sobie opis- 30 min na drzwi i zrobione :naughty:

a oto i efekt koncowy:

280420111266.jpg

nastepna rzecz do rezania to automatyczne domykanie szyb, opis i fotosy w oddzielnym temacie

pozdrawiam :hi:

u mnie byla obrysowka do niej sie podlaczylem,

troche smieszne sa te konfiguracje naszych aut,

nie mam przeciez "golasa" a korby w drzwiach, a czasem golas a ma 4 el szybki :mysli: