Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż Ledowego Podświetlenia Tablicy rejestracyjnej z A5/B8


P-U-M-A

Rekomendowane odpowiedzi

Witam z okazji że udało mi się wyrezać te lampki wrzucam Diy może komuś się przydać.

Nie udało mi się zrobić dobrego zdjęcia przedstawiającego efekt ale wygląda to tak jak na tym zdjęciu.

led11.jpg

LED Kennzeichenbeleuchtung - A4-Freunde.COMmunity - Dein Forum zum Thema Audi A4

1. Co będziemy potrzebować:

- Lampka LED 4G0 943 021 2 szt. 50, 59 PLN szt.

- Wtyka 2 PIN 4B0 971 832 2 szt. 10,70 PLN szt. (ja użyłem pinów z płyty głównej komputera)

- lutownica ,cyna , tasma izolacyjna , śrubokręt

- Jakiś klej (ja użyłem kleju na gorąco z pistoletu)

scaled.php?server=577&filename=51334210.jpg&res=medium

2. Rozmontowanie poszczególnych części.

- Trzeba zdemontować tapicerkę tylnej klapy. Pierw trzeba odkręcić 4 widoczne śruby na tapicerce. Następnie zdejmujemy ją już.

Trzyma się ona na 6 zatrzaskach trzeba z wyczuciem pociągnąć i powoli tapicerka zejdzie. Odpinamy kostkę podświetlenia powierzchni bagażnika

oraz tablicy rejestracyjnej

- Po demontażu odkręcamy 4 widoczne nakrętki które trzymają listwę z lampkami tablicy rejestracyjnej i wyjmujemy tą listwę.

98240710.jpg

3. Spasowanie Nowych lampek do listwy z B6/B7

- Należy zeszlifować komory w której mieściły się przedtem stare lampki na taką wielkość żeby zatrzaski z tych lampek można było wykorzystać do

montażu.

- Po zeszlifowaniu trzeba jeszcze dopasować lekko lampki bo są one trochę za długie (szerokością pasują idealnie). Szlifujemy lekko pilnikiem każdą

lampkę po bokach i dopasowujemy do listwy.

12490982.jpg

- Po dopasowaniu zaklejamy wybranym klejem lampki dla pewności.

14988231.jpg

scaled.php?server=831&filename=83732786.jpg&res=medium

4.Podłączenie Nowych lampek

- Drugą część listwy w której lecą 2 druty należy przeciąć w odpowiednich miejscach ( najlepiej bliżej środka wtedy nie ma problemu z późniejszym

zamontowaniem). W odciętych miejscach lutownicą rozgrzewamy plastik i usuwamy go aby mieć swobodny dostęp do przewodników.

80628379.jpg

- Następnie zależnie od tego jakie kostki wybraliśmy (czy oryginalne kostki z ASO czy też dorabiane piny) należy podłączyć do lampek i w przypadku

nie oryginalnych kostek zalać klejem dla pewności. Robimy tak dla 2 lampek oczywiście.

- Drugą stronę przewodu przylutowujemy tylko do jednej wybranej lampki i wszystko dobrze izolujemy. Ja użyłem dodatkowo kleju na gorąco a na

końcu taśmy parcianej(dla pewności należy sprawdzić najpierw gdzie jest + i -)

- Teraz obydwie części tej listwy montujemy do klapy bagażnika. Przeciągamy część z przewodami w klapie do środka następnie lutujemy drugą

stronę (gdy by ktoś zlutował obydwie na gotowo nie dało by rady zamontować ze względu na konstrukcję.

- Po zlutowaniu wszystkiego na gotowo wszystko dobrze izulujemy.

scaled.php?server=715&filename=51642377.jpg&res=medium

5. Teraz wszystko tylko złożyć w odwrotnej kolejności i cieszyć się że FIS nie świeci błędami a lampki nie będą się palić.

W przypadku A4 B7 należy jeszcze zastosować Rezystor 25W 22R(Ohm).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki zapytanko takie małe. Czy listwa z oświetleniem tablicy jest taka sama w sedanie jak i w awancie B6??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i ja mam pytanie, czy dobrze widzę, że w jednej lampce sa 4 ledy?

w B6 na pewno nie wywala błędów - ja mam obecnie moduły po 8 led w tych lampkach (po 15zł) i nic się nie dzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i ja mam pytanie, czy dobrze widzę, że w jednej lampce sa 4 ledy? w B6 na pewno nie wywala błędów - ja mam obecnie moduły po 8 led w tych lampkach (po 15zł) i nic się nie dzieje
W jednej lampce sa dwie sztuki LED :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien ale chyba nawet jest jakieś szkło powiększające czy coś w tym stylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W B6 pokaże błąd przepalonej żarówki tablicy jak spala się obie. Jak jedna jeszcze świeci to błąd się niepokaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzone w B7 i trzeba było dołożyć rezystor... a efekt taki:

sam31601280x768.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wczoraj Hammer dzwonił to wcale działać nie chciały bez rezystora.

Było trochę kombinacji, może przez to że klapa otwarta była ale doszliśmy do tego gdzie jest masa na tej listwie i założyliśmy w ciemno. Ledy zaświeciły ale był błąd i trzeba było dołożyć rezystor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wczoraj Hammer dzwonił to wcale działać nie chciały bez rezystora.

Było trochę kombinacji, może przez to że klapa otwarta była ale doszliśmy do tego gdzie jest masa na tej listwie i założyliśmy w ciemno. Ledy zaświeciły ale był błąd i trzeba było dołożyć rezystor.

U mnie działały przy otwartej klapie też. Więc dziwne. Stopiłes trochę wcześniej ta listwę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wczoraj Hammer dzwonił to wcale działać nie chciały bez rezystora.

Było trochę kombinacji, może przez to że klapa otwarta była ale doszliśmy do tego gdzie jest masa na tej listwie i założyliśmy w ciemno. Ledy zaświeciły ale był błąd i trzeba było dołożyć rezystor.

U mnie działały przy otwartej klapie też. Więc dziwne. Stopiłes trochę wcześniej ta listwę?

Pytasz o miejsce gdzie miałem wlutować kabelki? Trzeba to zrobić żeny się wlutować :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie bo jak sie zrobiło tak jak u mnie to te przewody były takie poupychane. Warto trochę bliżej środka listwy przylutować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wczoraj Hammer dzwonił to wcale działać nie chciały bez rezystora.

Było trochę kombinacji, może przez to że klapa otwarta była ale doszliśmy do tego gdzie jest masa na tej listwie i założyliśmy w ciemno. Ledy zaświeciły ale był błąd i trzeba było dołożyć rezystor.

Masz fotę tego rezystorka :wink: , w którym miejscu sie go wpina?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wczoraj Hammer dzwonił to wcale działać nie chciały bez rezystora.

Było trochę kombinacji, może przez to że klapa otwarta była ale doszliśmy do tego gdzie jest masa na tej listwie i założyliśmy w ciemno. Ledy zaświeciły ale był błąd i trzeba było dołożyć rezystor.

Masz fotę tego rezystorka :wink: , w którym miejscu sie go wpina?

Taki jak dają do ledów do DRLów itp. ja go zamontowałem przed wtyczką 4pin co idzie do listwy z lampkami w klapie. Są tam 4 przewody czarny/brązowy/szary z żółtym paskiem/brązowy, wpinasz go w .../.../szary../brązowy, bo to jest oświetlenie tablicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie ledy się spalają tylko z reguły ich fatalna jakość osadzenia i gówniane płytki na którch są umieszczone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale na początek bym sprawdził czy w ogóle ten rezystor jest potrzebny, wymontowałbym lampki, wyjął żarówki i do tych blaszek, co trzymają żarówki doczepił kabelki z lampek led i przykręcił tak żeby był styk w klepie. Potem zobaczyłbym czy świecą i czy jest błąd. Mogą nie świecić, to wtedy trzeba przepiąć kabelki.

---------- Post added at 11:18 ---------- Previous post was at 10:39 ----------

Pare fot z rezania

sam31511280x768.jpgsam31521280x768.jpgsam31531280x768.jpgsam31551280x768.jpgsam31561280x768.jpg

A w takim stanie były u mnie styki do starych lampek

sam31571280x768.jpgsam31581280x768.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też mam taki jeden styk, ale przeprowadziłem z drugiego prowizorkę i na razie działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie styki wyglądały podobnie.:shock3: W b6 lampki z b8 świecą normalnie bez rezystora, błędu na FISie nie wywala żadnego. Dodam tylko że jak na oryginał to świeci to za ostro, zbyt mocno. Będę musiał dołożyć jakiś rezystor żeby to trochę ograniczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem świecą dobrze jak odejdziesz z 10 od samochodu to nawet słabo świeci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączenie jest banalnie proste musisz roztopić tą listwę i masz 2 druty i potem sprawdzasz który to + a który masa i lutujesz do tego przewody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...