Ra4al'owe Audi A4 B6 QUATTRO

Ra4al

Witam,
jak obiecywałem pochwalę się teraz moim świeżym nabytkiem jakim jest audi A4 B6 :). Jest to wersja nadwozia Avant, napędzana silnikiem 2.5 V6 1.9 TDi z którego moc jest przekazywana na wszystkie cztery koła za pomocą napędu Quattro.

Audi jest z 2002 roku i aktualnie ma ~253 tys km przebiegu. Wyposażony jest m.in w:
* Nawigacje RNS-D
* Zmieniarkę na 6 płyt
* Podgrzewane fotele
* Skórzaną tapicerkę
* Fotele kubełkowe [tak na prawdę to półkubły]
* Kolorowy FIS
* Manualną 6-ścio biegową skrzynię biegów
* Klimatyzację dwustrefową
* 4 el. szyby
* Szyberdach
* Kontrolę Trakcji
* 8 poduszek powietrznych
* Ksenony
* Podświetlenie ambiente [czy jakoś tak (podświetlane kratki nawiewów, wizytownik, diody oświetlające lewarek zmiany biegów etc...) :P]
* Parktronic tył
* Nagłośnienie marki BOSE
* Lusterka fotochromatyczne
* Zawieszenie S-Line [1BE]
* Czerwone dekory obite alcantarą

* Program na 200 "kunia" :kox: z popcorn limiterem

* Wskaźnik boost schowany w popielniczce

Co jest w AUDI do zrobienia:
* Samopoziomowanie ksenonów - Zrobione [ wystarczyło wykasować błąd]
* Ustawienie świateł - Zrobione
* Wymiana lusterka fotochromatycznego [wylane] - Zrobione
* Mikrowłącznik prawych przednich drzwi - Zrobione
* Grzanie fotela kierowcy - Zrobione [Jednak działa]
* Czujnik jakości powietrza - Zrobione
* Linka maski- Zrobione
* Wymiana halogenów- Zrobione
* Jeden czujnik parktronic tył Zrobione
* Wymiana maski bo pojawiła się rdza [skutki kolizji o której poprzedni właściciel informował]
* Do wymiany po jednej tylnej gumie dolnego wahacza gumie na stronę Zrobione

Plany na modyfikację:
* Zmiana wyglądu dekorów - Zrobione
* Bixenon - Zrobione
* Jakaś ładna felga na lato - Zrobione
* Lekkie obniżenie - Zrobione
* Lotka na klapę bagażnika - Zrobione
* Jakaś dokładka zderzaka - Zrobione
* Może pakiet S-Line - Zrobione
* Wydech dwururka - Zrobione

* FMIC

* RNS-e

* Czarna podsufitka

Na sam początek kilka zdjęć:
ba5b87e285a3bdd4med.jpg

6ab170085613e52amed.jpg

2cae2a9e48455402med.jpg

37e1fcc3170914fdmed.jpg

Jeżeli o czymś zapomniałem to pytajcie, a na pewno poinformuję :P.

Edytowane przez Ra4al

wygląda bardzo fajnie, rzeczywiście jakieś fajniejsze koło + lekkie obniżenie....no i popraw tylną rejestrację...krzywo patrzy hehe :)

Więcej foteczek już w przyszłym tygodniu będzie :P.

Co do kół to jest to plan na letni setup, bo teraz jest to setup zimowy :wink:.

A co do rejestracji to jest to chwilowe rozwiązanie, bo czekam na klubowe rameczki, ale jutro postaram się poprawić bo szczerze to zapomniałem :decayed:.

Q! :good: Powodzenia w modzeniu i bezawaryjności! :cool: Lista modów też na +, zacznij od obniżenia i koła :wink4::naughty:

Quattro to był mój osobisty wymóg, nawet nie szukałem innego :cool1:, co do samych felg i gleby, to raczej na wiosnę, nom chyba że uda mi się zmienić pracę to wpadnie to szybciej :decayed:.

A teraz, rozumiem, iż żaden mod nie liczy się jak się nie pokaże zdjęcia na forum, więc oto i ono:

c7d905ab0f3293edmed.jpg

Jutro powinno być więcej zdjęć, lepszej jakości, bo dzisiaj nie miałem dostępu do statywu i musiałem ustawić dość duże ISO, aby cokolwiek było widać ;).

Od razu wytłumaczę, iż dekory zostały obite przeze mnie alcantarą, nie są malowane, czy oklejane jakąś folią :wink:.

Ostatnimi czasy ciągle coś się działo, ale znalazłem czas na parę modów w mojej :audi:.

Wpadły bixenony wraz z soczewkami z B8, żółte halogeny, czarne kratki w zderzaku, własnej roboty moduł DRL w światłach drogowych wraz z czujnikiem zmierzchu oraz własnej roboty pełne oświetlenie wnętrza w technologii LED. Przy okazji został też zmieniony olej na Liqui Molly i wszelakie filtry. W najbliższym czasie będę wymieniał gumy w zamieszeniu z przodu oraz płyn od wspomagania. Niechybnie awarii uległo łożysko koła pasowego wiskozy ale też zostało wymienione :wink:.

Dwa zdjęcia przedstawiające część modyfikacji, te drugie nie oddaje w żadnym stopniu jakości oświetlenia we wnętrzu teraz:

bb6176de4f3f1066med.jpg

e3804dd0e2bdfd9emed.jpg

Żółte halogeny są zrobione za pomocą folii, lecz mam plan zrobić je jeszcze za pomocą żółtego płynnego szkła.

Heh marzy mi się właśnie 2.7 BiTurbo w szczególności iż nie trzeba przekładać skrzyni biegów bo ponoć pasuje, ale to raczej odległa rzecz gdyż koszt takiej modyfikacji jest lekko wysoki, choć bywają droższe :P.

Też bardzo fajna rzecz, można ją później zabezpieczyć bezbarwnym lakierem i efekt jak się ktoś postara fenomenalny i trwały ;). Robiłem tak kiedyś w starym aucie.

---------- Post dopisany 23-05-2014 at 20:54 ---------- Poprzedni post napisany 09-04-2014 at 21:37 ----------

Po kapitalnym remoncie silnika i pozbyciu się wiskozy, przyszedł i czas na letni felunek :banan::
ea68ca14e8c39643med.jpg

047aec3c03d437dbmed.jpg
Tak wiem, trzeba zarzucić jakimś dystansem:wink:,myślę nad 20mm wtedy ET wyniosłoby 23mm więc całkiem znośnie, ale to w przyszłym miesiącu bo w tym portfel zaczyna już prześwitywać :shock3:.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Takie małe spyfoto z wyglądu auta po swapie silnika i częściowym zawieszenia na gwintowane 1ff05a5b091bcd22.jpg

Z braku czasu i kiepskiej pogody gwint na tył wpadnie prawdopodobnie w niedzielę, wtedy też zrobię jakieś lepsze fotki :).

Edytowane przez Ra4al

Siemka gratki fury super wyglada na tych felach sam mam ten silnik I jestem swiezo po wymianie walkow rozrzadu I przy okazji przytulilem sie do renowki wiec jak naprawie moje wozidlo to wrzuce fotosy

Nie myslales o czrnych szybach?