Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Moja czarna Perła A4


Christiano

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :hi: Chciałbym pochwalić się swoją Audi A4 ktorą nabyłem we wrześniu 2012. Autko sprowadzone przeze mnie z Niemiec.
ibnl.jpg

Miało jednego właściciela więc jest prawie w idealnym stanie, prawie ponieważ ma małą wgniotkę na tylnym zderzaku i ryse na szybie tylnych prawych drzwiach pasażera ale wszystko jest do ogarnięcia ;) Data produkcji - luty 2004, przebieg 195tkm prawdopodobnie ori ponieważ ostatni wpis w książce jest z 10.12.11 - 178418 km.

Wyposażenie:
- fotele skóra/alcantra, podgrzwane z elektrycznie pompowanym odcinkiem lędźwiowym;
- skórzany, podświetlany podłokietnik;
- trójramienna skórzana kierownica;
- zawieszenie 1BV;
- felgi 17 cali;
- climatronik dwustrefowy;
- dekory rybia łuska;
- podgrzewane lusterka i spryskiwacze szyby;
- radio concert;
Raczej standard. Tak wyglądało zaraz po przywiezieniu do PL:
49d7.jpg
g7qs.jpg
zej1.jpg
j91c.jpg
j3hb.jpg
3h96.jpg
jbbn.jpg
nroz.jpg
t6d0.jpg
71q6.jpg
l9lu.jpg
7n93.jpg
xr6y.jpg
Od razu zmieniłem opony na Pirelli Cinturato P7 225/45/17 z poprzedniego auta. Te na których przyjechało były już mocno zużyte. Jako, że zima miała niebawem przyjść kupiłem felgi biedroneczki 16` już pod hamulce 320, a do tego opony Fulda Kristal Montero 3 205/55/16


Plany:
- hamulce 320/288; ZROBIONE
- zewnętrzny sline; ZROBIONY PRZÓD
- elektrycznie sterowane tylne szyby; ZROBIONE
- tylne boczki z roletkami; ZROBIONE
- białe i czerwone lampki w drzwiach; ZROBIONE
- zmiana MCE na wersje F; ZROBIONE
- zmiana MK na wersje BD;
- bixenon; ZROBIONE
- spryskiwacze lamp; ZROBIONE
- może samopoziomowanie;
- CLH, DRL; ZROBIONE
- składane lusterka fotochromatyczne;
- fotochromatyczne lusterko wewnętrzne z czujnikiem zmierzchu; ZROBIONE
- RNS-E;
- podniesienie mocy;
Więcej planów na pewno jeszcze się znajdzie w miare rezania zamierzonych :wink:

Teraz to co zostało zrobione,wymienione:
- olej i filtr oleju: 02.10.2012 195163km;
- wycieraczki z przodu- Valeo Extreme: 23.10.2012 195676km;
- żarówki mijania H7: 07.11.2012 196600km;
- filtr paliwa, powietrza i kabinowy: 14.11.2012 196713km;
- termostat ori i płyn chłodniczy: 08.12.2012 198060km;
- tempomat i odblokowałem pełny FIS: 05.02.2013 199888km;
- tarcze, klocki, płyn hamulcowy, przewody w oplocie, jarzma i zaciski w hamulcach z tyłu - 288: 04.03.2013 20093km;
fufi.jpg

- pierścienie uszczelniające na wężach z EGR do intecoolera: 02.05.2013 202791km;
- kompletny rozrząd, pompa wody; napinacz, rolki i pasek alternatora, płyn chłodniczy: 27.05.2013 203209km;
- tarcze, klocki, przewody w oplocie, jarzma i zaciski z przodu - 320: 11.07.2013 205190km;
nl1r.jpg
9yzr.jpg

- olej i filtry (oleju, powietrza, kabinowy): 11.07.2013 205206km,
- nowy akumulator - Centra Futura 77Ah 760A : 07.10.2013 209000km;
- osłona podszybia + klapka aku, lampki rejestracji zmienione na ori ledowe: 14.11.2013 210160km;
- płyn wspomagania: 04.01.2014 211688km;
bzti.jpg

- przerobienie lamp na bixenon, nowe palniki, nowe przetwornice: 03.02.2014 211939km;
wq8u.jpg
nkoq.jpg

- zmiana przedniego zderzaka na zderzak s-line, dołożenie spryskiwaczy: 06.02.2014 212100km;
bq0z.jpg

- wymiana oleju i filtrów (oleju,powietrza i kabinowy): 06.05.2014 215719km;
- czyszczenie EGR i kolektora: 01.07.2014 217694km;
- zmieniony MCE na ten z literką F, dołożone lusterko wewnętrzne fotochromatyczne z czujnikiem zmierzchu, dołożony włącznik świateł z AUTO, zamontowany moduł DRL: 30.07.2014 218088km;

- wymieniono tuleje w tylnych wahaczach poprzecznych: 03.11.2014 221590km;

- zrobiono elektrykę tylnych szyb, roletki i podświetlenie w tylnych boczkach, zakodowanie CLH: 15.11.2014 221900km;

qwFgcTz.jpg

urr0RIE.jpg
- zmieniono przednie wycieraczki szyby: 17.12.2014 222935km;

- zmieniono olej i filtry: 16.03.2015 226505km;

IlvSg5c.jpg

- napełnienie i odgrzybienie klimatyzacji: 15.04.2015 228100km;

- wymiana poduszek pod silnikiem i odbojnika: 20.06.2015 231644km;

- wymiana zaworu EGR na nowy Wahler oraz wężyków podciśnienia: 25.07.2015 233768km;

- wymiana drążka kierowniczego z prawej strony, listwy elektrycznej pompowtrysków, uszczelniaczy pod pompowtryskami: 29.09.2015 237457km;

- wymiana pompowtrysku nr 1 na używany: 16.10.2015 238550km;

- wymiana oleju i filtra oleju, filtra powietrza, przeciwpyłkowego i paliwa: 17.10.2015 238691km;

Wszystko staram się robić sam, ewentualnie zawsze mogę liczyć na pomoc Taty :wink: Dużo rzeczy zrobiłem i nauczyłem się z pomocą Kolegów z forum i ich pracy włożonej w tematy w dziale technicznym i nie tylko za co bardzo dziękuje :thumbup1: Mile widziane wszelkie komentarze, dobre i te gorsze zachęcające do zmian i dające do myślenia :wink:

t79p.jpg

Edytowane przez Christiano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajne krzesła:slina:

---------- Post dopisany at 12:52 ---------- Poprzedni post napisany at 12:48 ----------

czas najwyższy na bix...az się prosi:thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajne krzesła:slina:

---------- Post dopisany at 12:52 ---------- Poprzedni post napisany at 12:48 ----------

czas najwyższy na bix...az się prosi:thumbup1:

Żadne krzesła bez elektryki nie są fajne :whistling:

btw. fajna furka :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Panowie :hi: Fotele na pewno zostaną bo jak dla mnie są bardzo dobre :wink: no chyba że ktoś się zamieni na recaro w takim samym zestawieniu - skora/alcantra :decayed: Plany są ale na pewno będą realizowane pomalutku. W garazu jest już zderzak na przód :wink: Czekam na dolny grill i pompke zasilającą spryski reflektorów :wink: Może w styczniu ugadam się na przerobienie lamp na bixy :)

---------- Post dopisany 12-12-2013 at 18:35 ---------- Poprzedni post napisany 07-12-2013 at 19:19 ----------

Pompka i grill doszły :wink: Teraz muszę zbierac reszte układanki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wiosnę też będe szukał wnętrza takie jak Twoje,zestaw 320/288 zmienię jak znajdę gdzieś na szrocie bo ceny na forum zabijają.Dbaj o nią fajna sztuka:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje, dbam i nie przestane :wink:Czy ja wiem czy drogo to wychodzi.. Devastation robi bardzo dobrą robotę jeśli chodzi o hamulce więc polecam Kolege :wink:

---------- Post dopisany 06-01-2014 at 15:34 ---------- Poprzedni post napisany 12-12-2013 at 19:37 ----------

:hi: W sobotę wymieniłem płyn wspomagania. Przepuściłem nowy płyn - G004000 - przez cały układ i wyczyściłem zbiorniczek. Stary płyn wyglądał tak: 21ol.jpg. Wydaje mi się, że teraz kierowinca lżej chodzi ale to może tylko objaw w psychice :decayed: Miałem z tym trochę zabawy ale jakoś sobie poradziłem :wink:

---------- Post dopisany 22-01-2014 at 23:48 ---------- Poprzedni post napisany 06-01-2014 at 15:34 ----------

Tydzień temu uziemiłem A4 w garażu (za niedługo pochwale się dlaczego :decayed:) Z tej 'okazji' postanowiłem pogrzebać trochę i sprawdziłem w jakim stanie jest alternator, tzn szczotki alternatora. Z wyjęciem i rozkręceniem nie było większych problemów :wink: W miedzianych pierścieniach, które stykają się ze szczotkami były małe rowki ay2j.jpg ale ponoć to normalne i tak musi być z biegiem czasu. Natomiast szczotki były nierówno zużyte- jedna krótsza od drugiej e4zx.jpg Z tym to nie wiem czy to norma :decayed: Przedmuchałem wszystko powietrzem, poskręcałem i włożyłem na miejsce :wink: Musze jeszcze sprawdzić czy ładuje bo zapomniałem :grin:

Następnie wziąłem się za silniczek tylnej wycieraczki. Kiedyś zauważyłem, że po dłuższym pryskaniu na szybe płyn ciekł po zamku, a to zły objaw.. Zdjąłem tapicerkę klapy, pogimnastykowałem się ze ściągnięciem wycieraczki aż w końcu odkręciłem silniczek. Rozkręciłem go, a w środku zobaczyłem rdzawy muł 5awq.jpg Ogólnie silniczek działał ale gdybym go nie rozebrał pewnie jego żywot byłby policzony.. Na szczęście układ scalony był w idealnym stanie :wink: Wyczyściłem wszystko, nasmarowałem, uszczelniłem, poskładałem do kupy i działa- oby jak najdłużej :thumbup1:

W między czasie wpadła jeszcze taka mała zabaweczka 937s.jpg Prostownik z Lidla :naughty: działa i ma 3 letnią gwarancję także okaże się czy dobrze wydałem 60 zł :wink:

Zdj robione tel jak coś..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem idzie trafić na jakąś okazję :wink:

---------- Post dopisany 03-02-2014 at 22:38 ---------- Poprzedni post napisany 23-01-2014 at 00:07 ----------

Wreszcie, po prawie 3 tygodniach oczekiwania w moim Audi wylądowały bixenony. Lampy przerobił mi Gwerty :thumbup1: Soczewka z A6 C7, żarnik 4300K, przetwornica Koito :wink: Poprawa na duży plus. Mam zdjęcia porównawcze robione tel więc jakość nienajlepsza. Warunki pogodowe i nawierzchni raczej takie same :wink: Na pewno dziur nie ubyło :decayed:

Światła mijania:

Przed

xswc.jpg

Po

mjch.jpg

Światła długie z żarówką H7:

Przed

jvl3.jpg

Po

g1m6.jpg

Zdjęcia jak wygląda z zewnątrz zrobie niebawem jak już założe nowy zderzak :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No powolutku się coś dzieje! :good: Bezawaryjności!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje :wink:

---------- Post dopisany 11-02-2014 at 16:41 ---------- Poprzedni post napisany 04-02-2014 at 09:27 ----------

W środę (06.02) po południu zabrałem się za zamontowanie układu mycia lamp, a do tego wymianę zderzaka na ten z wersji s line. Zderzak leżał już kilka miesięcy w garażu i czekał na reszte rzeczy, żeby zrobić wszystko za jednym razem.

Zderzak kupiłem pod kolor i obyło się bez malowania ;) Nie miał kratki środkowej ale była ramka więc wystarczyło tylko dokupić kratkę ;)

shtc.jpg

Później kupiłem pompkę spryskiwaczy, zbiorniczek pod wersję xenon, następnie wąż i wszystko co potrzebne do instalacji, wtyczkę do pompki i czujnik poziomu płynu, spryskiwacze nie ori ale nówki z wybitym ori numerem, a na sam koniec zaślepki spryskiwaczy, ramki prowadzące i uszczelkę pod pompkę ;)

05ip.jpg

txrs.jpg

Zbiorniczki połączyłem zwykłym wężykiem

1ij3.jpg

Pracy było dość dużo, a najwięcej męczyłem się ze zdjęciem zderzaka :kwasny: Jednak pomału pomału wszystko udało się rozłożyć, później założyć węże do sprysków, podłączyć pompkę - póki nie wymienię MCE pompka podłączona jest do pompki do mycia szyb, w między czasie Tata wyciął dziurę w zbiorniczku na czujnik, no a później montaż wszystkiego i :dancing: na twarzy z końcowego efektu :decayed:

Mam kilka zdj:

78kl.jpg

h8ig.jpg

ytsw.jpg

uaa4.jpg

ehir.jpg

fsqy.jpg

bamp.jpg

aqek.jpg

Jeszcze zdj z miejsca pracy :naughty:

7u52.jpg

Z racji tego, że auto było mi potrzebne przez weekend, zaślepki pomalowałem na szybko żeby tylko nie odróżniały się kolorem od koloru zderzaka. Jak będzie cieplej pomaluje je tak jak powinno być.

Auta nie myłem przed podróżą bo po prostu się to nie opłcało. Tak wglądało po 300km:

6w9a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz policja nie powinna sie czepiac :wink:

dobry modzik, oby tak dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje, dziękuje :hi: Specjalnie chciałem mieć spryski od razu żeby się nie czepiali :wink: Garaż od taty. Moj jest trochę mniejszy no i wynajmowany więc nie ma w nim pełnej swobody działania :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...