Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana dekorow listw ozdobnych oraz ich pozostalych elementow


andr3i

Rekomendowane odpowiedzi

:hi:witam w moim pierwszym DIY :hi:

wiele osob zadawalo to pytanie jak wymienic listwy ozobne oraz pozostale elementy wiec postanowielm zabrac sie za porzadny opis wraz ze zdjeciami

a wiec co nam bedzie potrzebne:

wyjmaki do radia jesli mamy wersje 2 Din, w wersji 1Din mozliwe ze nie trzeba bedzie sie w nie zaopatrzyc iz popielniczka powinna sie dac latwo wyciagnac

klucz nasadowy 8mm

plaski srubokret do podwazenia kilku elementow

 

wymiana dekorow w drzwiach jest najprostszym elementem wiec od nich zaczniemy

1. podwazamy poczatek listwy ozdobnej(osobisice chwytalem to palcami aby nic nie uszkodzic,odrapac) i ciegniemy do siebie, powinno byc 5 zaczepow i uwaga ostatni 6 element mocujacy jest wsuwany wiec nie ciagniemy go do siebie lecz przesuwamy do przodu i wtedy cala listwa ladnie wychodzi.

robimy tak z wszystkimi czteroma listwami w drzwiach.

Nowy dekor montujemy zas od mocowania numer 6 wsuwajac je na odpowiednie miejsce i reszta zatrzaskow jest juz wpychana, calosc powinna nam ladnie osiasc w gniazdach i nic nie powinno odstawac

21h9cUe.jpg

E7448hB.jpg

 

2. jako drugim elementem wymiany zajmniemy sie tylnia popielniczka,

otwieramy popielniczke i wyjmujemy calosc do gory

odginamy sprezynke ktora siedzi na jednym z zawiasow i nastepnie podwazamy zawias z jednej lub z drugiej strony

nowa pokrywke popielniczki mocujemy w ten sam sposob najpierw osadzamy zawiasy na ktorych sie trzyma i pamietamy o sprezyce aby trafila na swoje miejsce i wsadzamy spowrotem calosc na koniec tunelu

9AyujTF.jpg

iLwwqAQ.jpg

 

3. nastepnie zabieramy sie za ramke biegow oraz przednia popelniczke

Wyjmujemy radio za pomoca wyjmakow i nastepnie wyciagamy klimatronic

owieramy przednia popielniczke i chwytamy ramke biegow i unosimy ja z mieszkiem do gory(wersja dla manulanej skrzyni biegow), natomiast wesja dla automatu nie rozni sie zbytnio niczym poniewaz po podniesieniu ramki dzwigni zmiany biegow mamy juz na gotowo dostep

rtusehb.jpg

mieszek trzyma sie ramki na 4 zaczepach ktore lekko odginamy i calosc ramki ladnie nam schodzi

pipielniczke trzymaja 2 sruby 8mm ktore odkrecamy, nastepnie odpinamy wtyczke podswietlenia popielniczki ktora znajduje sie na dole po prawej stronie, wyciagamy calosc i podmieniamy elelmenty podpinamy wtyke oraz przykrecamy sruby i na koncu osadzamy ramke biegow w zaczepach

pyn7pjd.jpg

QyE9QT6.jpg

grar3Ty.jpg

4. kolejnym etapem bedzie wymiana listwy ozdobnej kolo wlacznika swiatel oraz dluga listwa nad konsola

przystepujemy do dzialania podwazajac zalepke skrzynki bezpiecznikow oraz ten sam elelmet po drugiej stronie

3XJRHsf.jpg

nastepnie demontujemy schowek pod kierownica, trzymaja go 3 sruby oznaczone na zdjeciu, 2 od spodu i jedna z boku, pozostala czesc trzyma sie na zaczepach gdzie chwytamy calosc osoly i pociagamy do siebie.

PQkZ0t6.jpg

mamy teraz dostep do srob trzymajacych maly element ktory chcemy wymienic

trzymaja go rowniez 3 sruby 2 sa bardzo latwo dostepne trzecia zas jest usytowana za wlacznikiem swiatel

wyjmujemy wlacznik swiatel, odpinamy wtyke i odkrecamy wszytskie 3 sruby, nastepnie odpinamy wtyczke od przelacznikow CLH, DRL i regulacji swiatel, wyjmujemy panel i zakladamy do nowego elementu, niekrote wersje samochodow moga miec tylko sama zaslepke co ulatwi nam sprawe

PzstQGw.jpg

oblTI2V.jpg

nastepnie demontujemy gorna ramke nad konsola za pomoca plaskiego srubokretu lub plaskiego podwaznika o ile takowy posiadamy za ramka mamy 2 z czterech sruby do odkrecenia znajdujace sie w rogach , nastepna znajduje sie na poczatku listwy kolo kolumny kierownicy oraz kolejna schowana kolo schowka pasazera

ItGC0fR.jpg

kxiqVO0.jpg

gvwp7AD.jpg

oI1y1St.jpg

4uJYOXp.jpg

 

podmiana samego dekory na poplelniczce 2 din rowniez jest bardzo prosta, ale i tak trzeba wyciagnac klimatronik i wyjac przednia popielniczke

zatem: przesuwamy pin w kierunki strzalki z nr 1 odginamy pote msprezynke z mocowania i ta czarna platikowa nakladka nr 2 na zdj ladnie nam wtedy schodzi

jak juz mamy dostep to wkladamy plaski srubokret i lekko podwazamy aby nic nie uszkodzic i przesuwamy go w kierunki strzalki

przy okazji jak mamy juz to rozebrane warto przesmarowac jakims smarem lub wazelina techniczna slizgi po ktorych sie porusza prowadnica otwierania wieka

bZ9fhWQ.jpg

zTup5ZH.jpg

przykrecamy nowe elementy i skladamy wszystko w calosc w odwrotnej kolejnosci

dziekuje za wszelkie uwagi i spostrzezenia, jesli gdzies popelnilem blad prosze o wyrozumialosc z racji iz jest to moj pierwszy DIY

:hi::hi::hi::hi:

zycze milego rezanka :kox:

Edytowane przez andr3i
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super opis wymiany dekorów na pewno się przyda i wiele osób skorzysta. Z tego co wiem to jeszcze nie było takiego opisu odnośnie wymiany dekorów także :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki napewno się przyda bo pomału zamierzam się za to właśnie wziąć :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jasno i przejrzyście wyjaśnione oby więcej takich poradników :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 1dinie nie trzeba wyjmakó:wink:

---------- Post dopisany at 09:41 ---------- Poprzedni post napisany at 09:41 ----------

:thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie czy do wyjęcia popielniczki 2 din wystarczy wykręcić tylko te dwie śruby?? Wydaje mi się, że ktoś kiedyś wspominał, że należy wyjąć też panel klimatronika.

Wie ktoś jak zdemontować tylko samo wieko (bardziej mi chodzi o podmiankę pokrycia wieka) przedniej popielniczki??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie czy do wyjęcia popielniczki 2 din wystarczy wykręcić tylko te dwie śruby?? Wydaje mi się, że ktoś kiedyś wspominał, że należy wyjąć też panel klimatronika.

Wie ktoś jak zdemontować tylko samo wieko (bardziej mi chodzi o podmiankę pokrycia wieka) przedniej popielniczki??

u siebie popiolki nie wyjme bez wyciagnieca klimatronika wiec raczej tak bedzie wszedzie , nie musi byc wypinany ale trzeba go wysunac, co do tej pokrywy juz dobrze nie pamietam ale podwazalem czyms plaskim i zeszlo bez problemu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie czy do wyjęcia popielniczki 2 din wystarczy wykręcić tylko te dwie śruby?? Wydaje mi się, że ktoś kiedyś wspominał, że należy wyjąć też panel klimatronika.

Wie ktoś jak zdemontować tylko samo wieko (bardziej mi chodzi o podmiankę pokrycia wieka) przedniej popielniczki??

tak czy siak musisz wyciagnac klimatronik a sama podmianka nakladki jest prosta, dodam zdjecia w 1 poscie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dekor na podmianke już wyjąłem z popielniczki dawcy, pytanie teraz czy da się wyciągnąć dekor z popiołki bez jej całego wyjmowania z tunelu i wyjmowania klimatronika :think2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przeciez napisalem

ze sie nie da bo trzeba ten pin wysunac

masz na zdjeciach okazane co trzeba zrobic i opis tez tam nie jest od tak sobie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wieko popielniczki 1DIN i 2DIN jest tych samych rozmiarów? Moja jest strasznie odrapana, a mogę mieć 2DIN w dobrym prajsie i tylko bym górę przełożył, skoro się da, tylko czy pasuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:decayed: dzięki , jutro się zabieram ( z laptopem na kolanach), bardzo pomocne , tylko małe pytanko jak wyjąć ten włącznik świateł ?

Edytowane przez gorny01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wciskasz pokrętło w środek i delikatnie przekręcając w prawo ciągniesz do siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...