Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż przełączników kierunkowskazów wycieraczek oraz Cruise Control od polifta


Patrox

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Dziś zawitały u mnie przełączniki od poliftowego modelu B8. Są znacznie bardziej estetyczne i smukłe i lepiej leżą w dłoni.

Jest trzech producentów taśm, Ja akurat trafiłem na manetki z taką taśmą:
8R0 953 568 Q : FIS , obsługuje tempomat , Multifunkcje do avanta

Przełączniki pasują plug& play- bord computer jest jak w wersji przedliftowej w manetce od wycieraczek. W zalezności od producenta możemy nie mieć manetki do bord computera ponieważ jest ona zamontowana w kierownicy.

Instrukcja demontażu- montażu przełączników oraz kodowania jest tutaj:

 





Dzięki Grześ


Efekt przed:
bsv0.jpg
temp3d.jpg

Uploaded with ImageShack.us


Po zamontowaniu:
afd9.jpg
ak95.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy taśma od przed lifta podejdzie do samych manetek polift ? czy trzeba kupować kompletem ? z tego co wiem taśmy się różnią przed i polift. Polift ma chyba ten otwór cieńszy prawda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potrafie ci na to pytanie odpowiedzieć. Musiałbym rozebrac kierownice i obudowe kolumny a szczerze nie mam czasu na nic ostatnio. Najszybciej jak sobie na allegro porównasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglądają inaczej na pewno. tutaj porównanie

AUDI A4 8K0 WŁĄCZNIK PRZEŁĄ MANETKA TEMPOMAT 08-12 (3998228017) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Dlatego nie wiem czy taśma podchodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te z aukcji nie pasuja , musisz szukac takie z tasma z fotki powyzej .

W A4 mamy dwie firmy co robia to ; VALEO , CONSTAL

Np. tu ===> MANETKI TEMPOMAT PRZELĄCZNIKI A4 A5 Q5 8K0953568M (4131303499) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dzisiaj komplet przełączniki polift 4G8 953 502 AD wraz z taśmą 8K0 953 568 L Kostal. Powinno chyba chodzić prawda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te z aukcji nie pasuja , musisz szukac takie z tasma z fotki powyzej .

W A4 mamy dwie firmy co robia to ; VALEO , CONSTAL

Np. tu ===> MANETKI TEMPOMAT PRZELĄCZNIKI A4 A5 Q5 8K0953568M (4131303499) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

To można kupić zestaw żeby nie kombinować z przekładaniem taśmy ?Gosciu ma w ofercie 2 radzaje taśmy:

8R0953568Q

8R0953568K

Czy brać ten zestaw co powyżej i na starej taśmie ?

Choć nie wiem czy moja stara taśma coś nie domaga :/

9437466 - Igniter 2 for Driver's Airbag

B1001 1A [137] - Resistance Too Low

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiu opisał wyraznie co i jak, zobacz w blokach pomiarowych ile wynosi ci na prostych kołach czujnik skrętu. Jeśli powyżej 170 stopni to musisz tasme w którąs strone przekrecic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Chcę moje auto doposażyć o kierownicę multifunkcyjną, tempomat i ewentualnie komputer w fisie. Moja taśma nie obsługuje tych funkcji w związku z czym kupiłem taśmę i manetki poliftowe 8R0953568Q. Z tyłu taśmy jest gniazdo D i C opisane tutaj. W gnieździe D mam małe piny od 3 do 16 ale we wiązce z kostką brakuje mi kabli na pozycji 5, 6, 7 gdzie "5 - GRA zablokowany w położeniu WYŁ, 6 - niewykorzystane, 7 - urządzenie radiowe / przycisk". Wiązka ta schodzi gdzieś po kolumnie. Czy w związku z tym uda mi się odpalić te funkcje?

Edytowane przez caplascala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogdan pięknie zamontował manetki od A8, sś bardzo podobne do tych liftowych A4 ale mają piano czarny kolor i moim zdaniem wygląda to mega dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to są na pewno manetki od avant? Prawa manetka nie ma "narysowanych" opcji do wstecznej szyby. Generalnie mam sedana więc nawet lepiej byłoby gdyby było to od sedana ;)

http://allegro.pl/manetki-pod-kierownice-audi-a4-b8-8k0-avant-2013-r-i5062281254.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to są na pewno manetki od avant? Prawa manetka nie ma "narysowanych" opcji do wstecznej szyby. Generalnie mam sedana więc nawet lepiej byłoby gdyby było to od sedana ;)

http://allegro.pl/manetki-pod-kierownice-audi-a4-b8-8k0-avant-2013-r-i5062281254.html

To są manetki do sedana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogdan pięknie zamontował manetki od A8, sś bardzo podobne do tych liftowych A4 ale mają piano czarny kolor i moim zdaniem wygląda to mega dobrze.

no tak ale to tylko do sedana..

Czy to są na pewno manetki od avant? Prawa manetka nie ma "narysowanych" opcji do wstecznej szyby. Generalnie mam sedana więc nawet lepiej byłoby gdyby było to od sedana ;)

http://allegro.pl/manetki-pod-kierownice-audi-a4-b8-8k0-avant-2013-r-i5062281254.html

tak to sedan polift

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pasuje :) takiego szukalem. Ale wolałem sie upewnic bo na aukcji pisze ze do avanta

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Właśnie przerobiłem temat wymiany przełączników od po lifta i w moim przypadku nie były kompatybilne (8R0953568Q)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wie ktos jaki bit w engine 01 trzeba zmienic zeby dzialal tempomat? Audi A4 2013r polift 2.0 TDI CVT, wszedzie pisza, ze byte 6 bit 0, ale to w wersji przedliftowej, a jaki w poliftowej? (niestety vcds nie wyswietla mi podpowiedzi w lond coding helper) z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Potrzebuje pomocy. Zmieniłem manetki na poliftowe przy okazji dokładania tempomatu i mam problem z załączaniem świateł drogowych.

W poprzednich manetkach dźwignia blokowała się po odepchnięciu, a w poliftowych wraca.
Jest ktoś w stanie podpowiedzieć co trzeba zmienić, żeby wszystko działało jak należy?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie trzeba zmieniać, niektóre manetki tak mają,że wracają, a niektóre zostają po odepchnięciu - ale działanie mają jednakowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...