Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Elektryczna regulacja odcinka lędźwiowego mam czy nie(S-Line)


gabalo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Koledzy.Mam pytanie i proszę o jaknajwięcej odpowiedzi.

A więc tak jak w temacie czyli niedawno zakupiłem audi a4b7 wersja S-line i według kodów sprawdzałem wyświetla mi ze niby mam elektryczną regulację odcinka lędźwiowego foteli przednich. A w praktyce jest tak ze mam fotele sportowe z trzymaniem na boki plus wysuwaną część pod uda no i na zewnetrznej stronie fotela bliżej oparcia jest taki okrągły przycisk działający w 4 kierunkach(krzyżak) góra, doł i na boki poniżej wstawiłem zdj i zaznaczyłem o co mi chodzi:). Według mnie to własnie od powinien odpowiadać za regulację odcinka lędźwiowego ale gdy go przyciskam obojętnie w którą strone to nic sie nie dzieje!!:shock3: To samo jest z fotelem pasażera. Dodam że pogmerałem ręką pod fotelem i cos tam niby jakieś kable są tak jakby w grubszym wężyku plastikowym bodajże 2 dochodzą.Nie mam grzanych foteli wiec wnioskuje ze te kable mogą być tylko i wyłąćznie do lędźwi. Gdzie szukać i czego szukać żeby ewentualnie naprawić bo jestem zielony. A może poprostu sa montowane fotele z tym ptrzyciskiem a regulacji nie ma?:dontknow:Pomóżcie proszę....

fotel.jpg

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten przycisk co zaznaczyłeś faktycznie jest od regulacji lędźwi. Na początek proponowałbym sprawdzić i przeczyścić kostki od kabli które masz pod fotelem. Możesz przy okazji sprawdzić czy masz napięcie na dojściu do tych przycisków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam że pogmerałem ręką pod fotelem i cos tam niby jakieś kable są tak jakby w grubszym wężyku plastikowym bodajże 2 dochodzą.Nie mam grzanych foteli wiec wnioskuje ze te kable mogą być tylko i wyłąćznie do lędźwi.

Kable pod fotelem idą też do poduszki w fotelu i do czujnika zapięcia pasów jak masz taki w aucie. Więc jak idą tylko 2 kable to raczej trochę mało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Tak więc dzis juz za dnia polozylem sie i spojrzałem pod fotele i tak jak mówiłem 2 kable wchodza do plastikowego węża i dalej w podłoge.. Coo do tego co kolega wyżej napisał to faktycznie mam poduszki w bokach fotela i czujnik zapiecia pasów tez choc aby w siedzisku kierowcy. Dzis sprawdziłem bezpieczniki i kostki wszystko jest ok i dalej nic nie działa:( czy jest taka możliwość ze wyszedł z fabryki z takimi fotelami ze nie ma tego mechanizmu a przełaćznik jest? Czy proponujecie gdzies dalej szukac? Apropo gosciu od ktorego go kupywalem twierdzil ze nie ma tej regulacji na wy[osażeniu a VIN został sprawdzony i kody zczytane i według kodów jest coś takiego (7P1 Power adjustable lumbar support in front seats) według kodu to chyba jest co? niezbyt dobry jestem z angielskiego google translator działał:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz i poduszkę i kontrolę zapiętych pasów to nie możesz mieć tylko dwóch przewodów. sprawdź to dobrze

zobacz ile masz kostek pod fotelem i jakie mają kolory sprawdź do których kostek wchodzą przewody.

Kostki są pod taką plastikową osłoną w podłodze, wystarczy ją podnieść do góry i wszystko widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Tak więc dzis juz za dnia polozylem sie i spojrzałem pod fotele i tak jak mówiłem 2 kable wchodza do plastikowego węża i dalej w podłoge.. Coo do tego co kolega wyżej napisał to faktycznie mam poduszki w bokach fotela i czujnik zapiecia pasów tez choc aby w siedzisku kierowcy. Dzis sprawdziłem bezpieczniki i kostki wszystko jest ok i dalej nic nie działa:( czy jest taka możliwość ze wyszedł z fabryki z takimi fotelami ze nie ma tego mechanizmu a przełaćznik jest? Czy proponujecie gdzies dalej szukac? Apropo gosciu od ktorego go kupywalem twierdzil ze nie ma tej regulacji na wy[osażeniu a VIN został sprawdzony i kody zczytane i według kodów jest coś takiego (7P1 Power adjustable lumbar support in front seats) według kodu to chyba jest co? niezbyt dobry jestem z angielskiego google translator działał:)

Masz dwie opcje:

- spalił Ci się bezpiecznik ale nie ten w skrzynce bezpiecznikowej, tylko ten co masz pod modułem centralnej elektryki, tam są 3 bezpieczniki- ten środkowy odpowiada za elektrykę fotela- jak zdejmiesz półke pod kierownicą to jest na wysokości kolan

- druga opcja to w mechaniźmie regulacji lędźwi często pęka pręt i wtedy regulacja nie działa- musisz zdjąć tylną osłonę fotela i zobaczysz cały mechanizm

JEŚLI MASZ POZYCJĘ REGULACJI LĘDŹWI W KODZIE WYPOSAŻENIA TO NA BANK ONA JEST !!! Tyle, że coś się zepsuło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a na pewno nie działa- usiądź w fotelu i przytrzymaj przycisk dłużej wtedy dopiero coś poczujesz na plecach. bo jak tylko raz nacisnąłeś to i od razu puściłeś przycisk to nie zauważysz nic.... Widziałem już ludzi którzy tak robią, a potem twierdzili że nie działa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc dzis próbowałem metody żeby dłużej przytrzymać i dla obu foteli próbowałem każdy przycisk około minuty trzymać i nic. Zdjąłem ta klapke pod fotelem gdzie sa kostki i tak jak mówiłem dochodzą tam 2 przeewody a pożniej dzielą sie na 3 kostki żeby zobrazować poniżej wstawiam zdj. dla obu foteli może ze zdjęc koledzy wywnioskujecie czy jest ta regulacja czy nie:)

WP_000512.jpg

WP_000513.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Marynarz mógłbyś mi podpowiedzieć jak sie dostać do tych bezpieczników pod kierownicą znaczy jak zdjąć ta półke jestem nowicjuszem i nie chce nic zepsuć:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a następnie usiądź w fotelu kierowcy i rwij w swoim kierunku i lekko w dół. i nic się nie bój:wink: potem poodpinaj kostki i masz wymątowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mi nie dzialaly ledzwie, uwalony bezpiecznik, jest pod MCE musisz sciagnac polke pod kierownica.

http://www.bye-clan.neostrada.pl/A4K/MCE/MCEloc.JPG

szukaj tutaj:

http://a4-klub.pl/uklad-elektryczny-16/all-b6-b7-modul-centralnej-elektryki-wlacznik-swiatel-czujnik-swiatla-clh-138327/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz temat ze zdjęciami gdzie tych bezpieczników szukać :arrow2: :arrow2: http://a4-klub.pl/index.php?/topic/107574-all-po-wymianie-foteli-wyskakuje-blad-airbag-01218-i-nie-dziala-elektr-foteli/?p=1628413

ja się tymi zdjęciami posługiwałem jak zakładałem full elektryke u siebie.
A co do Twoich zdjęć na pewno masz elektryczne lędźwie ale nie masz grzanych d*p :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowicjusz kontra lędźwie ciąg dalszy. Tak wiec dzis sciagnąłem tą pólke pod kierownicą i sprawdziłem ten bezpieczniki (na zdjeciu ponizej zaznaczyłem któy) i on jest 40A nie spalony ani nic, tak wiec musze zajrzec do fotela. I tu znów pytanie fotel jest na wpinkach takich jak cxzasem w autach sa montowane boczki drzwi? bo jesli tak to szarpiąc go z tylu i próbujac go sciagnac znaczy tą obudowe plastikowa napewno jakis zatrzask uszkodze co nie?

123.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz brał się za ściąganie pleców foteli to one są mocowane za pomocą trzech metalowych spinek od góry,a z dołu trzymają się na plastikowych haczykach. Demontuje się je od góry trzeba je wyrwać :wink:

---------- Post dopisany at 18:14 ---------- Poprzedni post napisany at 17:47 ----------

99_1248389640.jpg

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...