Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 BEX] Czarny Avant bez szału, ale jeździ…


jcwpl

Rekomendowane odpowiedzi

:hi::whistling:

Jakoś nie mogłem nigdy znaleźć czasu na założenie tematu, ale im więcej w nim grzebie tym bardziej jednak wypada…

Przedstawmy się:

Region: Germany

Fabryka/Producent: Ingolstadt

Marka: AUDI

Model: A4 Av. 1.8

Wersja: B6

Rok modelowy: 2003

Silnik: 1.80 [140kW] [190HP] [4cyl.]

Date of production:

12.03.2003

Model year:

2003

Sales type:

8E509C

Engine code:

BEX

Transmission code:

GEA

Axle drive:

6S

Interior trim code:

LA

Roof color:

4Z

Exterior color/Paint Code:

4Z/Z9W

Przyjechał do mnie od Niemca, wzięty prosto z podwórka, nie bity, serwisowany… i tak został i pewnie będzie jeszcze długo. Długo szukałem S-line’a – tutaj brak - ale przekonał mnie silnik – jeżdżę mało, a uturbiona benzynka zawsze była moją ulubioną wersją. Auto w 99% tylko dla mnie – żona ma swoją furmankę. Niestety tylko ośka, ale plan na wsadzenie Q oczywiście jest.

Z dodatków to tak:

->Xenon,

->ESP

->grzane d*py,

->podświetlane kratki :polew: podłokietnik, drzwi, popiołka,

-> ele szyby przód + lustra (grzane) + opuszczane (+wkodowany rygiel automat >15kmh)

-> 8 poduch

->nagłośnienie Audi Concert 9 głośników + sub,

->schowek na kluczyk,

->ISOFIX,

->stoi na 1BE, jak dla mnie wystarczająco nisko i twardo... i na tym koniec

Auto jest w moim posiadaniu od X.2012, zrobiło całe 20kkm do tej pory i wszystko co się z nim działo (czyli niewiele) - o tym niżej - wie KarolChrz :wink:, u którego w warsztacie jestem stałym bywalcem, co do gratów elektronicznych to nikt inny jako Domin... :drinks:- podziękowania przy okazji dla obu.

Parę zdjątek...

IMG_3020.jpg

w butach letnich

na_lato.jpg

IMG_2593.jpg

na zimie...

na_zimie.jpg

Zrobione

- Zamiast S-Line i quattro, jest znaczek custom :banan:

zamiast_sline.jpg

- Wycieraczka z tyłu Q5

wycieraczkaq.jpg

- Pełen FIS + tempo + blutek

- Xcarlink MP3/SD/USB pod zmieniarkę fabryczną

- Włącznik świateł AUTO

kiera2.jpg

- Kierownica Multi z A6 C5 obszyta przez Reggiego...

kiera1.jpg

- Wymiana hebli z przodu Tarcze Textar 312 + FERODO PREMIER FDB1717

tarczki.jpg

- Wymiana hebli z tyłu - Tarcze textar 255 + FERODO 1083

- Wymieniony KAT na oryginał używke z rozbitka, bo stary stukał środkiem i ciągle wywałał błąd (sondy OK)

- Podświetlenie LED tylnej tablicy wpadło

led.jpg

- Zaczął ginać płyn - była podejrzewana uszczelka - skończyło się Wymianą termostatu (pęknięta obudowa) + spróchniała chłodnicą wew (jest nowa) + korkiem na zbiorniczku wyrównawczym + przy okazji świece

- Listwy wewnątrz - fabryka rybia łuska - oklejone na czarny carbon - jak dla mnie robi robotę

carbon2.jpg

carbon1.jpg

carbon3.jpg

IMG_3047.jpg

IMG_3062.jpg

- Sprzęgło LUK z wymianą oleju w skrzyni jakieś 10kkm wstecz...

sprzeglo.jpg

- Seria vs Ulterki 90 (nieźle wyglądają)

seria.jpg

ulter2.jpg

ulter1.jpg

ulter3.jpg

Czeka aktualnie na przeróbkę - DRL/CLH (przełącznik jest), MCE F - jedzie, lustro fotochrom wew z czują (leży grzecznie) razem z modułem na 30% H7 na dzień

Co jeszcze z planów:

- za chwilę lampy do przeróbki na BIX B8 u Gwertego z malowaniem na czarno

- choruje na 17 MOMo DRONE na lato (ogólnie mam 2 komplety szesnastek teraz)

- gałeczka S-line

- zhamować to wreszcie i zobaczyć co się da wycisnąć więcej z serii

- kłartro :-)

- RNS

- może kiedyś korbotronik z tyłu wyleci a będzie elektryka z boczkami z roletką

- fotele sport, najlepiej pół-skóra...

... tyle tymczasem – zapraszam do komentowania i dodawania pomysłów… :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjemne autko, pokaż jeszcze foty środka, miło jest mieć s-line ale rzeczywiście ciężko teraz znaleźć coś zadbanego a BEX-a w szczególności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjemne autko, pokaż jeszcze foty środka, miło jest mieć s-line ale rzeczywiście ciężko teraz znaleźć coś zadbanego a BEX-a w szczególności.

Dzięki - więcej fotek - mówisz masz - uzupełniony opis w międzyczasie :naughty:

---------- Post dopisany 23-05-2014 at 17:32 ---------- Poprzedni post napisany 05-05-2014 at 18:52 ----------

Przyjechały wreszcie BIX'y od Gwertego :thumbup: - wsadziłem ale jeszcze nie miałem okazji cyknąć fotek - w weekend coś wpadnie - ale wygląda :banan:

---------- Post dopisany 27-05-2014 at 18:13 ---------- Poprzedni post napisany 23-05-2014 at 17:32 ----------

IMG_3481.jpg

IMG_3484.jpg

:decayed::dancing::kox::cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przód na żywo fajnie wygląda. Ramke grilla dac w czerń ładniej będzie. Dobre masz wozidło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki ale ten znaczek na grill nie pasuje wogole

motorownia super :kox:

---------- Post dopisany at 17:57 ---------- Poprzedni post napisany at 17:53 ----------

ktos robil na forum piekne znaczki klubowe z odlewu czy cos poszukaj i takie cos zamontuj:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były, ale już nie będzie, a bardzo fajnie zrobione: http://a4-klub.pl/naklejki-magnesy-logo-aluminiowe-115/logo-metalowe-dostepne-42596/index26.html

Autko powoli robi się ciekawe, daruj tylko te 17" i mierz w większe rozmiary na lato :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki ale ten znaczek na grill nie pasuje wogole

motorownia super :kox:

---------- Post dopisany at 17:57 ---------- Poprzedni post napisany at 17:53 ----------

ktos robil na forum piekne znaczki klubowe z odlewu czy cos poszukaj i takie cos zamontuj:wink:

:hi: Podziękował... za komentarz do znaczka też :wink: - akurat tu się z Tobą nie zgodzę - dla mnie qrde ten znaczek jest na wypasie dokładnie w tym miejscu... :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

Żeby nie było że nic się nie dzieje: w ramach zimowych prac utrzymaniowych :grin: wymienione zostało / dodane parę zabawek:

- 11/2014-> przyszło sobie nowe zawieszenie - komplet 4x amorki Sachs 1BE... (8E0413031BN) + osłony odboje itp itd.

- 11/2014-> nowe buty na ten mijający sezon - komplet Firestone Winterhawk 2 Evo 205/55R16 91H - bardzo fajne gumy, trafiły się w dobrej cenie... polecam!

- standardowa wymiana oleju po niecałych 10k...

- 12/2014-> nowe aku Bosch srebrny 64/640Ah

- 01/2015-> jest sobie wreszcie lustro fotochrom wewnętrzne :kox:

- 03/2015-> jest nowy wahacz Lemforder lewy dolny prosty, zanosi się na prawy tak samo w najbliższych dniach...

- 03/2015-> cieknący silniczek tylnej wycieraczki, który zalał mi lampkę led podświetlenia :kwasny: rejestracji został zastąpiony oryginałem Valeo (8E9955711E) wraz z nowym podświetleniem.

- 03/2015-> poszedł komplet nowych sprysków do bixa na przód :naughty: (bo prawy stary puszczał płyn niestety)

- Dziś: było Valeo Silencio X-TRM VM302 -> jest... to samo bo sprawdzone, tylko świeżutkie.


:hi:

Żeby nie było że nic się nie dzieje: w ramach zimowych prac utrzymaniowych :grin: wymienione zostało / dodane parę zabawek:

- 11/2014-> przyszło sobie nowe zawieszenie - komplet 4x amorki Sachs 1BE... (8E0413031BN) + osłony odboje itp itd.

- 11/2014-> nowe buty na ten mijający sezon - komplet Firestone Winterhawk 2 Evo 205/55R16 91H - bardzo fajne gumy, trafiły się w dobrej cenie... polecam!

- standardowa wymiana oleju po niecałych 10k...

- 12/2014-> nowe aku Bosch srebrny 64/640Ah

- 01/2015-> jest sobie wreszcie lustro fotochrom wewnętrzne :kox:

- 03/2015-> jest nowy wahacz Lemforder lewy dolny prosty, zanosi się na prawy tak samo w najbliższych dniach...

- 03/2015-> cieknący silniczek tylnej wycieraczki, który zalał mi lampkę led podświetlenia :kwasny: rejestracji został zastąpiony oryginałem Valeo (8E9955711E) wraz z nowym podświetleniem.

- 03/2015-> poszedł komplet nowych sprysków do bixa na przód :naughty: (bo prawy stary puszczał płyn niestety)

- Dziś: było Valeo Silencio X-TRM VM302 -> jest... to samo bo sprawdzone, tylko świeżutkie.


W zeszłym tygodniu przy okazji wyjazdu służbowego autko zostawione na wymianę łożyska w lewym przodzie i wreszcie wjechały na pokład sporty z przodu - trafiły się w dobrej cenie jakiś czas temu. Fotel kierowcy dostał odnowe tapicerki i nowa matę bo ta na stanie okazała się lekko przypalona w jednym miejscu... Wysuwane podudzia i elektryczne lędźwie z grzaniem całego fotela to jest to - trzymanie boczne niebo a ziemia... Polecam każdemu kto jeszcze nie ma!


:hi:

Żeby nie było że nic się nie dzieje: w ramach zimowych prac utrzymaniowych :grin: wymienione zostało / dodane parę zabawek:

- 11/2014-> przyszło sobie nowe zawieszenie - komplet 4x amorki Sachs 1BE... (8E0413031BN) + osłony odboje itp itd.

- 11/2014-> nowe buty na ten mijający sezon - komplet Firestone Winterhawk 2 Evo 205/55R16 91H - bardzo fajne gumy, trafiły się w dobrej cenie... polecam!

- standardowa wymiana oleju po niecałych 10k...

- 12/2014-> nowe aku Bosch srebrny 64/640Ah

- 01/2015-> jest sobie wreszcie lustro fotochrom wewnętrzne :kox:

- 03/2015-> jest nowy wahacz Lemforder lewy dolny prosty, zanosi się na prawy tak samo w najbliższych dniach...

- 03/2015-> cieknący silniczek tylnej wycieraczki, który zalał mi lampkę led podświetlenia :kwasny: rejestracji został zastąpiony oryginałem Valeo (8E9955711E) wraz z nowym podświetleniem.

- 03/2015-> poszedł komplet nowych sprysków do bixa na przód :naughty: (bo prawy stary puszczał płyn niestety)

- Dziś: było Valeo Silencio X-TRM VM302 -> jest... to samo bo sprawdzone, tylko świeżutkie.


:hi:

Żeby nie było że nic się nie dzieje: w ramach zimowych prac utrzymaniowych :grin: wymienione zostało / dodane parę zabawek:

- 11/2014-> przyszło sobie nowe zawieszenie - komplet 4x amorki Sachs 1BE... (8E0413031BN) + osłony odboje itp itd.

- 11/2014-> nowe buty na ten mijający sezon - komplet Firestone Winterhawk 2 Evo 205/55R16 91H - bardzo fajne gumy, trafiły się w dobrej cenie... polecam!

- standardowa wymiana oleju po niecałych 10k...

- 12/2014-> nowe aku Bosch srebrny 64/640Ah

- 01/2015-> jest sobie wreszcie lustro fotochrom wewnętrzne :kox:

- 03/2015-> jest nowy wahacz Lemforder lewy dolny prosty, zanosi się na prawy tak samo w najbliższych dniach...

- 03/2015-> cieknący silniczek tylnej wycieraczki, który zalał mi lampkę led podświetlenia :kwasny: rejestracji został zastąpiony oryginałem Valeo (8E9955711E) wraz z nowym podświetleniem.

- 03/2015-> poszedł komplet nowych sprysków do bixa na przód :naughty: (bo prawy stary puszczał płyn niestety)

- Dziś: było Valeo Silencio X-TRM VM302 -> jest... to samo bo sprawdzone, tylko świeżutkie.


W zeszłym tygodniu przy okazji wyjazdu służbowego autko zostawione na wymianę łożyska w lewym przodzie i wreszcie wjechały na pokład sporty z przodu - trafiły się w dobrej cenie jakiś czas temu. Fotel kierowcy dostał odnowe tapicerki i nowa matę bo ta na stanie okazała się lekko przypalona w jednym miejscu... Wysuwane podudzia i elektryczne lędźwie z grzaniem całego fotela to jest to - trzymanie boczne niebo a ziemia... Polecam każdemu kto jeszcze nie ma!

Kiedyś ta chwila musiała nadejśc... I guess so... :P

Jednocześnie z przykrością patrzyłem jak odjeżdża A4-ka kiedy w sobotę auto znalazło nowego właściciela, chociaż nawet nie było specjalnie wystawione do sprzedaży... Cóż, ten etap i temat jest zamknięty

Z drugiej strony - co by nie było z radością w oczekiwaniu na coś nowego, które juz tymczasem zostało skonfigurowane i zamówione...

Czekam na 19sty tydzień roku na dostawę niebieskiej Octavii RS 220 w Challenge'u z kupą innych bajerów na pokładzie...

Edytowane przez jcwpl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Octavka RS fajna..;) w serii rzeczywiście osiąga moce ok. 250-255koni. chociaż za ta gotówkę zastanowiłbym sie nad czymś sportowym z palety audi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Octavka RS fajna.. ;) w serii rzeczywiście osiąga moce ok. 250-255koni. chociaż za ta gotówkę zastanowiłbym sie nad czymś sportowym z palety audi ;)

:hi: Hmm.. w sumie to więcej czytałem o 1.8 TSI które zamiast książkowych 180 dają 190-200 od ręki, ale może dobrym pomysłem może być "zhamowanie" RS'a po odbiorze...

Co do wyboru - długo chodziłem za Audi - ale jedyne co mi się podobało z nówek to A5... które w moim konfigu w 2.0TFSI w Q i s-line'ach kosztowało dokładnie 2x tyle... przeważyła funkcjonalność i finanse - Octavka zamknęła się w 120k... a kupowanie używki za takie pieniądze jakoś do mnie nie przemawiało :huh: ... Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...