Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Polerka wydechu


Smieszny

Rekomendowane odpowiedzi

Papierami wodnymi na mokro polerowac rurki az beda sie swiecic zmieniajac pokoleji papiery :> Czas pracy od1 do 2godz.

Papiery potrzebne:

ec269538734798a9.jpg

Dla porownania lewa rurka przed polerka a prawa w trakcie

75eaef45f2ccecd1.jpg

Na koncu przetrzec pasta tempo i :good:

A tu zdjecia jak sie pozniej prezentuja rurki po polerce

b8daa2751ae13eb0.jpg17847fb2f9405315.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrob z bliska bo cos wydaje mi sie ze nie wyszly na gladko tylko s caaaale porysowane :kox:

sa idealnie gladkie :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jako tako to wyglada :D hehe u mnie ori nie polerowane nie czyszczone wyglada lepiej :kox::D Ale główna zasługa to brak soli na drogach :notworthy:

Wiesz co mozesz jeszcze sprobowac to nieco dopracowac bo komin jakby na wyjsciu tylko wypolerowales... zrób całą rurę chociaż papierkiem wodnym na mokro a potem na to gruboziarnista farcela potem tempo do polerowania chromu a potem mleczko no i polerowanki szmateczką na mokro.

W tedy jest kot :evil::rolleyes::naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

efekt dla mnie zadawalajacy;) lustro nie musi byc... zreszta z odleglosc okolo metra tak sie wlasnie wydaje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz jak to wyszło u mnie ( link pod opisem własnym)

Mogłeś lepiej wyczyścić same konce rur tam gdzie robią się wrzery.

Pasat G3 i filc polerski na wiertarkę albo szlifierkę i masz lustro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz jak to wyszło u mnie ( link pod opisem własnym)

Mogłeś lepiej wyczyścić same konce rur tam gdzie robią się wrzery.

Pasat G3 i filc polerski na wiertarkę albo szlifierkę i masz lustro

Moze je jeszcze poprawie, ale narazie beda takie jak sa i tak moim zdaniem jest :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co papier ścierny -CIF załatwi wszystko 15min i po robocie-przynajmniej u mnie tak było (rurki sie świecą jak psu k ...)

pozdro.

hmmm pokaz fotke wydechu w takim razie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś chciał zrobić 'perfect" to proponuję w takiej kolejności:

1.Mycie wodą końcówki

2.Szlifowanie zgrubne ściernicą listkową na maksymalnych obrotach wiertarki w celu sunięcia wżerów na końcówkach rur (polecam gradacje od 120-180) koszt około 12zł

ciernicevu5.jpg

3.Następnie papierem wodnym w arkuszach o następujących gradacjach: 600, 800, 1200 - używać w takiej kolejności jak napisałem.

Przechodzić do kolejnych gradacji po widocznym usunięciu poprzednich rys. koszt około 1,50 za arkusz.

Po szlifowaniu ręcznym papierem 1200 rura powinna nabierać połysku - NIE powinny być już widoczne żadne rysy.

4.Polerowanie filcem na trzpieniu na wiertarce + pasta G3 lub zwykła tempo (G3 szybciej wygładza, ma grubsze ziarno) - maks. obroty i musi być błysk. Na koniec przecieramy ręcznie szmatką i pastą w celu usunięcia osadu po wcześniejszej polerce. Koszty: filc - 13zł, G3 - 20zł lub Tempo lekkościerna - 5zł

Całkowity koszt z pastą tempo - 35zł

filcpr7.jpg

A taki będzie efekt (nawet może być lepszy)

kocwatv7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie była oryginalna rura z kwasówki. Można tak zrobić każdą, jeżeli jest z kwasówki, a jeżeli już ze zwykłej stali to broń Panie Boże - zaraz zardzewieje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba w sobotę wybiorę się do castoramy, od dawna denerwował mnie nalot na końcówkach ( mam dwie osobne rury) tylko magnesikiem sprawdzę, czy to jest kwasówka :P ale już się nie mogę doczekać efektu końcowego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...