Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wycieraczki same włączają się po przekręceniu stacyjki


marzol

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem właśnie po wymianie mechanizmu wycieraczek przednich na zamiennik. No i niestety coś poszło nie tak :kwasny: Tzn, wycieraczki może i chodzą ładnie, ale nie dość, że zatrzymują się gdzie popadnie to dopiero po 7-8 razie i w dodatku startują zaraz po przekręceniu kluczyka :facepalm:


Może ktoś z was miał podobny przypadek? Co się mogło popsuć, przekaźnik? Dodam tylko, że silniczek wsadziłem stary, ale podczas montażu wykonałem nim parę obrotów 'na sucho'. Może to w nim się coś przestawiło? Nie zdążyłem jeszcze podłączyć VAGa, ani sprawdzić przekaźnika. Jaki jest jego numer w ogóle?


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mechaniźmie silniczka jest tarcza ze stykami. Często jest ona zabrudzona i nie ma dobrego styku. Zacznij od sprawdzenia tego i się zobaczy co dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi. W takim razie muszę dobrać się do tego silnika. Dam znać o rezultacie.


Otóż tak... problem tkwił w źle ustawionym mechanizmie sterującym wycieraczkami. Mimo, że go nie rozbierałem, najwidoczniej sam się przestawił. Ustawiłem do zgodnie z tematem z innego forum i powiedzmy, że działa. Tzn. wycieraczki już same się nie włączają i jadą po szybie tylko raz. Natomiast teraz po ich uruchomieniu jadą 1-2 cm w dół i dopiero do góry. Ale myślę, że to jeszcze kwestia doregulowania tego mechanizmu.

Link to tematu na elektrodzie: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2383248.html#11333193

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojawił u mnie sie ten sam problem co u kolegi i zastanawia mnie jak to możliwe ze nagle mechanizm sam sie przestawił? bo któregoś pięknego dnia po przekręceniu kluczyka właczyły sie wycieraczki i tak jest do dzis.... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...