Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 BFB ] Jedna jakich (nie)wiele :) --> AntyTheft by Roman_Tyk !


Imhotet

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jako, że wpadło mi trochę wolnego czasu, a na forum jestem już dość długo popisze trochę o moim oczku w głowie ;)

Auta szukałem jakieś 9 miesięcy.. ogólnie większość ulepów, a jak coś dobrego to cena nie dla mnie... ale w końcu 3 maja 2013 trafiłem to co chciałem :)

Auto od forumowego kolegi grzes1150 z okolic Rzeszowa.. Sprowadził je sam dla siebie w 2010 z przebiegiem ~175 tys.

image.jpg

Jak widać na focie Avant ;P to czego nie widać to 1.8T BFB rok 2004 z wyposarzenia..

- Quattro :)

- fotele sporty materiał

- grzane d*py

- tempomat

- xenon

- concert

- dekory rybia łuska

- hebel 312 + 288

- ...i nie wiele więcej jest ale to mi wystarcza :)

Grzesiu zrobił program na ~190hp tutaj wykresik:

wykres.png

Przesiadłem się z 105 konnego golfa IV więc jeździło się przyjemnie.. aczkolwiek po zajrzebniu do ECU zrobiony program okazał się crapem, wyzerowane masa map np:

- odcięcie doładowania przy przeładowaniu,

- wyzerowana SAI

- brak tempomatu

- brak ssania na zimnym..

- wtryski były z BEXa, ale nie potrafili ich skalibrowac..

z bonusów od Grześka była jeszcze przyciemka szyb :)

odkąd auto jest u mnie trochę się działo:

- Lipiec 2013 auto dostało LPG reduktor Lovato, Hany niebieskie, sterownik LpgTech

- Sierpien 2013 zrobiona klima, plyn wspomagania, plyn hamulcowy, oba łożyska z przodu (prawe zaczeło hałasowac) o wymianach oleju pisał nie będę :P

- Luty 2014 wpadł TIP + DP (przygotowania do zwiekszenia mocy :))

- Kwiecień 2014 wszystkie wahacze przód (niestety tu posugerowałem się opinia forumową, że MSy sa OK, jak dla mnie to crap i wyrzuce to w przyszłym roku)

- Maj 2014 FMIC 140x550x65 orurowanie 51mm nierdzewka

IMAG1027.jpg

-Czerwiec 2014 K03s ori po regeneracji i wtryski 420ccm z BAMa :

IMAG0987.jpg

Po tych zmianach przyszdeł czas na korektę programu zrobił to forumowy kolega Artur :) program robiony oczywiscie po logach.. turbo dmucha 176g/s wtryski skalibrowane, korekta lambdy bliska 0, tempomat wrócił, sondy powyłączane :)

po jakimś czasie we Wrocławiu pojawił się Gregor więc auto shamowane niestety ukrop był ogromny ale i tak jest nieźle:

wykres.png

to na razie tyle co przychodzi mi do głowy gdzieś w miedzy czasie jeszcze była wymiana oleju w skrzyni i dyfrze, zmiana filtra powietrza na wkladke K&N (nic to nie daje :D)

Co do planów:

- zaciski 320mm + klocki FDS te juz są muszę tylko dokupić tarcze OZta i na auto

- kolektor Hi -Flow już leży czeka na turbo..

- turbo bedzie w poniedziałek.. nowa hybdyda.. zeliwko 20% większe, łożyska z k04, utwardzona gruszka, i kółko z foty niżej

CNC.jpg

a tu jeszcze kolektor :

1415613149615.jpg

Na razie to chyba wszystko jak mi coś wpadnie do głowy jeszcze to napisze :)

Update:

wpadł stabilizator z RS4 B7 za 100 zł :D, szkoda ze nie było tyłu...

4864030063.jpg

zaciski dostały koloru.. czarny mat.. jak będzie 6cio tłok to się zrobi w kolor, na razie nie ma sie czym chwalić :P

DSC_0067.jpg

DSC_0068.jpg

no i na koniec rarytasik na skale Polski chyba :P moja hybrydka na bazie k03, celujemy w 500 koni :D

DSC_0070.jpg

6 luty 2015r

dzisiaj wpadło nowe sprzęgło z dwumasem komplecik z AWXa ponoć lepszy.. jak bede mial docisk w łapie to pomierze grubość blaszek docisku.

Przynajmniej będzie jasność :)

Żeby założyć heble brakowało tarczy w końcu wpadł Zimmerman sport do kompletu oplot HELa.

Dzięki Wandej za wszystko w sumie :D

DSC_0149.jpg

DSC_0126.jpg

20.02.2015:

po wstepnym strojeniu na 1.25 bara skonczyło się paliwo wpadły więc nowe wtryski 453ccm @ 3 bar

wtryski.jpg

Edytowane przez Imhotet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mały update w pierwszym poście ;) Turbinka doszła, wpadł stab i foty zacisków ale to nic ciekawego ;) w weekend turbo na auto i bedzie 500 koni jak nic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny Avant , widzę plany długofalowe jeśli chodzi o moc więc będzie sie działo :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh, to Ty zgarnąłeś ten stabilizator z allegro :P

hehe dokładnie to byłem ja :P ktos wrzucił tu na forum ze to "chyba" od RSa :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i na koniec rarytasik na skale Polski chyba :P moja hybrydka na bazie k03, celujemy w 500 koni :D

DSC_0070.jpg

No to trzymam kciuki :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no peffka 500 pęknie jak nic, z boosterem bede latał na 1/4

:grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin:

Edytowane przez Imhotet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w koncu pokazałes fure :P autko ogólnie ladne i zadbane ;) znam Grzeska i pamietam jak a4 byla jeszcze w jego posiadaniu ;) powodzenia z modami i czekamy na wynik :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze długa droga ale wiara i kasa oraz wiedza czynią cuda. Powodzenia i pochwal się dziełem sztuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mały update w pierwszym poście dwumas, tarcza, nowa DV :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wiem czy cisza.. zaloże sprzęgło będzie strojenie, narazie czekam jeszcze na TIPa 51mm bo Inkognito sie nie popisuje w tym względzie.

wlasnie sie dowiedzialem ze komplet z AWX nie podchodzi do 6 biegowej skrzyni... fajnie.. musze zamówic inne sprzęgło.

co do ceny turbawki to jak będą wyniki ile wydała to opowiem więcej szczegółów :)


sprzegło jednak pasuje co ciekawe okazało sięze skrzynie mam taka jak montowali w dislach (wiec czemu pasuje sprzeglo 228 a nie 240mm tęgie głowy tego nie wymysliły)

sprzęgło działa calkiem nieźle więc dostroiliśmy troche auto 1.25 bara do konca i skonczylo się paliwko...

szybko zatem przewertowałem internet i znalazłem we wro wtryski 453ccm na 3 barach :

wtryski.jpg

Edytowane przez Imhotet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten gość dba o auto :kox: b5 przed liftem by kupił za tajle włożone do tej b6. Zero drutu :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj namiary na wtryski jak możesz. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...