Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Hamowanie silnikiem - spadek obrotów do 400/min


alpinuss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od jakiegoś czasu w mojej A4 B6 1,6 ALZ zaczęły się problemy z obrotami na biegu jałowym : na zimnym silniku (wporządku) ma 1200obr/min, lecz na ciepło oscyluje między 768-800 obr/min ( nie gaśnie), drugą rzecza jest spadek obrotów do 400 obr/min podczas hamowania silnikiem i wysprzęgleniu w okolicach 1300 obr/min bądz niższych ( odczuwalne jest szarpnięcie silnikiem lecz nie gaśnie) przy wysprzęleniu na wyższych obotach, lub gazowaniu na biegu jałowym obroty normalnie schodzą do 768-800 obr/min (czyszczenie i adaptacja przepustnicy nic nie pomogła). Proszę o pomoc forumowiczów jeśli maja jakieś pomysły, sugestie gdzie szukać problemu (przepustnica, lambda?), z góry dziękuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może więcej powie vag? Podepnij i sprawdź.

Vag był podpięty i niestety ale żadnych błędów nie wyrzucił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Sebastian, czy już rozwiązałeś swój problem? - u mnie ostatnio jest jeszcze gorzej bo obroty spadają prawie do zera i potrafi mi zgasnąć - VAG też nic nie pokazał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Sebastian, czy już rozwiązałeś swój problem? - u mnie ostatnio jest jeszcze gorzej bo obroty spadają prawie do zera i potrafi mi zgasnąć - VAG też nic nie pokazał.

Witam Grzegorz, szczerze mówiąc to nadal sie borykam z tym, mimo wydania kilku stówek ( wymiana przepustniocy ) na wspaniałe pomysły psełdomechaników nic to nie dało, chyba w ostateczności pozostał mi tylko serwis choć wiem, że będzie to mocno bolało jeśli chodzi o finanse, ale cóż zrobić skoro nikt nie potrafi postawić prawidłową diagnoze..... pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie. Mam ten sam problem i czyszczenie dolotu i przepustnicy (adaptacja też) nie pomogło... VAG nic nie pokazuje. Nie mam pomysłu już na to całkiem. @skorpio511 co znaczy że był krzywo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką wartość wolnych obrotów macie? Ja 730 chyba mało, mechanik mówił żeby podnieść na 800-850 i nie będzie problemu ze spadaniem do ok 600obr. Wie ktoś jak podnieść te obroty skanerem diagnostycznym ?


Skanerem się nie udało wyświetliło się TEN POJAZD NIE OBSŁUGUJE TEJ FUNKCJI. Vag Com 311.2 i 409.1 wywaliły napis NOT AVAILABLE (NIEDOSTĘPNE) to w jaki sposób zwiększyć te obroty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...