Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaz Podgrzewanych zewnetrznych lusterek A4 B6 B7


marcin102

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w mojej Audi zaoszczędzono i nie miałem podgrzewanych lusterek. Zakupiłem 2 sztuki wkładów podgrzewanych i wystarczyło zmienić wkłady i podłączyć do kabelków które sa poprowadzone do lusterek.
Rada - przy ściąganiu wkładów trzeba skierować lusterka ku górze i od dołu podważyć najlepiej plastikową linijką bo inaczej pękają. Przy wkładaniu dobrze jest posmarować zatrzaski smarem żeby czasem nie pękły przy zakładaniu nowego wkładu. Miłego ''grzania''.
PS: Lusterka włączają się przyciskiem podgrzewania tylnej szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkład to całe szkło :wink4: zaraz zrobię fotki :)[br]Dopisany: 23 Październik 2008, 14:03_________________________________________________Sorry marcin102 że Ci się wtrąciłem w temat :>

O to fotki wymiany wkładu :hi:

Najpierw musimy przechylić wkład maks w dół :

1d3fe7c8eb319c35.jpg

Następnie wyciągamy delikatnie ( najlepiej czymś plastikowym ) :

0da6d68089d3089c.jpg

Mamy cały wkład wyciągnięty :

21c802f0dfb63c40.jpg

Te przewody są od podgrzewania :

37a4a2a026cac826.jpg

687e365e954bdc46.jpg

Tak wygląda wkład :

fb9c129a2bf3b11c.jpg

Na koniec wkład wkładamy w to samo miejsce i ustawiamy lusterko :hi:

Mam nadzieję że się przyda :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po czym poznac czy lusterko jest zwykle czu ogrzewane???czy jest jakis znaczek patrzac od przodu.patrzylem do skody i tam sa znaczki na lusterkach a czy tak tez jest w audi???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że wkleiłeś fotki ''>Młody<'' to ułatwi sprawę wymiany, ja osobiście wyciągałem od dołu ale chyba to obojętne.

Jeśli chodzi o jakieś znaczki to chyba nie ma żadnych po prostu trzeba ściągnąć wkład i zobaczyć czy są metalowe trzpienie wystające z tyłu lusterka. Przy nie ogrzewanym lusterku przewody są wetknięte pomiędzy plastikowe wypustki, żeby się nie plątały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie.nie ma zadnych znaczkow.sprawdzilem to dzisiaj na swoich i mam podgrzewane a nie ma zadnych znaczkow.mam tez skode i tam sa znaczki :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także kupiłem najpierw maty ale maty nie pokrywały całej powierzchni lusterka a większe wystawały poza a wiadomo, że nie można ich przycinać. Poza tym jest dużo zabawy z odklejaniem od lusterka tego plastiku i te kruche lusterka więc sprzedałem maty i kupiłem całe wkłady. Do maty trzeba dokupić też jakiś klej do przyklejenia plastiku, ale na pewno będzie taniej ale czy lepiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co sobie komplikować zycie :) trzeba rozkleic lusterko od mocowania przyleic maty i skleic to do kupy :)

kupuje sie za max 200 zł dwa wkłady :) i jest git ja zapłąciłem 120 zł za 2 szt

na allegro i swoje sprzedałem po 25 zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłem u mnie pod wkładem lusterka są przewody do podłączenia podgrzewania lusterka ,kupić wkłady i .... właśnie kurcze nie dochodzi do nich prąd ,włączyłem tylną szybę ale prądu w kabelkach BRAAAK !!! czy wszystko śmiga na tym samy beżpieczniku ,czy do lusterek od pogrzewania jest inny ? nie mam książki więc nie wiem co i jak ,a może coś innego trzeba sprawdzić ? proszę o poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyczyściłem i nic ,bezpieczniki całe ,nie wiem może do elektryka podjadę [br]Dopisany: 10 Listopad 2008, 06:27_________________________________________________a może we włączniku tylnej szyby nie mam podpiętych kabli od lusterek? jak wyjmuje się taki włącznik?[br]Dopisany: 10 Listopad 2008, 06:51_________________________________________________no wyjąłem włącznik tylnej szyby i mam tylko 3 przewody !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się i zapytam:

Czyli większość B5 ma kable do grzania lusterek, a Niemcy zaoszczędzili kilka ówczesnych Marek po to, by lusterka nie miały grzania?

Idę do auta i zrobię przegląd:) Tylko najpierw bez kupowania wkładów sprawdzę miernikiem, czy podawany jest prąd w tych kablach (o ile je mam) :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest tak, chyba wszystkie B5 maja tylko przewody przy lustrach (przepusty) które mogą być nie podpięte dalej do instalacji auta, żeby się upewnić ze są podłączone należy ściągnąć czarny trójkąt przy szybie od środka, auta chyba do rocznika 97 jeżeli maja ori grzane lustra to maja zasilanie +12 ze stacyjki, lustra z "termostatem", po '97 zasilanie od tylnej szyby, lustra bez "termostatu", niestety Audi nie robiło bonusow w tych rocznikach w postaci całej instalacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dark79 bo trochę nie zrozumiałem, popraw jak się mylę:

- do '97 mają (o ile mają) podgrzewane non-stop z termostatem

- po '97 mają włączane wtedy, gdy właczymy grzanie tylnej szyby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam wpięte dwa przewody z różowymi końcówkami jak kolega "mlody" na drugim zdjęciu ale mam wrażenie że nic tam nie grzeje :kox:Czy takie wpięcie przewodów oznacza, że są podgrzewane wkłady czy są tak wpięte aby nie latały na luzie?Bezpieczniki są w porządku. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzalem czy u mnie sa maty... no i ich nie ma. Wpialem próbówkę i chyba do kabli nie dochodzi napięcie. Czy trzeba włączyć samochód aby dochodziło tam napięcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzalem czy u mnie sa maty... no i ich nie ma. Wpialem próbówkę i chyba do kabli nie dochodzi napięcie. Czy trzeba włączyć samochód aby dochodziło tam napięcie?

kolego , kup wkłady z matami podpinasz i wszytsko działa :naughty:

w mojej poprzedniej B6-stce na poczatku tez sprawdzałem czy jest napięcie ale go nie bylo lub bylo minimalne po założeniu wkladów wszystko działa jak nalezy po włączeniu grzania tylniej szyby :gwizdanie:

co ciekawe w moim B7 choć mam wedle kodów grzane lusterka to ich nie było albo ktoś pozamieniał na zwykłe wklady.... zakupiłem wkłady z matami , podłączyłem i zaczeły działać fakt ze po odpaleniu Audiki nie działały , ale po przejechaniu paru metrów wszystko działa jak nalezy .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja po sprawdzeniu przy +3,5 stopniach C nie mam prądu w przewodach przy lusterku ,włącznik tylnej szyby ma jak już wspominałem tylko 3 przewody a "termostat" jeżeli jest nie działa poniżej 5 stopni C ,trzeba bedzie chyba wszystko pociągnąć od podstaw i kupic lusterko podgrzewane .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...